یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

داعش «بیشتر» معلول است تا علت !!

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در منافقین - داعش ! و ...

چرا داعش با اینکه نه تمدن، نه فرهنگ، نه دینی از ادیان مشهور جهان و ... دارد و نه تاریخ، هنر، اقنتصاد رسمی، کارخانه و مراکز تولیدی و ... ، باز در جذب نیرو موفق بوده است ؟!!

به عنوان یک شهروند مسلمان، نظرات خیرخواهانه ای دارم که در زیر به آن می پردازم و امیدوارم در درجه اول مردم، خود، مراقب این سیل زیر کاه   که قطعاً باطل و اقدامات داعش کاملاً محکوم و غیرعقلانی است و در درجه دوم، مسئولین حکومت ها و اداره کنندگان کشورها، به آن توجه نمایند. داعش «بیشتر» معلول است تا علت !!

باید به علل کمک به داعش توسط بعضی حکومت ها و پیوستن افراد به این گروه پرداخت نه معلول که خودِ داعش است. توضیح: نه اینکه صرفاً نباید با معلول مبارزه کرد، چون در طول تاریخ و از ابتدای خلقت بشر، میل افراد به زیاده خواهی – راحت طلبی – قانع نبودن به حق خویش – سستی در ایمان و اعتقاد – تنوع طلبی و ... در اکثر انسانها بوده و هست و تا می شود، بهتر است بر ناهنجاریها و کج روی ها، مدیریت کرد و وقتی تمام روش های مدیریتی براین نابسامانی ها به ثمر نرسید، آنوقت باید مجازات کرد.

لیکن، چون حقیر همواره به مبارزه با علتها و نه  معلول، فکر و عمل می کرده ام و آلان هم همینگونه است، به برخی از عوامل بوجود آمدن و گسترش گروه داعش  می پردازم:

1- در مطلبی که تحت عنوان «علم اقتصاد، عبارتست از مدیریت کارآمد بر منابع – نیازها و خواسته ها» نوشتم، توضیح دادم که در ایران و بسیاری از کشورها این سه  اصل بنیادین در خصوص اداره جوامع مراعات نمی شود و ...

2-    در بحث منابع گروه داعش و دیگر گروهک های تروریستی و خشونت گرا، چیزی ندارند که بخواهند مدیریت کنند. تقریباً تمام درآمدشان از قتل و غارت اموال دیگران و فروش زنان و دختران و قاچاق انسان و .... ، ذخایر مالی خود را تأمین می کنند. این گروه ها متأسفانه نه رحم و انصافی دارند و نه حد و مرزی برای رفتارهایشان قائل هستند.

تصور کنید در شهری مثل خان طومان یا استانی مثل حلب در سوریه و یا استانی در عراق،  یمن، لیبی و ... چه داشته هایی از قدیم انباشته شده بود و وجود داشت که فقط با اشغال چند روزه توسط داعش، یا به نابودی کشیده شد و یا به تاراج و یغما رفت و می رود !! انبارها، پاساژها، مغازه ها، کشتزارها، اماکن تاریخی و مذهبی و ... .

در بعضی کشورها هم که تا حدودی بر منابع و داشته ها، خوب مدیریت شده، مثلاً بخاطر بازپس گیری چند عضوی، خواسته یا ناخواسته به گروه داعش پیوسته اند (اعضاء داعش از 86 کشور جهان می باشد)، و دلایل دیگر، ناچار به کمک هایی به داعش می شوند تا بلکه شهروندشان را به کشور خود برگردانند و یا بعبارتی آزاد کنند و یا بعضی حکومت ها و دولت ها، با توهم گسترش اقلیمی و جغرافیایی و تشکیل امپراطوری (ترک ها – کردها – وهابی ها) به گروههای همچون داعش کمک های بی دریغ مالی می کنند. بعضی حکومت ها و دولت ها هم، ابقاء خود را در دعوا و اختلاف افکنی بین کشورها می بینند و به این زد و خوردهای فرسایشی، تن در می دهند !!

تکنولوژی های کنترلی و نظامی که در اختیار دولت هاست خیلی پیشرفته و کارآمد هستند، پس چرا یک هفته ای دندان فاسد و کرم خورده گروهک های تروریستی را نمی کنند.

چون حقیر از خانواده دو شهید و سه جانباز جنگ تحمیلی عراق هستم ، معمولاً توجه بیشتری به برنامه های تلویزیونی در هفته دفاع مقدس دارم و کنجکاوانه دنبال می کنم، که امسال نظامیانی همچون وزیر دفاع – آقای محسن رضایی – جناب علی شمعخانی که خود از خانواده شهدا و تلاش گران دفاع مقدس هستند و ... ، صحبتهایی کردند و ما هم شنیدیم.

برادران عزیز، مقام معظم رهبری هم فرموده اند: شما که پهباد آمریکایی را که تقریباً از یک تکنولوژی منحصر به فرد برخوردار است، پایین می کشید و با اِعمال مهندسی معکوس به فن آوری آن تکنولوژی پیچیده دسترسی یابید و به تولید رسانیده اید و دیگر ادوات جنگی و دفاعی که به قول جناب شمعخانی با خطای یک متر، به هدف می زنید و برای رفتن به فضای سوریه و عراق هم که مشکلی ندارید، پس چرا مقرهای آنان را نابود نمی کنید. در واقع این سئوال بسیاری از مردم هم هست !!

حتماً مردم می دانند که حدود 10 میلیون بیکار داریم که حدود 4 میلیون آن تحصیلات عالیه و دانشگاهی دارند و حتماً هم خبر دارید که در شهرهای بزرگ مثل تهران، حدود 11 میلیون حاشیه نشین بدبخت داریم. و حتماً مردم و دولت خبر دارند که براساس آماری که اخیراً منتشر شده، حدود %90 مردم ایران زیر خط فقر زندگی می کنند !!!

و ایضاً در کشوهایی مثل عراق و افغانستان و سوریه و ... هم تقریباً اوضاع به همین منوال است. سوال مهم این است که چنانچه این فرضیه درست باشد که قدرت های جهانی و منطقه ای برای بدست آوردن و یا حفظ و تداوم قدرت، از هیچ کاری فروگذاری نمی کنند و دست به هر اقدامی می زنند، حتی حمایت همه جانبه غیر مستقیم از داعش و از طرفی مردم در تأمین حداقل نیازهای خود و خانواده هایشان مانده اند، پاسخ دهید که آنهایی که برای تأمین حداقل های زندگی درمانده اند، را می توان گفت که به داعش نپیوندید؟!!

بخصوص جوانان که سرشار از انرژی و شهوت هستند و باتوجه به شنیده ها که گروه منفور داعش به طرق مختلف همه گونه تسهیلاتی دراختیار اعضاء خود قرار می دهند، می شود حرف از مسائل دیگر زد ؟!!!

اخیراً دیدم برای فریب دختران و بانوان مسلمان، یک مفتی احمق وهابی، جهادالنکاح را برزنان جایز دانسته و خانم بیست و چند ساله ای با توهم به بهشت رفتن، بعد از پیوستن ظرف مدت سه ماه به داعش با سلاح جهادالنکاح به ازدواج هزار نفر از اعضاء داعش درآمده است که در یک برنامه تلویزیونی، در بازگشت از ایشان تجلیل شده و چون رکورد زده بود، مدال افتخار دریافت کرده بود !!!! و در مصاحبه خود اینطور ابراز کرد که افتخار می کنم که در راه جهاد النکاح به ازدواج هزار مرد مسلمان در عرض ...!! ماه درآمدم و امیدوارم خداوند متعال این جهاد را قبول نماید و .... تعفن برانگیز است. غافل از  اینکه آن مفتی احمق، اینگونه بانوان را به قعر جهنم دنیوی و اخروی سوق می دهد.

داوطلبانی از کشورهای مختلف به عشق واهی بهشت و حتماً هم آنهایی که از 86 کشور جهان به گروه منفور داعش پیوسته اند، یا به دلیل جاسوسی، یا کنجکاوی و یا پول بوده است که البته ناگفته نماند، روسپیان زیادی از کشورهای امارات و عراق و ... برای کسب درآمد هم به جمع آنان می پیوندند.

ادامه دارد ...

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز