یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

خشونت علیه زنان

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

به بهانه هفته حقوق بشر آمریکایی
رفتارهای خشن پلیس آمریکا با متهمان ادامه دارد/ تداوم نقض حقوق زنان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، با بررسی وضعیت فعلی و پیشین جامعه آمریکا به این نکته پی می‌بریم که نقض حقوق بشر در آمریکا سابقه‌ای دیرینه دارد، البته در این جامعه برخی از قشرها و گروه‌ها آسیب‌پذیرتر هستند. البته دولت‌های آمریکا همیشه خود را مدافع حقوق بشر خوانده‌اند و در این زمینه قیل و قال تبلیغاتی بسیار را به راه انداخته‌اند، ولی به بهانه‌هایی نظیر امنیت کشور، مبارزه با تروریسم و وجود تهدیدات داخلی و خارجی، تمامی ادعاهای دروغین خود را نقض کرده‌اند.

1. حقوق بشر و امنیت داخلی: سازمان عفو بین‌الملل تاکید کرد که آمریکا باید به حقوق بشر در تمامی اقدامات خود که تحت عنوان امنیت داخلی اتخاذ می‌شوند احترام بگذارد و موارد بسیاری را در نظر بگیرد.

 

نقض حقوق بشر در آمریکا

متاسفانه، در زمینه مبارزه با تروریسم، مقامات و چهره‌های سیاسی آمریکا یک برنامه کاری ضدحقوق بشری را به عنوان چارچوب کاری خود قرار داده‌اند. چند نمونه از این موارد عبارتند از:

الف: اقدام همیشگی و خشونت بیرحمانه علیه گروه‌های مسلح بر اساس دو اصل حفظ اطلاعات محرمانه و معافیت از مجازات، امری که سبب استفاده احتمالی از فشارهای مرگبار در هر نقطه و هر زمان می‌شود.

ب: قرار گرفتن تمامی افراد زیر لنز نظارتی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا: این مسئله به خودی خود در جامعه آمریکا، زندگی را برای شهروندان بسیار دشوار می کند و آنها در این جامعه به راحتی به دردسرهای عظیمی دشوار می‌شوند.

 

نقض حقوق بشر در آمریکا

2. حقوق مهاجرین و پناهندگان: حقوق مهاجرین و پناهندگان در آمریکا با حقوق شهروندان آمریکایی برابر نیست. تهدیدهای بیشتری علیه این قشر آسیب‌پذیر در جامعه آمریکا وجود دارد، امتیازات اجتماعی پایینی دارند، از فرصت‌های شغلی کمتری برخوردار هستند و در مقایسه با شهروندان آمریکایی، نظارت اطلاعاتی و امنیتی بیشتر بر امور زندگی و کاری آنها وجود دارد.

 

نقض حقوق بشر در آمریکا

3. شکنجه و رفتارهای خشن: پس از بروز حوادث یازدهم سپتامبر، دولت آمریکا مکرراً از ممنوعیت های بین‌المللی و داخلی آمریکا در زمینه شکنجه و سایر رفتارهای خشن، غیربشری و تحقیرآمیز، تحت عنوان مبارزه با تروریسم، تخطی کرده است. تعداد زیادی سالانه تحت شکنجه نیروهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا جان می‌دهند، یا با عواقب وخیم این گونه رفتارها و برخوردها تا پایان زندگی دست و پنچه نرم می‌کنند.

 

نقض حقوق بشر در آمریکا

4. حقوق زنان و دختران: تبعیض و خشونت علیه زنان و دختران، همواره یکی از مشکلات جامعه آمریکا بوده است. بررسی وضعیت این قشر اجتماعی در آمریکا نشانگر یک حقیقت تلخ است. تجربه اجتماعی زنان و دختران در جامعه آمریکا یک تجربه تلخ و دردناک است. دلیل اصلی این مسئله وجود تبعیضات اجتماعی، قانونی، سیاسی و حقوقی علیه زنان و دختران است. این امر سبب فقر، خشونت، خدمات بهداشتی و سلامت ضعیفتر و همچنین آموزش بی‌کیفیت‌تر برای بانوان در جامعه‌ آمریکا گردیده است.

نقض حقوق بشر در آمریکا

5. آزادی بیان: همواره روسای جمهور در کارزار انتخاباتی خود نبود آزادی بیان در جامعه آمریکا را مورد انتقاد قرار داده‌اند، اما وقتی که بر کرسی ریاست جمهوری این کشور نشسته‌اند، این مسئله بیشتر لطمه دیده است و فعالان در این زمینه آسیب‌های جدی را دیده‌اند. به عنوان مثال، اوباما در تبلیغات انتخاباتی خود نبود آزادی بیان و تهدید علیه این مسئله را به جمهوری‌خواهان و دولت بوش نسبت می‌داد، اما با پیروزی او در انتخابات آمریکا، نه تنها بهبودی حاصل نشد، بلکه شنود مکالمات تلفنی شهروندان آمریکا شدت یافت، با افشاگرانی نظیر ادوارد اسنودن، با خشونت بیشتری برخورد شد و آنها مجبور به ترک خاک آمریکا و فرار به کشورهای دیگری شدند.

 

نقض حقوق بشر در آمریکا

انتهای پیام/

منبع : وبسایت میزان وابسته به قوه قضاییه

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز