پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

کتاب - مقاله و مصاحبه

تاریخ ایجاد در 19 مهر 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: کتاب - مقاله و مصاحبه
نمایش از 19 مهر 1395 بازدید: 660

 آیت الله خمینی- عکس از مرحوم کاوه گلستان باحضورجناب عبدالمجید معادیخواه - ابوالقاسم خوشرو -محمدعلی اثنی عشری زمستان 1358آیت الله خمینی- عکس از مرحوم کاوه گلستان باحضورجناب عبدالمجید معادیخواه - ابوالقاسم خوشرو -محمدعلی اثنی عشری زمستان 1358

آیت الله خمینی- عکس از مرحوم کاوه گلستان باحضورجناب عبدالمجید معادیخواه - ابوالقاسم خوشرو -
محمدعلی اثنی عشری زمستان 1358

گزارشی از اولین دهه فجر انقلاب اسلامی:

کد خبر: 73264 | تاریخ خبر: 19/11/1393

 پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران - تهران

 پایگاه اطلاع رسانی جماران - الهه اسلامی: هر سال با آغاز بهمن ماه، خاطره اولین دهه فجری که سه سال پس از پیروزی انقلاب برگزار شد برای اعضای ستاد دهه فجر در آن روزگار و مردم زنده می‌شود. آن روزها که زندگی مردم جدای از انقلاب معنایی نداشت، بزرگداشت 22 بهمن اگر صد روز هم بود، با استقبال مردمی مواجه می‌شد. بنابراین این تنها یک تصمیم دولتی و حکومتی نبود که جشن یک روزه 22 بهمن به دهه فجر تبدیل شود. با این وجود، تلاش اعضای ستاد دهه فجر در سال 1360 و پس از آن در جهت تنوع برنامه‌های فرهنگی و هنری، مجموعه جشن‌های آن 10 روز را نه تنها برای مردم که برای امام خمینی(س) خاطره‌انگیز کرد. در این گزارش به مهم‌ترین اتفاقات اولین دهه فجر که از طریق گفتگو با حجت الاسلام و المسلمین عبدالمجید معادیخواه وزیر ارشادِ وقت، برخی اعضای ستاد از جمله محمد جواد مظفر، ابوالقاسم خوشرو، محمد علی اثنی عشری، امرالله صفری و همچنین بیژن نامدار زنگنه معاون فرهنگی وزارت ارشاد در آن سال جمع آوری شده پرداخته‌ایم.

سال 1360 سال فرار بنی‌صدر و به طور کلی سال پرهیجان و التهابی بود. منافقین(سازمان مجاهدین خلقِ آن روز) دست به ترور برده بودند و در گوشه و کنار خبر از ترورهای این سازمان می‌رسید. از همین نظر برگزاری پرشور دهه فجر برای دست‌اندرکاران امور فرهنگی و هنری کشور حائز اهمیت بود. «بیژن نامدار زنگنه» وزیرکنونیِ نفت و معاون فرهنگی وزارت ارشاد در سال 1360 درباره اولین بزرگداشت دهه فجر به جماران می‌گوید:« از آن روزها سی و سه سال می‌گذرد، آنچه که امروز می‌توانم بگویم این است که بزرگداشت سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فرصتی بود تا اولا آثار جامعی در معرفی انقلاب اسلامی به جهان عرضه گردد و ثانیا با استفاده از زبان فرهنگ و هنر، مفاهیم بلند انقلاب اسلامی به نحو هنرمندانه‌ای به مردم خوبمان و به مسلمانان جهان ارائه شود، به نحوی که موجب خرسندی حضرت امام گردید. در این مسیر اسناد و مدارک انقلاب اسلامی، شامل دهها هزار عکس، اسلاید، اسناد مکتوب، اعلامیه و تحولات تاریخی نهضت حضرت امام از 15 خرداد 42 تا آن تاریخ جمع‌آوری شد و در مرکز مدارک انقلاب اسلامی متمرکز گردید.»

 
تاریخ ایجاد در 28 شهریور 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: کتاب - مقاله و مصاحبه
نمایش از 28 شهریور 1395 بازدید: 875

فرانسه

 . ناپلئون بناپارت(متولد 15 اوت 1769 میلادی-درگذشت 5 مه 1821 میلادی)

وی نخستین امپراطور فرانسه در سالهای 1804-1815 میلادی در اروپا بود ودر دوره سلطنتش با فتوحات نظامی اش فرانسه را به یکی از قدرتمند کشور های اروپا تبدیل کرد.

او درجزیره کرس متولد شد و به عنوان افسر توپخانه وارد ارتش شد.در وقایع انقلاب فرانسه شکوفا شد و در جنگ های بزرگ فرماندهی را بر عهده گرفت.او در سال 1799 در طی یک کودتا کنسول اول فرانسه شد و در عمل قدرتمند ترین مرد فرانسه بود.او پس از پنج سال به مقام امپراطوری فرانسه رسید او در دهه اول قرن 19 م ارتش فرانسه را بر علیه اکثر قدرت های اروپا به حرکت در اورد وفرانسه را در اروپا به عنوان یکی از قدرت های غالب معرفی کرد او فتوحات نظامی بسیار زیادی داشت که بر اثر نبوغ فوق العاده نظامی اش در اکثر آنها پیروز شد و برخی از نقشه های جنگی او هنوز در دانشکده های نظامی اروپا تدریس میشود. از جنگ های او می توان به 1796- لشکرکشی به ایتالیا1797-جنگ با اتریش که ثمره آن تصرف بلژیک بود1798-نبرد نیل که قصد تصرف مصر وسوریه را داشت که توسط ناو جنگی انگلستان به فرماندهی دریاسالار نلسون شکست خورد1805-انگلستان او را در نبرد دریایی ترافالگار شکست میدهد و ناپلئون در عوض این شکست متحدین انگلستان را یعنی اتریش و پروس را در دوم دسامبر در نبرد استرلیز به سختی شکست میدهد1812- با ارتش بزرگی حدود 500000 نفر به روسیه حمله میکند وتمام راه های منتهی به مسکو را تسخیر میکند اما سرمای زمستان ان ها را از پا در می اورد.این ها فقط تعداد کمی از جنگ های اوهستند.ناپلئون پس از شکست در جنگ با روسیه بسیار تضعیف میشود و در نبرد با روسیه پروس ایتالیا اتریش وسوئد که با یکدیگر متحد شده بودند شکست میخورد وبه جزیره الب تبعید میشود که درسال 1815 از تبعید فرار کرده وبه فرانسه بازمیگردد(این دوره به حکومت صد روزه معروف است)و مجددا مجبور به جنگ با دول یاد شده میشود که به نبرد واترلو معروف است ودر این جنگ شکست خورده وبه جزیره سنت هلن در اقیانوس اطلس تبعید میشود که یکی از بد آب وهوا ترین جزایر جهان است.وی در5مه 1821 به علت سرطان معده ( که در جزیره ی یاد شده شدت گرفت)درگذشت.

وصیت نامه امپراطور ناپلئون بناپارت:

امپراطور ناپلئون بناپارت

«من عیسوی هستم و دارای مذهب کاتولیکی رومی می‌باشم و با همین مذهب که بیش از پنجاه سال قبل از این متولد شده‌ام می‌میرم تمایل من این است که خاکستر من در ساحل رودخانهٔ سن و در بین ملت فرانسه که آنقدر دوست داشته‌ام ، استراحت نماید .

من همیشه از داشتن زن عزیزم ماری لوئیز سرافراز بوده‌ام و تا آخرین لحظهٔ حیات با بهترین احساسات صمیمانه یادبود اورا حفظ خواهم کرد . از همسرم خواهش می‌کنم که پسر مرا حراست نماید و از خطراتی که در زمان طفولیت اورا تهدید می‌نماید حفظ کند . به پسرم توصیه می‌کنم همواره بخاطر داشته باشد که او یک شاهزادهٔ فرانسوی است و هرگز آلت دست کسانی که فرانسه را تحقیر می‌نمایند نشود و پسرم هرگز نباید به هیچ عذر و بهانه و دستاویز با فرانسه بجنگد ویا آن را از پای در آورد ، او باید شعار مرا همیشه قبول کند که : موجودیت ما فدای فرانسه باد

 
تاریخ ایجاد در 20 شهریور 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: کتاب - مقاله و مصاحبه
نمایش از 20 شهریور 1395 بازدید: 1221

زندگی، جنگ و دیگر هیچ (Nothing, and so be it) گزارشی از سفر اوریانا فالاچی به ویتنام و مکزیک است.
اوریانا فالاچی موفق به دریافت جایزه بانکارلا ۱۹۷۰ برای این کتاب شد.
[note color=”#dddcb7″]- چاپ این کتاب بعد از جنگ ویتنام نه تنها برای فالاچی شهرتی جهانی به بار آورد که حتی باعث شد بسیاری از آنها که از جنگ ویتنام دفاع می‌کردند نیز از کرده خود پشیمان شوند. «زندگی، جنگ و دیگر هیچ» را شاید بتوان یکی از موثرترین کتابهای ضد جنگ تاریخ دانست. کتابی که از دید بعضی شاید بهترین کتاب ضد جنگ تاریخ هم لقب بگیرد!

– عکسی که بر روی جلد این کتاب است تصویری است واقعی از رییس پلیس ویتنام، تصویر اعدام مردی شورشی، تصویری که توانست دنیا را تکان دهد و بسیاری معتقدند انتشار این عکس شکست آمریکا در جنگ ویتنام را قطعی کرد. عکسی که بعدها موضوع کتاب فالاچی شد. – اوریانا فالاچی روزنامه نگار جوایز بسیاری برای آثارش برده است. برای چاپ این اثر به خصوص نیز توانست جایزه بانکارلا را در ۱۹۷۰ به خود اختصاص دهد.

قسمتی از متن کتاب:

 
تاریخ ایجاد در 20 شهریور 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: کتاب - مقاله و مصاحبه
نمایش از 20 شهریور 1395 بازدید: 1154

 

Google و اپ Jet Scanner Lite در موارد تبدیل متن درون عکس به متن قابل ویرایش یا pdf به متن، راه را آسان کرده است .
 به گزارش مشرق، مسلماً  تایپ قسمتی از یک کتاب یا نوشته که فایل الکترونیکی آن موجود نیست، به‌خصوص در صورت نیاز به اکثر قسمت‌ها کاری وقت‌گیر است. 
 
۱. اگر فایل پی‌دی‌اف کتاب یا جزوه‌ مدنظر در دسترس است، پس از باز کردن فایل، گزینه‌ save as image را با فرمت jpeg انتخاب کنید و تمامی عکس‌های مربوطه را در پوشه‌ای ذخیره کنید. درصورتی‌که این گزینه در نرم‌افزار Adobe Reader شما موجود نیست، استفاده از Adobe Acrobat Pro DC می‌تواند به‌راحتی با export فایل به فرمت jpeg از تمامی صفحات کتاب عکس تهیه کند.

 سایت Small PDF برای فایل‌هایی که این گزینه در آنها غیرفعال است می‌تواند بسیار مفید باشد. 
 
کتاب خود را به فایل ورد تبدیل کنید - آموزش گام به گام
 
برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.