پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

آب

تاریخ ایجاد در 10 خرداد 1396 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: آب
نمایش از 10 خرداد 1396 بازدید: 826

محمدعلی اثنی عشری https://instagram.com/explore/tags/بی_آبی_داره_مردم_و_کشور_رانابود/!! میکنه! https://instagram.com/explore/tags/وزرا_و_وکلاهم_انگار_خوابند/! https://instagram.com/explore/tags/راه_حل_هم_دادیم_خریدآب/ https://instagram.com/explore/tags/ازکشورهاشمالی_وغربی_بعلاوه/ _مدیریت_کارآمدآب. اونوقت#مجلس_داره_روی_خاک _کار_میکنه!!!

محمدعلی اثنی عشری: خرید آب اشتغال بی دردسر روستائیان برای کشور

محمدعلی اثنی عشری

بی آبی داره مردم وکشور رانابود !! میکنه!  وزراکلاهم_انگار_خوابند/! /راه_حل_هم_دادیم_خریدآب ازکشورهاشمالی_وغربی_بعلاوه مدیریت کارآمدآب. اونوقت مجلس داره روی خاک  کار میکنه!!!  

 
تاریخ ایجاد در 08 ارديبهشت 1396 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: آب
نمایش از 08 ارديبهشت 1396 بازدید: 699

 

پایگاه خبری نیچر ورلدنیوز؛
با آمدن تابستان و گرم شدن هوا در ایران، کمبود آب در این کشور به یک فوریت ملی تبدیل شده است.
بحران خطرناک آب، پیش روی ایران

به گزارش بازارخبر، این پایگاه خبری که اخبار علمی جهان را منتشر می کند، نوشت: براساس اعلام موسسه دستورالعمل های بین المللی آینده، گروه مستقلی در استرالیا که در زمینه تحلیل های استراتژیک فعالیت می کند، ایران در سال 2013 با بارشی کمتر از حد متوسط، با افت چشمگیر منابع آب روبرو شد و سطح آب در بخش وسیعی از سدها و آبراه های آن به کمتر از ظرفیت مطلوب رسید.

این منطقه که به طور عادی خشک و کم باران است، در طول فصول گرم سال با تشدید مشکلات کم آبی، منابع آب آن به طور مرتب به خطر می افتد به طوری که برآورد می شود 70 درصد بارش ها در این منطقه تبخیر شده و از دست می رود.

 
تاریخ ایجاد در 20 فروردين 1396 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: آب
نمایش از 20 فروردين 1396 بازدید: 663
 
 
عصرایران ؛ جعفر محمدی - در تاریخ هزاران ساله ایران و حتی در دوره های خشکسالی، این سرزمین هیچگاه تا بدین اندازه دچار کم آبی نبوده است.

اوضاع واقعاً وحشتناک است؛ نه تعارفی در کار است و نه مبالغه ای. آب برخی سدها کاملاً ته کشیده، بقیه هم آب اندکی در بساط دارند. از بارندگی قریب الوقوع هم نشانه ای در دست نیست.

بدتر از وضعیت آب سدها - که مقابل چشم اند و دیده می شوند - وضعیت آب های زیر زمینی است که روز به روز ته می کشند و پایین تر می روند. آب های زیر زمینی دو نوع اند: "ذخایر استاتیک و ذخایر دینامیک." ذخایر استاتیک ،آب هایی هستند که در دل زمین طی سالیان دراز جمع می شوند و پشتوانه آبی کشورند (مانند ذخایر طلا که پشتوانه پول ملی هستند) و ذخایر دینامیک، آب هایی هستند که هر ساله جمع و مصرف می شوند.

بدترین وضعیت آبی در تاریخ هزاران ساله ایران / چاره چیست؟!
کم آبی و خطر قحطی - کاریکاتور از میهن کده

خبر بدی که در تاریخ کشور سابقه نداشته این است که برداشت از منابع زیر زمینی به ذخایر استاتیک رسیده است. این مانند آن است که کشوری به حدی فقیر شود که گنجینه های ملی و پشتوانه های پولی اش را بفروشد.
 
تاریخ ایجاد در 19 فروردين 1396 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: آب
نمایش از 19 فروردين 1396 بازدید: 1893


توزیع فراوانی آب بر روی کره ی زمین
                                                           ارقام به میلیاردمتر مکعب

نوع آب

میزان

درصد

آبهای جاری

6/42

39

آبهای زیرزمینی

2/2

2

تبخیر آب

2/ 65

69

کل بارش سالیانه بر روی کره زمین

110

100

          

طبقه بندی کشورها بر اساس میزان سرانه آب
                                                                   ارقام به متر مکعب

وضعیت کشورها

میزان آب

کشورهای پر آب

2500

کشورهای کم آب

1000 تا 2000

کشورهای خشک

زیر 1000
کمبود آب
در هزاره ی سوم ، 15 چالش جدی ، دنیا را مورد تهدید قرار می دهد که بعد از عامل جمعیت ؛ آب دومین چالش جدی بشر خواهد بود .زمانی ، آب را نعمتی پایان ناپذیر می پنداشتیم ، ولی آب به گونه ای روزافزون ، در مکان و زمانی که به آن نیاز داریم در دسترس نیست و در مناطقی که روز به روز بر تعداد آنها نیز افزوده می شود ، منابع کمیاب آب ، توسعه و تهدید امنیت غذایی را تشدید می کندو تا سال 2012 میلادی ، یک میلیارد و 200 میلیون نفر ( حدود 17 درصد از کل جمعیت دنیا ) با مشکل کمبود فیزیکی آب مواجه بودند ، ضمن آنکه حدود 500 میلیون نفر ( حدود 7 درصد از کل جمعیت دنیا ) در خطر بالقوه ورود به چنین مشکلی قرارداشتند .
همچنین 23 درصد جمعیت دنیا ( حدود 1 میلیارد و 600 میلیون نفر ) با مشکل کمبود اقتصادی آب روبرو هستند.نرخ رشد مصرف آب در قرن بیستم ، تقریباً دوبرابر نرخ رشد جمعیت بوده و پیش بینی شده است با روند رو به افزایش جمعیت کره ی زمین تا 20 سال آینده ، از هر 3 نفر انسان ، 2 نفر مشکل تهیه ی آب سالم برای آشامیدن و بهداشت خواهند داشت .  
 
تاریخ ایجاد در 07 آذر 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: آب
نمایش از 07 آذر 1395 بازدید: 688

انتقال آب درياي خزر توسط كشورهاي ساحلي

انتقال آب درياي خزر توسط كشورهاي ساحلي
ترکمنستان و قزاقستان دو کشور ساحلی خزر با نصب دستگاه‌های شیرین‌کننده‌ سال‌هاست که آب خزر را با انتقال به شهرهای ساحلی مصرف می‌کنند. در ایران نیز سال‌هاست بحث بر سر انتقال آب خزر به فلات مرکزی ادامه دارد.
به گزارش بولتن نیوز، بدون طرح شیرین‌سازی آب خزر ساکنان شهرهای ساحلی تركمنستان این کشور بی‌آب خواهند بود. در ساحل ترکمنستان هم نیروگاه‌های حرارتی کار می‌کنند و آب خزر را برای مصارف صنعتی، کشاورزی و شرب شیرین می‌کنند.
در بندر آکتائو، در استان مانغیستاو قزاقستان در ساحل خزر نيز ۳ دستگاه شیرین‌کننده آب نصب شده و روزانه ۸۰ هزار متر مربع آب را شیرین می‌کنند. قزاقستان میزان بهره‌برداری از آب خزر و انتقال آن را جزو مسائل استراتژیک کشورش می‌داند و تابحال رسما اعلام نکرده است.
یک کارخانه شیرین‌کننده دیگر هم در نزدیکی منطقه آزاد و گردشگری "آوازه" در خزر نصب شده و آب شیرین شده را به این منطقه توریستی انتقال می‌دهد. برای ساختن گردشگری آوازه در کناره خزر ۲ میلیارد دلار صرف شده است
ترکمنستان و قزاقستان برای شیرین سازی و انتقال آب از دیگر کشورهای ساحلی اجازه نگرفته‌اند.
 

صفحه1 از2

<< شروع < قبلی 1 2 بعدی > پایان >>
برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.