یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

31 هزار نیروی خارجی به داعش پیوسته‌اند

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در منافقین - داعش ! و ...

باشگاه خبرنگاران جوان

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه خبری سی‌سی‌تی‌وی؛ باوجود تلاش ها برای جلوگیری از پیوستن نیروهای خارجی بیشتر به داعش طی 5 سال گذشته بیش از 31 هزار نفر از 86 کشور جهان برای پیوستن به  این گروه تروریستی به سوریه و عراق رفته اند.
 
یافته های گروه بررسی های امنیتی - اطلاعاتی سوفان مستقر در نیویورک نشان می دهد که بیشترین پیکارجویان پیوسته به گروه تروریستی داعش از کشور تونس هستند و تعداد 6 هزار تونسی از جمله 700 زن از این کشور به درخواست داعش برای پیوستن به این گروه  طی 5 سال گذشته پاسخ مثبت داده اند . این تعداد تونسی تقریبا یک پنجم کل اعضای خارجی این گروه تروریستی را تشکیل می دهند.
 
این گزارش می افزاید عمده این تونسی ها از سه مرکز جذب نیروی داعش شامل بنقردان، بنزرت و شهر تونس به این گروه پیوسته اند. بنقردان در جنوب و بنزرت در شمال تونس پیشینه ای طولانی در پرورش پیکارجویان خارجی داشته و اخیرا اطراف شهر تونس پایتخت این کشور به یکی از مراکز اصلی جذب و به کارگیری تروریست ها برای داعش تبدیل شده است.
 
این گزارش همچنین هشدار داه است که بازگشت جنگجویان خارجی پیوسته به داعش به کشورهای خود تهدیدی اساسی برای ثبات این کشورها بویژه آنهایی که دارای وضع  شکننده ای مانند تونس هستند، خواهد بود.
گزارش گروه سوفان می افزاید اکثر جنگجویان خارجی پیوسته به داعش از کشورهای عربی واقع در خاورمیانه و منطقه مغرب عربی و شمال آفریقا هستند. در ماه اکتبر گذشته ارزیابی رسمی دولت مغرب از پیوستن 1200 نفر از این کشور به داعش حکایت داشت . این گزارش همچنین از پیوستن 170 الجزایری و 600 جنگجوی لیبیایی به داعش خبر می دهد. با توجه به افزایش حضور داعش در لیبی به نظر می رسد این کشور به مقصد تعداد بیشتری از جنگجویان خارجی برای اعزام به نقاط دیگر و به مرکزی برای ترانزیت جنگجویان خارجی به سوریه و عراق تبدیل شده است. این گزارش می افزاید که هزاران نفر در کشورهای واقع در شمال آفریقا از جمله سودان، سومالی و اریتره هم در جنگ سوریه حضور دارند.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز