دیدار سه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حراج تهران / دیدگاه مرادخانی و بهشتی

به گزارش هنرآنلاین، صالحی و جنتی در آیین گشایش بخش نمایشگاهی حراج تهران که شب یلدا، سی‌ام آذر ماه در هتل اسپیناس پالاس  برگزار شد، حضور یافتند و مسجدجامعی در روز برپایی حراج، سوم دی ماه در این رویداد حاضر بود.

بخش نمایشگاهی حراج تهران با ارائه 120 اثر از 112 هنرمند سی‌ام آذر تا دوم دی ماه 1395 بر پا بود تا علاقمند به خرید این آثار از نزدیک آن‌ها را ببینند.

علی مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که هم در روز افتتاح و هم در روز حراج از نزدیک شاهد این رویداد بود، گفت:خوشبختانه حراج امسال  خیلی خوب برگزار شد، ارزیابی‌ها این بود که حضور نام‌های تازه، به خصوص توجه به هنر معاصر و عکس مایه دلگرمی جامعه هنری است. من فکر می‌کنم که رویکردهای جدیدی در مسیر حرکت حراج به وجود آمده که  این رویکردها می‌تواند جایگاه این حراج را در کنار حراج‌های معتبر بین المللی بالا ببرد."

مرادخانی افزود:"این حراج به عنوان اولین حراج معتبر در ایران، تازه ششمین دوره خود را پشت سر گذاشته و تا رسیدن به تثبیت و دوره تکاملی راه بسیاری در پیش دارد. "

معاون هنری ارشاد تاکید کرد:" یادمان نرود حراج تهران یک بخش خصوصی است و بخش خصوصی همواره با احتیاط حرکت می‌کند و حتماً می‌خواهد انتخاب‌های درستی داشته باشد تا بتواند جایگاه خودش را حفظ کند."

او افزود:" من هم مانند بسیاری از اهالی هنر امیدوارم آثار تعداد هنرمندان بیشتری در حراج تهران ارائه شود اما باید مقدورات یک بخش خصوصی را در نظر داشت و به آن زمان داد تا بخش خصوصی نیز واقعیت‌های خودش و بازار هنر را بشناسد."

مرادخانی افزود:"این حراج به عنوان اولین حراج معتبر در ایران ششمین دوره خود را پشت سر گذاشته است و تا بخواهیم به یک دوره تکاملی برسیم باید اتفاق‌های زیادی رخ بدهد.مهم آن است که حرکت بکنیم و بخش خصوصی نیز واقعیت‌های خودش را بشناسد."