یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

محمدجعفر محمدزاده: دفاع مقدس و مسوولیت اهل‌قلم

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در جنگ عراق با ایران

http://yaftenews.ir/images/94/94-7/mohamadzade.jpg
 
دفاع مقدس درخشان‌ترین تجلي انقلاب اسلامی است. چرا كه توانست قدرت و شجاعت ملت بزرگ ايران را نشان دهد و بر ظرفيت الهام بخشی ايران اسلامی به ملت‌های مسلمان و آزاديخواه جهان بيفزايد. رمز اين درخشش در آن است كه دفاع مقدس شاخه‌ای از انديشهٔ عاشورايی و در پيوندی استوار با حماسهٔ حسينی است. دفاع مقدس دری است كه تا ابد گشوده است و از ورای آن می‌توان بيداری فطرت‌هایی را به نظاره نشست كه يكی پس از ديگری، با شورش بر ظالمان و زورگويان عالم، تحقق وعده الهی و رسالت انبياء و اولياي خداوند را نويد می‌دهد.
منطق دفاع مقدس جريانی پايدار است كه بايد از نسلی به نسل ديگر انتقال يابد و تقويت شود. اگر می‌بینیم که امروز ايران ترازی جهانی يافته است، مرهون جان‌فشانی‌های شیر مردان بيشهٔ عشق است كه با منطق ايثار با جهان سخن گفتند و با تكيه بر خداوند متعال، فرهنگ مقاومت را به وجدان‌های بيدارِ جهان هديه كردند. مطالعهٔ گذشتهٔ تاريخ ايران حاکی از آن است که پايداری و اقتداری كه به بركت دفاع مقدس به دست آمد در هيچ دوره‌ای سابقه نداشته است.نگرانی نظام سلطه از قدرت ملت ايران و الهام بخشی و نفوذ آن در دلهای آزادگان جهان در امروز نيز همان هراسی است كه در سال‌هاي دفاع مقدس داشت.
ملت ايران فراموش نكرده است كه در جنگ هشت ساله، دنيا به ما حتی سیم‌خاردار هم نمی‌فروخت اما انواع اسلحه مدرن را در اختيار رژيم بعثي صدام می‌گذاشت. در چنين شرایطی بود كه رزمندگان اسلام، آن بلاجويان عاشق، حماسه را با عرفان آميختند و مسير توحيد، آگاهی، عدالت‌خواهی، ستم ناپذيری و آزادگی را به روی ملت‌ها گشودند.
 نکته پایانی اینکه در عصر حاضر، بدون تردید رسانه گویاترین زبان برای بیان صحنه‌های شکوهمند دفاع مقدس و بهترین زمینه برای ایجاد پیوند میان فرهنگ ایثار و شهادت با فرهنگ عمومی کشور است.
 با اين همه شاید از آنجا كه دفاع مقدس از حيث زمانی به ما نزديك است، موجب شده كه گاه از وقایع‌نگاری آن غفلت بورزيم تا آنجا كه بسياری از حقايق درخشان اين حماسه در دل‌های صاحبان اسرار باقی‌مانده و برخی هم با آنان به خاك سپرده شده است. حال آنكه با وجود بسترهای متنوع رسانه‌ای، بر اهل‌قلم و هنر است كه بیش از پیش در زنده نگه‌داشتن اين حماسهٔ ماندگار تلاش نمایند.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز