پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

تاریخ ایجاد در 21 آذر 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT دسته: جهانی شدن
نمایش از 21 آذر 1395 بازدید: 1860

 

مشاغل خانگی و اینترنت

اینترنت بهترین مکان برای کسب درآمد خانگی میباشد. آیا می دانید در اینترنت می توانید با سرمایه کم به راه اندازی یک کسب و کار پردرآمد بپردازید.

 

اگر بدنبال شغلی مناسب در منزل هستید شما بهتر است بدنبال کسب و کار اینترنتی باشید.

 

به گزارش تالاب یکی از شاخه های مهم مشاغل خانگی، مشاغل مرتبط با اینترنت است. این گونه مشاغل بر پایه استفاده از فضای مجازی اینترنت برای کسب درآمد در منزل استوار است.

 

مشاغل خانگی و اینترنت

تجارت الکترونیک (E-business) چیست؟

 تعاریف مختلفی برای تجارت الکترونیک وجود دارد. عده ای معتقد اند تجارت الکترونیک یعنی فروش کالا و خدمات با کامپیوتر از طریق اینترنت و عده ای دیگر بر این اعتقادند که تجارت الکترونیک یعنی کار و کسب و فعالیت های هدف مند و توام با داده های فنی که به کمک وسایل الکترونیکی به انجام می‌رسد. اما تعریف جامع و کامل تجارت الکترونیکی: انجام هر گونه خرید و فروش به کمکه شبکه جهانی وب می باشد و تفاوت آن با تجارت سنتی فقط در استفاده از اینترنت به عنوان یک ابزار بوده و امروزه در تمام دنیا مورد تایید و استفاده است.

 به وسیله تجارت الکترونیک تبادل اطلاعات، خرید و فروش و بازاریابی تولیدات و خدمات، با زحمت کمتر و مبادلات بانکی با شتاب بیشتر انجام خواهد شد. شرکت‌ها برای ارتباط با یکدیگر، محدودیت های فعلی را نخواهند داشت و ارتباط آنها با یکدیگر ساده‌‌تر و سریع تر صورت می‌پذیرد. تجارت الکترونیک بسیار گسترده است. حتی گاهی ممکن است ایده‌ها و نظرات خود را بفروشیم. خریداران بسیاری حاضراند نظرات شخصی شما راجع به یک موضوع را بخرند.

در تجارت الکترونیک یا تجارت بدون کاغذ، شما سرمایه اولیه خود را از سایت هایی بدست خواهید آورد که برای انجام کارهای ساده ای به شما پول نسبتا خوبی پرداخت می کنند. مثلا بر روی تبلیغات آن سایت کلیک می کنید، ایمیل‌های آنها را می‌خوانید، در سایتهایی که آنها معرفی می کنند ثبت نام می کنید در مسابقات آنها شرکت می کنید و از همه مهمتر دیگران را به عضویت این سایت در می‌آورید.

مشاغل خانگی و اینترنت

 

تجارت خانگی اینترنتی چیست؟

تجارت خانگی (Internet Home Commerce) یک زیر شاخه‌ی بسیار مهم از تجارت اینترنتی است و به کلیه مشاغلی گفته می‌شود که همگان در سراسر این کره خاکی از طریق اینترنت می توانند به آن اشتغال یابند و برای خود در آمد زایی کنند.

 

انواع تجارت خانگی اینترنتی :

 

نوع اول ( تجارت ساده)

نوع دوم ( تجارت بر اساس سرمایه گذاری)

نوع سوم ( خرده فروشی (retail)

 

تجارت ساده: تجارت با استفاده از برخی سایت های اینترنتی است که بدون در یافت هیچ پولی شما را به یک شغل اینترنتی مشغول می کنند و در ازای آن به شما حقوق می‌دهند. وظیفه اصلی این سایت ها در واقع افزایش ترافیک سایت های دیگر است.

 

تجارت بر اساس سرمایه گذاری: شغل هایی هستند که نیاز به سرمایه اولیه دارند. در اینترنت صدها مرکز سرمایه گذاری وجود دارد که سرمایه اولیه آن مبلغ ناچیزی نظیر 5 تا 20 دلار است و از طرفی نیاز به هزینه کردن جهت ایجاد دفاتر و شعبات نمایندگی نخواهد داشت و از این رو صرفه جویی هزینه خواهیم کرد. تبلیغات در مفهوم عام هر نوع فعالیت برای معرفی محصول و خدمات با در نظر گرفتن آیتم‌های جذب مخاطب و تحریک حس کنجکاوی در اینترنت است.

مشاغل خانگی و اینترنت

 

مشاغل اینترنتی

تاکید ما بر پایه تجارت اینترنتی در خانه می‌باشد بنابراین انواع مشاغل تجارت خانگی نوع اول را با هم مرور می کنیم:

 

ptc : کسب درآمد بواسطه بازدید ساده

:ptr کسب درآمد بواسطه خواندن ایمیل ها

:offers کسب درآمد بواسطه عضویت ساده

referral : کسب درآمد بواسطه ایجاد زیرمجموعه های ارجاعی

:survey کسب درآمد بواسطه نظر سنجی

paid to surf : کسب درآمد بواسطه آنلاین بودن و گشت و گذار در اینترنت

:paid to search کسب درآمد بواسطه جستجو

paid to chat : کسب درآمد بواسطه چت کردن

:paid to listenکسب درآمد بواسطه گوش دادن به مطلبی خاص

:paid to advertiseکسب درآمد بواسطه همکاری در امر تبلیغ

:website builde کسب درآمد بواسطه ایجاد وب سایت های رایگان

:banner hostingکسب درآمد بواسطه قرار دادن بنرهای تبلیغاتی در سایت ها و وبلاگهای شخصی

 

تجربة موفق بعضی از كشورها در حوزه كسب و كارهای خانگی

 

كسب و كارهای خانگی طبق آمار و اطلاعات موجود، در كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه، سهم قابل ملاحظه‌ای در ایجاد اشتغال و ارزش افزوده و حتی در صادرات به خود اختصاص داده است. برای نمونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ایتالیا

كشور ایتالیا از دو دهة قبل برای توسعه و صنعتی كردن و كاهش بیكاری در مناطقی كه كمتر توسعه یافته بود (مناطق جنوبی كه بعدها به ایتالیای سوم موسوم شد)، سیاست توسعه و گسترش كسب و كارهای كوچك و خانگی را در پیش گرفت. در مناطق جنوبی ایتالیا بیكاری حتی به بالاتر از نرخ 22 درصد رسید.

 

با توجه به مزیتی كه كشور ایتالیا در تولید كفشهای چرمی دارد، سیاستهای حمایتی خود را در صنایع كوچك و خانگی و به ویژه در بخش تولیدات كفش وكیف های چرمی متمركز كرد.

 

بدین منظور در مناطق و محله‌هایی كه جمعیت از تراكم بالایی برخوردار بود، واحدهای تولیدی خانگی خود را در قالب خوشه‌های صنعتی تقسیم بندی نمود و با تعریف ارتباط واحدهای تولید خانگی در قالب این خوشه‌ها، توانست نرخ بیكاری را به 12 درصد برساند. در این نواحی كه پراتو (prato) نام دارد، شبكه ای از واسطه‌ها كه به «ایمپاناتوری» معروف هستند، سفارش های بین‌المللی را ثبت نموده و این سفارش ها را بین تولیدكنندگان محلی تقسیم می‌كنند.

 

سیاستگذاران این كشور با تقسیم كار بین این واحدها توانسته اند هم كارها را تخصصی نمایند و هم تعداد مناطق صنعتی را افزایش دهند . بدین منظور مسؤولان این كشور شركت های بزرگ صنعتی را به افزایش حجم همكاری و توسعة پیمان كار با صنایع كوچك و خانگی ترغیب كردند .دولت همچنین امتیازات مالیاتی برای آن دسته از واحدهای تولیدی كوچك و خانگی كه قابلیت صد در صد صادرات تولیدات خود را برای سه سال متوالی حفظ كنند در نظر گرفته است.

مشاغل خانگی و اینترنت

 

تایوان

نقطة جهش اقتصاد تایوان، پس از جدایی این كشور از چین (بر مبنای شعار” هر خانه، كارخانه و هر كارخانه، خانه است”)، از کسب و کارهای خانگی آغاز شده است. امروزه این شکل از فعالیت اقتصادی با بیش از هشتاد درصد از اقتصاد این کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم رابطه دارد. علل موفقیت این كشور به طور خلاصه چنین می باشد:

 

1- به كارگیری سیاستهای تشویقی و حمایتی از صنایع كوچك به خصوص تولیدات خانگی و بهره‌گیری از آخرین پدیده‌های فناوری

2- اتخاذ راهكارها و راهبردهای توسعة صادرات تولیدات خانگی

3- سیاست های حمایت در بازاریابی، بازار شناسی و تبلیغات در سطح جهانی

4- توسعة همه جانبة توانمندیهای فنی_ تكنولوژیكی از طریق برنامه‌های اجرایی در سطح كلان كشور

5- استفاده از شیوه‌های آموزشی جدید و آخرین یافته های آموزشی برای افزایش مهارتهای فنی_ تكنولوژیكی نیروهای تخصصی شاغل در منازل

6- تشویق و ترغیب كارآفرینان خانگی (home based entrepreneurship) به استفاده از تكنیكهای نوآوری و خلاقیتهای تولید محصولات ویژه و منحصر به فرد و یا افزایش چشمگیر كیفیت تولیدات

7- تأمین نیازهای مالی و اعتباری از طریق تعدیل سیاستهای پولی – مالی برای تأمین نیازهای مالی و امثال آن برای تولیدات خانگی

8- بازنگری در مورد سیاستهای مالیاتی، محدودیتهای بازرگانی، صادراتی و قوانین حقوقی.

مشاغل خانگی و اینترنت

 

آمریکا:

در كشور آمریكا 2/43 میلیون نفر به صورت پاره‌وقت و 7/12 میلیون نفر به صورت تمام‌وقت در خانه به كسب درآمد می‌پردازند و این رقم 20 درصد كل شاغلین این كشور را تشكیل می دهد.

 در آمریكا سازمانی به نام ادارة كسب وكار كوچك (Small Business Administration) وجود دارد كه مساعدتهای مالی و اعتباری دولت فدرال را به این واحدها ارائه می كند. این مساعدتها فقط به كمكهای مالی و اعتباری ختم نمی شود، بلكه وزارت بازرگانی این كشور، دفاتر خاصی دارد كه از طریق آنها اطلاعات مورد نیاز كسب و كارهای خانگی و كوچك دربارة بازارهای داخلی و خارجی را در اختیارشان قرار می دهد.

 استرالیا :

در استرالیا 6 تا 7 درصد كل شاغلین این كشور در بخش كسب و كارهای خانگی، مشغول به فعالیت هستند. این عده به طور متوسط سالانه بیش از 80 هزار دلار فروش دارند كه پس از كسر مالیات در حدود 25 درصد سود می‌برند. همچنین در این كشور هم اکنون 680 هزار واحد در بخش مشاغل خانگی به تولید و فعالیت مشغولند.

جمع بندی:

تجربه نشان داده است که توسعه کسب و کارهای کوچک به دلیل ساختار ساده، زود بازدهی و نیاز اندک به سرمایه، در جهت متعادل کردن بازار کار مؤثر بوده است. در کشور ما با توجه به ترکیب جمعیتی، کسب و کارهای کوچک خانگی می تواند بازدهی مناسبی داشته و در میان مدت و حتی در کوتاه مدت در رفع مشکل بیکاری مؤثر باشد.

 از این رو سامان بخشیدن، به‌روز رسانی و نظام‌مند كردن كسب كارهای خانگی یك ضرورت آشكار است. در وضعیت كنونی، ‌به لحاظ مدیریتی و سیاست گذاری، هیچ سازمانی به طور مشخص متولی كسب و كارهای كوچك خانگی نیست. این مشاغل عمدتاً‌ به صورت سنتی و بدون جهت گیری كلی در كشور رواج دارد. درحالی كه اگر بخواهیم این مشاغل به صورت پایدار و در تراز جهانی ایجاد شوند، نیازمند برنامه‌های حمایتی و آموزشی و به روزرسانی و استفاده از فناوری های نوین می باشیم.

 منابع:

– Hot Business Trends for Moms. “Entrepreneur.com” January 2008

– The Advantages to Working Online at Home in Your Own Business. “Entrepreneur.com” July 2010

– Remote Employees Work From Home Challenges And Issues.” 123HelpMe.com. 12 May 2011

– كسب و كارهای خانگی؛ عامل پویایی نظام اشتغال كشور،سید نبی‌اله حسینی، از نظام جامع اطلاع رسانی اشتغال، 1386

– كسب و كارهای خانگی و امنیت روانی، روزنامه تفاهم، 03/06/1386

– خانواده و راهكارهای توسعه كارآفرینی زنان ایرانی، پروانه گلرد، پژوهش زنان شماره 2 دوره 7

 – موانع و مشكلات اجتماعی و فرهنگی اشتغال زنان و پی آمدهای ناشی از آن، دكتر خدیجه سفیری و دكتر سعید معیدفر ، 1379، با کد طرح 19-7902 – SOC و نظارت گروه علمی مطالعات اجتماعی كار وابسته به وزارت کار و امور اجتماعی جمهوری اسلامی ایران

– شروع جهاد اقتصادی از خانواده، داوودی، / تبیان بخش خانواده ایرانی تبیان

– گسترش كارآفرینی خانوادگی، بازار كار

– وب سایت وزارت کار و امور اجتماعی جمهوری اسلامی ایران

– مشاغل خانگی و رویای کاهش بیکاری در اقتصاد

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.