یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

« ازطلا گشتن پشیمان گشته ایم ...مرحمت فرموده مارا مس کنید! »

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

چه خوشمان بیاید و چه ناراحت شویم , واقعیت آنست که بعضی ها که در به ثمر رسیدن انقلاب 1357 عمدتاً بخاطر مسائل و نارسایی های که وجود دارد و متاسفانه روبه تزاید است در داخل و خارج از کشور این را می گویند که : « ازطلا گشتن پشیمان گشته ایم ...مرحمت فرموده مارا مس کنید! » که البته من ضمن گلایه های فراوانی که از اوضاع مردم و اداره کشور دارم از کاری که کرده ام پشیمان نیستم و به باز گشت یا توقف فکر نمیکنم , بلکه به اصلاح و اصلاحات می اندیشم و قدم بر میدارم لکن برخی نارساییها و مواردی را که موجب سرخوردگی بعضی ها شده است باقلم نارسای خود نوشته و منتشر میکنم .با امید به پیروزی نهایی ملت ایران در تحقق آرمانهای, آزادی , عدالت و مردم سالاری.

بهمن پرحادثه بخصوص بهمن 1394

1- تلمبارشدن خواسته های بحق مردم و ناتوانی پاسخگویی  حکومت و دولت :

سی و چندسال است از خواسته هایی که مردم داشتند و برای آن قیام و انقلاب کردند می گذرد فردا 22- بهمن 1394 است وشبکه های مختلف صدا و سیما , مردم را به راهپیمایی 22 بهمن دعوت میکنند. در فضای مجازی و در یکی از تصاویر , دیدم که نوشته شده بود . « نه حکومت اسلامی – نه جمهوری ایرانی و فقط ؛؛ جمهوری اسلامی : »

-  اگرمنظور از حکومت اسلامی , خلافت و حکومت علی ( ع ) است که وقتی به او گفتند: در حکومت تحت امر شما از پای یک بانوی یهودی خلخالی را بیرون آورده و دزدیده اند !! علی ( ع ) فرمود آدم بمیرد !! بهتراست تا این خبر را بشنود .

 

- بارها گفته و نوشته ام ؛ امام علی ( ع ) به اشگ و آه و گریه و نذری دادن و ...اصلاً نیازی ندارد بلکه او دنبال عدالت و اخلاق و پاکی و خیلی چیزهای دیگه بود که الآن در بین حکام و مردم خیلی کمتر از انتظار دیده و شنیده میشود تا چه رسد به عمل !

-  چنانچه مقصود از حکومت ایرانی یا جمهوری ایرانی ,امثال حکومت کورش وانوشیروان و سلسله زندیه باشد که باز هم خوب , عدالت و انصاف و راستی و درستی و ... خوب و رضایت بخش بود .

-  بنظرم منظور بنیانگذار جمهوری اسلامی , مردم سالاری ( جمهوری )  بعلاوه حکومت اصیل اسلامی و ایرانی بود .

-  در حالی 22 بهمن 1394 را برگزار میکنیم که اکثریت مردم احساس میکنند , هیچکدام را ندارند!

-  اکثر شاخص های اجتماعی و اقتصادی روز بروز بد تر شده است. که در زیر به بعضی از آنها اشاره میکنم .

-   الف : حدود 9 میلیون جویای کار که حدود 3.5 میلیون نفرآن دارای تحصیلات عالیه هستند.

-   ب  : حدود 110 هزار نفر ازاینها تحصیلات بسیارعالی ( دکترا ) دارند.

-  ج   : سالانه بین 150 تا 180 هزار نفر که تحصیلات دانشگاهی دارند از کشور مهاجرت میکنند و چنانچه حداقل هزینه هرنفر تحصیلکرده را محاسبه کنیم براساس آماری که جناب فرجی دانا وزیر علوم قبل از استیضاح اعلام کردند 150 تا 180 میلیارد تومان است.

-  د : جناب دکتر عباس میلانی اعلام کرده اند که هزینه فرار یا مهاجرت مغزها از سال 1357 تا کنون حدوداً 300 برابر هزینه های جنگ عراق با ایران بوده است...تا کِی و چرا؟؟

-  ه : پِرتی یا همان تلفات انرژی شامل برق و آب و گاز و ...تایادم می آید حدود 30 تا 35 در صد بوده و از سال 1357 بیشتر شده که کمتر نیست !

-  و : کارتن خوابی ...دوروز قبل یکی از مسئولین امور اجتماعی دولت اصلاحات می گفت , دربین کارتن خوابها , شخصی را یافتیم که پزشک  بامجوز مطب بود !!

-  ... تقریباً در اکثر شاخص های اقتصادی – اجتماعی – فرهنگی و ...وضعیت بدی داریم که طرح آنها ازحوصله این بحث خارج است!

-   ز : به این جهات است که عده ای می گویند : « ازطلا گشتن پشیمان گشته ایم ...مرحمت فرموده مارا مس کنید! »

-   بی شک حل نشدن این مسائل و مشکلات فراوان دیگر,  برای نظام و مردم بحرانها و مشکلات زیاد ایجاد خواهد کرد که بعضاً غیر قابل جبران و تعدادی از آنها مدتها زمان و هزینه خواهد برد تا حل شود.

-   تقریباً تردید ندارم که تا چند سال آینده تعدادی از مراکز آموزشی دانشگاهی ما به پاساژ و یا پارکینگ تبدیل خواهد شد و داوطلبانی برای رفتن به دانشگاهها پیدا نخواهد شد.

-  اجمالاً عرض میشود که جزو اولی ترین راهکارهاعبارت است از :

- 1- 1 : جمع کردن و یا تحت کنترل درآوردن حدود 90 اسکله غیر مجاز

- 1– 2 : تغییر کاربری یا حذف نهادهای موازی...مثل حدود 70 هزار پایگاه بسیج و ...

 ادامه بحث متعاقباً منتشر خواهد شد ..

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز