پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

تاریخ ایجاد در 22 آذر 1398 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT دسته: مطالب ویژه
نمایش از 22 آذر 1398 بازدید: 239

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on 05 خرداد 1393. نوشته شده در خاطرات

davood_ahmadipour در کنار دو چهره ی بزرگ #فرهنگ و #هنر #ایران در دوران بعد از #انقلاب ، استادان #محمد_علی_اثنی_عشری مهندس برق با گرایش قدرت از #دانشگا_علم_و_صنعت و جناب #علی_مراد_خانی #معاون وزیر فرهنگ و ارشاد در امور هنری و امروز مدیر #موزه_ی_موسیقی_ایران ، فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی #دانشگاه_تهران. امروزه اگر تمامی هنرمندان بعد از انقلاب و حتی قبل از انقلاب مانند استادان #محمدرضا_شجریان ، #شهرام_ناظری، #صدیق_تعریف، زنده یاد #محمدرضا_لطفی ، زنده یاد #جلال_ذوالفنون و دیگر تاریخ سازان هنر موسیقی و فرهنگ ایران و حتی هنرمندان جوان و معاصر کشور توانستند و می‌توانند در تالارهای بزرگی چون ارسباران ، موزه هنرهای معاصر ، #تالار_رودکی و وحدت، #موزه_آزادی و دیگر تالارهای ایران به اجرای موسیقی و آموزش بپردازند مدیون فداکاری این دوبزرگوار ( مهندس محمد علی اثنی عشری و استاد علی مرادخانی)میباشند،همچنین همزمان قرار بود ساختمان مرکز #وزارت_ارشاد و #معاونت_سینمایی به بیمارستان تبدیل شود بنابراین سینماگران نیز مدیون این دو عزیز هستند، که اگر حضور دو عزیز نبود قطعا اینکار صورت میگرفت. کما اینکه در شهر نو و خاک سفید تهرانپارس انجام شد. فرهنگ و هنر کشور با همه ی کاستی ها مدیون این عزیزان است ازجمله تالار رودکی که توسط شخص خلخالی قرار بود تخریب و به پارکینگ تبدیل شود که دیدگاه خلخالی در این مورد مانند شهر نو و خاک سفید که البته قابل قیاس نیست باید تخریب شود و تنها کسی که مقابل خلخالی ایستاد( تا دم مرگ) که اجازه ورود بلدوزر و لودر جهت تخریب تالار رودکی(وحدت) را نداد جناب مهندس محمد علی اثنی عشری بود. برای این دوعزیز طول عمر با عزت و انشالله اینچنین مردان با غیرت و هنردوستی را در حفظ و اشاعه و نگهداری فرهنگ و هنر کشورمان را مجدد داشته باشیم. راهشان پر ره رو و مستمر و بردوام باد. . . . با احترام؛دوکوهیار<hr id=

قراربود تالار رودکی (تالار وحدت) به پارکینگ عمومی تبدیل شود!!

دیروز که به مناسبتی با آقای مرادخانی معاون امور هنری وزیر ارشاد باهم بودیم این خاطره را برای ایشان نقل کردم و خوشبختانه یادشان بود , که آنروز قرار بود چنین اتفاقی بیافتد.

اواخرسال 1359 بود ومن بعنوان رئیس مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی وزارت ارشاد درمحل کارم بودم که ناگهان مسئول دفترم گفت آقای محمد معصومی سرپرست وقت تالار وحدت که خودم برای تصدی اینکار معرفی کرده بودم , کار فوری دارند!

وقتی با تلفن با او صحبت کردم گفت آقای خلخالی حاکم شرع وقت , برای تبدیل تالار رودکی به پارکینگ عمومی تا چند دقیقه دیگر میرسند!

آنموقع رابط فرهنگی دانشجویان دفتر تحکیم با دفتر تبلیغات امام من بودم که هفته ای 2 باربا آقای امامی کاشانی برای هماهنگی تماس داشتم (یا در منزلشان در چهار راه کوکاکولا و یا در مسجد عالی شهید مطهری)

سریعاً به آقای امامی کاشانی زنگ زدم و موضوع را گفتم و اشاره کردم که حتماً با آقای خلخالی درگیر میشویم و ممکن است بنده و همراهان حتی کشته شویم!!

و باصدای بلند میگفتم ... بابا این تالار رودکی جزو سرمایه های مملکت است ... و چنین و چنان ...

نهایتاً قرار شد او با جماران صحبت کند و من هم سریعاً رفتم به سمت تالار وحدت ...و آماده درگیری احتمالی !!

بمحض اینکه به تالار , رسیدم و کم و کیف کار را از جناب محمد معصومی شنیدم متوجه شدم که موضوع جدیست و تا چند دقیقه بعد آقای خلخالی میرسند!!

دوباره به آقای امامی کاشانی تلفن زدم و گفتم من درب نگهبانی تالار هستم و سو گند خوردم که چنانچه آقای خلخالی بیایند و بخواهند چنین کاری بکنند حتماً با او درگیر میشویم و ملاحظه هیچ کس و هیچ چیز را نمی کنیم!!

اتفاقاً چند دقیقه بعد, آقای خلخالی با اسکورت و خَدم و حَشم آمدند میخواستند کارشان را شروع کنند!!

همان لحظه نگهبان من را صدا کرد و گفت حاج احمدآقا خمینی پشت خط هستند و با آقای خلخالی کار دارند!! ... قبل از اینکه بین من و آقای خلخالی صحبتی بشود گفتم , حاج احمد آقا با شما کاردارند ...حدود 15 دقیقه آن دو با تلفن صحبت میکردند و از آقای خلخالی اسرار که چون مفسده های زیادی در تالار بوده و احتمالاً در آینده هم خواهد بود , پس باید آنجا را به پارکینگ تبدیل کند و او حاکم شرع است !! تا اینکه حاج احمد آقا به او گفته بود که دستورِ آیت الله خمینی است که تالار , باید آسیب نبیند و کما فی السابق به کار خود ادامه دهد. آقای خلخالی هم برگشتند و تالار, ماند ... و مفسده ای هم تاکنون درآنجا اتفاق نیفتاده!! دیروز که به مناسبتی با آقای مرادخانی معاون امور هنری وزیر ارشاد باهم بودیم این خاطره را برای ایشان نقل کردم و خوشبختانه یادشان بود , که آنروز قرار بود چنین اتفاقی بیافتد.

بمحض اینکه به تالار , رسیدم و کم و کیف کار را از جناب محمد معصومی شنیدم متوجه شدم که موضوع جدیست و تا چند دقیقه بعد آقای خلخالی میرسند!!

دوباره به آقای امامی کاشانی تلفن زدم و گفتم من درب نگهبانی تالار هستم و سو گند خوردم که چنانچه آقای خلخالی بیایند و بخواهند چنین کاری بکنند حتماً با او درگیر میشویم و ملاحظه هیچ کس و هیچ چیز را نمی کنیم!!

اتفاقاً چند دقیقه بعد, آقای خلخالی با اسکورت و خَدم و حَشم آمدند میخواستند کارشان را شروع کنند!!

همان لحظه نگهبان من را صدا کرد و گفت حاج احمدآقا خمینی پشت خط هستند و با آقای خلخالی کار دارند!! ... قبل از اینکه بین من و آقای خلخالی صحبتی بشود گفتم , حاج احمد آقا با شما کاردارند ...حدود 15 دقیقه آن دو با تلفن صحبت میکردند و از آقای خلخالی اسرار که چون مفسده های زیادی در تالار بوده و احتمالاً در آینده هم خواهد بود , پس باید آنجا را به پارکینگ تبدیل کند و او حاکم شرع است !! تا اینکه حاج احمد آقا به او گفته بود که دستورِ آیت الله خمینی است که تالار , باید آسیب نبیند و کما فی السابق به کار خود ادامه دهد. آقای خلخالی هم برگشتند و تالار, ماند ... و مفسده ای هم تاکنون درآنجا اتفاق نیفتاده!! دیروز که به مناسبتی با آقای مرادخانی معاون امور هنری وزیر ارشاد باهم بودیم این خاطره را برای ایشان نقل کردم و خوشبختانه یادشان بود , که آنروز قرار بود چنین اتفاقی بیافتد.https://www.instagram.com/p/B6AvZHMnYZp/?igshid=d4uceaqqf9gi

Instagram (https://www.instagram.com/p/B6AvZHMnYZp/?igshid=d4uceaqqf9gi)
داوود احمدی پور /

Dokoohyar

 

davood_ahmadipour

در کنار دو چهره ی بزرگ #فرهنگ و #هنر #ایران در دوران بعد از #انقلاب ، استادان #محمد_علی_اثنی_عشری مهندس برق با گرایش قدرت از #دانشگا_علم_و_صنعت و جناب #علی_مراد_خانی #معاون وزیر فرهنگ و ارشاد در امور هنری و امروز مدیر #موزه_ی_موسیقی_ایران ، فارغ التحصیل رشته ی روانشناسی #دانشگاه_تهران.
امروزه اگر تمامی هنرمندان بعد از انقلاب و حتی قبل از انقلاب مانند استادان #محمدرضا_شجریان ، #شهرام_ناظری، #صدیق_تعریف، زنده یاد #محمدرضا_لطفی ، زنده یاد #جلال_ذوالفنون و دیگر تاریخ سازان هنر موسیقی و فرهنگ ایران و حتی هنرمندان جوان و معاصر کشور توانستند و می‌توانند در تالارهای بزرگی چون ارسباران ، موزه هنرهای معاصر ، #تالار_رودکی و وحدت، #موزه_آزادی و دیگر تالارهای ایران به اجرای موسیقی و آموزش بپردازند مدیون فداکاری این دوبزرگوار ( مهندس محمد علی اثنی عشری و استاد علی مرادخانی)میباشند،همچنین همزمان قرار بود ساختمان مرکز #وزارت_ارشاد و #معاونت_سینمایی به بیمارستان تبدیل شود بنابراین سینماگران نیز مدیون این دو عزیز هستند، که اگر حضور دو عزیز نبود قطعا اینکار صورت میگرفت.
کما اینکه در شهر نو و خاک سفید تهرانپارس انجام شد.
فرهنگ و هنر کشور با همه ی کاستی ها مدیون این عزیزان است ازجمله تالار رودکی که توسط شخص خلخالی قرار بود تخریب و به پارکینگ تبدیل شود که دیدگاه خلخالی در این مورد مانند شهر نو و خاک سفید که البته قابل قیاس نیست باید تخریب شود و تنها کسی که مقابل خلخالی ایستاد( تا دم مرگ) که اجازه ورود بلدوزر و لودر جهت تخریب تالار رودکی(وحدت) را نداد جناب مهندس محمد علی اثنی عشری بود.
برای این دوعزیز طول عمر با عزت و انشالله اینچنین مردان با غیرت و هنردوستی را در حفظ و اشاعه و نگهداری فرهنگ و هنر کشورمان را مجدد داشته باشیم. راهشان پر ره رو و مستمر و بردوام باد.
.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.