یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

چرا انصراف؟!

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

چرا با انصراف افراد از کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی مخالفم !
1_ مردم بقدر کافی درک و فهم سیاسی دارند که چنانچه لازم باشد بموقع رای دادن , به لیست رای بدهند تافرد.
2_ کسی که احساس وظیفه کرده و برای خدمت به مردم آمده است , دلیلی ندارد که تا آخر نماند بنظر من کسانیکه انصراف میدهند از همان اول ضعف و ناتوانی ایستادگی را بخود و دیگران , القا می کنند .


3_ مگر نه اینست که در نشست و برخواستها _ تلاشها _ سماجتها می توان افراد و توانمندی های اشخاص را شناخت, مصداق انصراف دکتر عارف به نفع دکتر روحانی در انتخابات ریاست جمهوری اینجا و برای مجلس , اینجا و حالا درست نیست  , آنجا یکنفر باید رئیس جمهوری میشد , اینجا حدود 300 نفر باید بروند مجلس 4 نفر کمتر یا بیشتر تاثیری در خروجی کار ندارند...
4_ مگر میشود کشور. با حدود 80 میلیون نفوس را با چند نفر ویا حتی چند صد نفر اداره کرد , خوب آقایانی که نهایتا به مجلس میروند از همین الآن کاندیداها را و عملکرد و دید گاههایشان را در نظر بگیرند , بگذارند , حرکت و تلاش کنند , حرف بزنند , خود رادر معرض ارزیابی و دیده شدن قرار دهند , وبعد اینهارا برای گرفتن مسئولیت های مورد علاقه و خدمت به مردم کمک کنند, و به مسؤلین ذیربط معرفی و از آنها حمایت کنند.
5 _ میدانم این حرف های من را ممکن است نپسندند  , اما باور کنید یکی از راههای شکستن انحصار و بت ساختن از دیگران همین است.

 

5 – مهمترین مطلب و دلیلی که این روزها میگویند اینست که :

الف – قاعده کار جمعی ؛ گروهی و حزبی را مراعات کنید! مثل اینکه دوستان نمی دانند که در یک کار گروهی و حزبی تقریباً تکلیف همه از اول روشن است ...اکثر وزراء , حتی گهگاه معاونین و مدیران ستادی و استانی یک وزیر مشخص میشود ...نمی دانم چطور بخود اجازه میدهیم , به عده ای بگوییم ؛ خوش آمدید , حالا بروید انصراف بدهید تا ماهم با خیال راحت ؛ برویم مجلس ...ودر بسیاری موارد شنیده شده که بمجرد انصراف ودادن و جمع کردن رای برای افراد یک لیست ؛ دیگر حتی آن انصراف دهنده نمیتواند خانمها و آقایانی که به مجلس راه پیدا کرده اند ؛و یا راجع به دو وظیفه اصلی نمایندگی یعنی قانون گزاری  و نظارت !! مسائلی را به آنها  بگوید ! تقریباً نشدنی است ! تا چه رسد که بخواهد برای گره گشایی از کار فرد یا افرادی  از جامعه مشکلی را باوی در میان گذارد و حل کند. به خانم و یا آقایی که خودش را لایق دانسته , آمده و بدون اینکه در جایی ارزیابی شود وتوانایی های وی مشخص و به او قول و امضاء داده شود که شماچون مثلاً شایستگی ریاست فلان دانشگاه را داری ؛ حتماً چنانچه لیست ما رای آورد و گروه ما پیروز شد تلاش خواهیم کرد تا شما آنجا مشغول شوی !

کاری که من ندیدم و نشنیدم که اصول گراها و یا اصلاح طلبان بکنند...اینها هم جزو قاعده بازی است و نه فقط انصراف!!

امضاء انصراف را میخواهید اما هیچ امضایی نمیدهید ؛ این انصاف – مردم داری و مراعات قوانین بازیست؟!!

ب- به مردم میگویند به تمام لیست رای بدهید ! اینهم از عجایب است ! کسانی میخواهند مثلاً به 28 نفر از 30 نفر رای بدهند به یک معنی میخواهند مثلاً 90 در صد اصلاح طلب و یا اصول گرا باشند و نه صد درصد .

بدون اینکه قاعده بازی را مراعات کرده باشید چطور مردم را دعوت و گهگاه مجبور به پذیرش این قواعد « من در آوردی » میکنند!

از کاری که دکتر عارف , در حق دکتر روحانی کرد نباید پشیمان بود شاید هم الآن ودر دقیقه 90 ناچاراً مردم  به لیستهای 30 نفره رای بدهند اما چرا بعد از سی و چندسال هنوز ابتدایی ترین قاعده بازی را مراعات نمی کنیم . بنظر میرسد  اصولگرایان به کارحجره ای و کشکی عادت و عقیده دارند اما اصلاح طلبا ن چرا ؟؟
والسلام

 


والسلام

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز