پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

تاریخ ایجاد در 30 بهمن 1391 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT دسته: جهانی شدن
نمایش از 30 بهمن 1391 بازدید: 32517

 چین شگفتی حال و آینده


کابران گرامی قصد داریم شما را با کتاب انقلاب در ثروت آفرینی نوشته آلوین تافلر و همسرش هیدی تافلر آشنا سازیم. این کتاب توسط  جناب دکتر عبدالرضا  رضایی نژاد, ترجمه و بوسیله نشر فرا انتشار یافته است . سعی می کنیم به مرور فصلهایی ازکتاب, را دراختیار شما عزیزان قرار دهیم.

شعار کتاب :

انقلابی عظیم در راه است. تمدن زاییده این انقلاب، با همه آن چه اکنون درباره ثروت و ثروت آفرینی می دانیم به چالش برخواهد خاست.

فرازهایی از کتاب :

   سه اصل بنیادین انقلاب در ثروت آفرینی، یعنی زمان، مکان و دانش بی تردید سازندگان آینده ما هستند.

ما بر قله ای بس بلند ایستاده ایم و سرزمینی نو زیر پایمان گسترده است؛ ولی همگان مایل به کشف آن نیستیم. به جایش وحشت زده به طناب چسبیده  و پایین رفتن به سوی دنیای نوین علم را محدود و کند کرده ایم. آنانی که خواهان سکوت یا خاموشی علم می باشند، در کسب ثروت انقلابی فردا، جایی ندارند. 

 

دیگر به فکر آچار و پیچ گوشتی نباشید. به بیوتکنولوژی، نانو تکنولوژی، کارخانه های مستقر بر صفحه رایانه و موادی بیندیشید که باعث می شوند تا کارها و نیازمندی هایمان را به طرزی بی سابقه بهتر و آسان تر انجام دهیم.

 دانش آموزان به خوبی می دانند که نظام آموزش و پرورش فعلی به جای آماده کردن آنان برای کار در اقتصاد آینده، همچنان به گذشته چسبیده است.

ثروت، هم ردیف با پول نیست. پول تنها یک نشانه یا تعدادی از وجود ثروت است.

ثروت در مفهوم کلی، شامل هر چیزی است که نیازی را از ما برآورده می سازد.

تا پایان دهه جاری، رایانه هایی خواهیم داشت که در هر ثانیه بیش از 136 تریلیون محاسبه انجام می دهند.

 نهادهای فئودالی پیوسته سد راه پیشرفت صنعتی بوده اند.

امروز نیز دیوان سالارهای دوران صنعتی، حرکت نظام پیشرفت تر «ثروت آفرینی دانش پایه» را کند می سازند.

با شخاص های اقتصاد سنتی، نمی توان ابعاد اقتصاد نوین و آینده حاصل آن را شناخت.

 تکتانیک نو (اشاره طنرآمیز به نام کشتی معروف تایتانیک و سرگذشت آن

 THE NEW TECTONICS)

 چین، شگفتی آینده

سه برخورد فاجعه بار در سده بیستم – جنگ جهانگیر نخست، جنگ جهانگیر دوم، و جنگ سرد- نمایش اوج روند دوران صنعت و به راه افتادن موجی از ثروت آفرینانی بود که تاکنون بر کره زمین شاهد آن هستیم.

ولی موج دوم درحال عقب نشینی است. برعکس آن؛ موج سوم که در ایالات متحده به راه افتاده، چند دهه ای است که از اقیانوس آرام گذشته و به دگرگونی آسیا سرگرم است. در سال های آینده، شاهد گسترش موج سوم بر آمریکای لاتین و آفریقا نیز خواهیم بود. نشانه های حرکت از هم اکنون آشکارند.

در ورای تحول گسترده جهان، همان گونه که پیش تر آوردیم، با دگرگونی ژرف و دور از انتظار در اصول بنیادین ثروت آفرینی هم رو به رو هستیم. این نشانه در هیچ کجای جهان بهتر از آسیا با خیزش تاریخیش، و از خواب برخاستن اژدهای چین، به چشم نمی خورد.

به رغم آن چه در خبرهای اقتصادی می بینیم، وال استریت و واشینگتون که از نظر تاریخی بیش از منطقه اقیانوس آرام چشم به اقیانوس اطلس دارند، هنوز تحول آسیا را به درستی نشناخته اند.

میان سالهای 2001 و 2005 که ایالات متحده آمریکا بحث و گفتگوی بازرگانی آزاد با بیست کشور دیگر را گشود، تنها یکی در آسیا قرار داشت.

یکی از سناتورهای آمریکایی در انتقاد از این سیاست چنین آورده است: «آسیا جایگاه شش تا از ده کشور جهان با پرشتاب ترین رشد اقتصادی در دهه گذشته، پنج تا از بزرگ ترین شرکای تجاری ایالات متحده و مسکن بیش از نیمی از ساکنان کره زمین است». وی می توانست اضافه کند، «این قاره همچنین مسکن بیشینه جمعیت رو به رشد مسلمانان جهان و بیش از همه جا محصور در میان جنگ افزارهای هسته ای می باشد».

افزون بر همه این ها، آسیا جایگاه چین است. تا زمانی که آمریکا، اروپا، و دیگر کشورها به درک واقعیت آنچه در چین می گذرد – و در پشت سیلی از آمارهای نامطمئن اقتصادی و مالی نهفته است- ترسند، شناخت آینده و آن چه در پیش داریم، ناممکن خواهد بود. تحول چین – از این یا آن راه – انقلابی در حوزه های ثروتمندی به وجود آورده و گرانیگاه رسوب ثروت در کره زمین را به ژرفی جابجا خواهد نمود.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.