پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

تاریخ ایجاد در 29 شهریور 1397 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT دسته: پزشگی و سلامت
نمایش از 29 شهریور 1397 بازدید: 325

     مرحوم حجه الاسلام یدالله عباسی معاون چندین ساله دادگستری استان تهران :

خدا رحمت کند مرحوم حجه الاسلام یدالله عباسی را.:

در دوران قبل از پیروزی انقلاب، ایشان امام جماعت مسجد محله ما بودند و معمولاً نماز مغرب و عشاء را به او اقتدا می کردم. بنابراین چون از نوجوانی من و خانواده را خوب می شناخت، این دوستی و صمیمیت بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هم ادامه پیدا کرد.

او از همان ابتدای پیروزی انققلاب، در مشاغل مختلف قوه قضاییه و دادگستری تهران، مسئولیت های مهمی داشتند و من هم در حوزه های فرهنگ و هنر، از شورای طرح و برنامه شبکه یک سیما گرفته تا تشکیل، راه اندازی و راهبری بخش های هنری و ستاد، شامل سینما – تئاتر – موسیقی – عکس – اسلاید و ... فعالیت های گسترده و مهمی داشتم. در عین حال ارتباطمان با مرحوم عباسی همچنان ادامه داشت و گپ و گفت های مفصلی هم در برخی اوقات با هم داشتیم.

در یکی از همان روزها (اواخر دهه 1360) در محل کار خود بودم که ایشان با  حالتی عجیب به دفتر کار من آمدند و پس از پرس و جو که حاج آقا الان ساعت 10 صبح، شما کجا، اینجا کجا؟ ایشان که بعنوان نماینده دادستان در تعداد زیادی از دستگاهها  فعالیت میکردند و معاون رئیس کل  دادگستری استان تهران هم بودند، گفت: «بدلیل اینکه دو مسئله مهمی که امروز در محیط کارم رخ داده بود، اعصابم به شدت بهم ریخته و خدمت شما آمدم تا کمی درد و دل کنم» !!

مسئله اول: یکی از قضات از من به عنوان معاون رئیس کل دادگستری دعوت به شرکت در یک  جلسه دادگاهی کرد که قرار بود همان وقت تشکیل شود. دختر، شاکی، مادر، متشاکی. و داستان از این قرار بود که دختر: من و مادرم در خانه استیجاری زندگی میکردیم  که یکی از روزها، صاحب خانه آمد و پس از گپ و گفتی که با مادرم کرد، میخواست از طبقات بالا نیز دیدن کند (الباقی طبقات هم متعلق به او بود) مادرم به اصرار هرچه تمام، مرا هم با خود به طبقات بالا برد. وقتی داخل یکی از آپارتمان ها شدیم ناگهان مادرم به بهانه ای از آپارتمان خارج شد که همان موقع صاحب خانه به من نزدیک شد و گفت من مدتهاست که با مادرت رابطه جنسی و هم خوابی دارم و از زمانی که تو دختر زیبا را دیدم، از مادرت خواستم که رابطه ما را با هم برقرار کند. خلاصه از آن مرد اصرار و از من انکار و وقتی که متوجه شدم تمام اینها با مادرم برنامه ریزی شده است و دیگر جز رضایت دادن به تمکین کاری نکردم و او مبلغی را بهم داد و گفت اینو داشته باش تا بعد. از آن روز به بعد هر وقت این آقا می آمد طرف حسابش مادرم بود و طی قراری که با مادرم داشتم او نصف مبلغ را به من می داد تا روزی که متوجه شدم مادرم طبق قرار عمل نمی کند و پولی کمتر از توافق به من می دهد، که ایشان (مرحوم عباسی معاون وقت دادگستری استان تهران) گفتند: با عصبانیت و خشم هرچه تمام جلسه را ترک کردم و به دفتر خودم رفتم. آنجا هم  خانمی نشسته بود و نزد من آمد و موضوعی را با من در میان گذاشت که آنهم از این قرار بود که: روزی به منزل این خانم چند مأمور منکرات به دلیل اینکه این خانم رابطه نامشروع با اشخاص متعددی دارد، ریختند و او را گرفتند. گویا در بین راه، این خانم ملتمسانه از آنها درخواست می کند که رهایش کنند و هر وقتی که آنها گفتند به کلانتری و یا دادگاه مراجعه کند و شماره خود را به مأمورین می دهد و به منزل بازمیگردد. از آن پس نه تنها آنها بلکه دوستانشان مشتری آن خانم شدند و خدمت ایشان می رسیدند!!!!.

پس از کند و کاو فراوان و پرس و جو از صحت و سقم چنین مسائلی ، به درستی موضوع پی بردم. مرحوم عباسی گفت که منهم اداره منکرات را منحل کردم و آمدم نزد شما.

متن کامل را اینجا بخوانید

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.