یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

محمدعلی اثنی عشری: چرا ؟؟!! اکثر دختران , قبل از ازدواج , یک چیز میخواهند , آنهم شوهر و بعد از ازدواج همه چیز!! (قسمت دوم)

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

شیلا خداداد در ازدواج به سبک ایرانی

ادامه قسمت نخست:

به همین جهت است که جزو اولین نفراتی بودم که ازدواج سفید را نقد کرده و بعنوان «ازدواج سیاه» مقاله ای نوشتم اما امروز به این نتیجه رسیده ام که ظاهراً و فعلا برای تعدادی از جوانان شامل دختران و پسران چاره ای نیست. چون بهرحال نیاز جنسی، واقعیت انکارناپذیر است که فکر نمی کنم برکسی پوشیده باشد ولی از دو عامل و گروه نباید گذشت که عامل بوجود آوردن این شرایط هستند.

A-   حکومت و دولت و کارگزاران آن که از سالهای قبل، هرم های سنی مردم را دراختیار داشتند و علی القاعده می دانستند چه موقع، چه تعدادی به سن کار و ازدواج می رسند  و برای این موضوع فکری نکردند!!

B-   خانواده ها و به ویژه زیاده خواهی های دختران، بیشتر!!! و پسران کمتر!

با این توضیح که بنا به نوشته اخیر دکتر رنانی، حکومت جمهوری اسلامی اهل کارهای بزرگ و تصمیمات جدی و به موقع برای پیشرفت کشور و آرامش مردم نیست، که در این رابطه ذکر بعضی موارد خالی از لطف نیست:

1-   در کشورهای پیشرفته قاعدتاً اکثر قوانینی که در مجالس آنها تصویب می شود، سقف زمانی دارد. در جائی خواندم که تا به حال حدود ده بار قانون اساسی چین بازنگری شده و تغییرات موردنیاز مردم، جامعه و کشور در آن صورت گرفته است.

بطور مثال در دوران دفاع مقدس در یک شرایط بسیار سخت و خالی شدن سیلوهای گندم، آیت الله خمینی (ره) موافقت کردند تا بعضی کامیون های حامل گندم را به سمت جبهه ها هدایت کنند و این تصمیم یک کار بسیار موقتی بود و بلافاصله بعد از رفع نیاز حداقلی جبهه ها، این کار منتفی شد.

بعضی از قوانین ما در سال های بسیار دور تصویب شده است. مثلاً در قانون تجارتی که آن زمان تصویب شده است، تجارت الکترونیک، وضعیت پول مجازی،و ... پیش بینی نشده است!!

در قانون کار همین طور. بهرحال معنی ندارد که حتی قانونهای وضع شده در مجلس، دائمی و لاتغییر باشد.

2-   اکثر مردم ایران مسلمانِ شیعه هستند و علاقه مند و معتقدند تا قوانین، مقررات و تصمیم سازی ها، تصمیم گیری ها با مبانی اقتصادی آنها در تضاد نباشد. شاید بهمین جهت آیت الله خمینی (ره) «فقه المصلحه» را از طریق مجمع تشخیص مصلحت نظام، به وجود آوردند و بنده یادم هست بعد از کشتار حجاج ایرانی در سالهای قبل از 1370 طی پیام مهمی اعلام فرمودند که: «در بعضی شرایط حتی به طور موقت بعضی از احکام را میشود تعطیل کرد»

درست است که در آن زمان هدف، تعطیلی موقت حج بود، اما در همان پیام اعلام کردند که حتی نماز می تواند در مواقعی موقتاً تعطیل شود. به طور کل اجتهاد فقها به همین دلایل پایه گذاری شده است.

3-   سند تنظیم شده برای ازدواج، قوانین مربوط به زنان و خانواده در جایگاه قانون های مصوب، روش های جاری و عملکرد قوه قضائیه در این مورد ابتر و نارسا و ناقص است. علاوه بر قوانین، عرف و سنت و بعضی خرافات هم مزید بر علت شده تا بجای اینکه تشکیل خانواده و ازدواج جوانان موجب آسایش – آرامش و نشاط خانواده ها و جوانان شود، برعکس، با شروع اقدام برای ازدواج، مشکلات و ناهنجاریها، یکی یکی سر می رسد تا جائی که الان آمار طلاق و از هم پاشیدن خانواده های ایرانی ، احتمالا در گینس هم ، رکورد دار است.

به نظر می رسد برای مدتی کوتاه و یا در شرایطی برای رفع موانعی که گفته شد و به امر مهم ازدواج، کلمه همباشی هم اضافه و قوانین و مقررات سهل تر و ساده تری را در کنار ازدواج های سنتی قرار داده و جوانان به جای یک گزینه آنهم با گذشت از هفت خوان رستم و هزینه های گزاف و سرسام آور آن، به گزینه های دیگری (غیر از ازدواج سنتی) که در قانون هم , مصوب شود، فکر کنند و تصمیم بگیرند.

به عبارتی هرکس به اندازه وسع و توان و شرایط خود و کار و گذران زندگی از بین سه گزینه مشروع:

الف) سنت رسول الله و ازدواجی که در عرف جامعه ما، بوده و هست.

ب) همباشی نه سفید بلکه مندرج در نوشته ای که حاصل توافق طرفین باشد.

ج) صیغه که آنهم سنت رسول الله و ائمه اطهار بوده است، یکی را انتخاب  کنند.

 

4- در ابتدای امر، چنانچه پاسخ جدی و عملی به نیاز جوانان داده شود، می  توان حرف های دیگر        هم زد. مثلاً آن وقت، بحثهیی هایی مثل حقوق شهروندی به ویژه برای دختران و زنان را مطرح کرد. هرچند ممکن است این موضوع به مذاق بعضی از دختران و زنان خوش نیاید، اما دختران حتماً و حتماً به سربازی هم اعزام شوند و در گروهانها و لشگرهای خاص زنان، فعالیت کنند.

در واقع این موضوع به هیچ وجه تازگی ندارد. در تاریخ، این چنین مواردی بوده و هست. صد البته اینها نظر شخصی حقیر است و قطعا برای اطلاع خوانندگان عزیز می باشد.

 

5-جوانان علاوه بر نیازهای متعد و برای حال و آینده خود نیازهای فوری و ضروری تری هم دارند اما همه میدانیم دختر یا پسری که به سن بلوغ رسیده شدیداً احساس نیاز جنسی، عاطفی به جنس مخالف پیدا می کنند.

به قول ژان ژاک روسو: «نیازهای انسانها در دوره بدوی به گونه ای برطرف می شد که :

الف) زیر اولین درخت بلوط و با خوردن این میوه یا محصول، شکم خود را سیر می کرد.

ب) زیر دومین درخت بلوط می خوابید و استراحت می کرد.

در واقع مسائل، خیلی ساده حل می شد. انسان با مسائل زیادی درگیر نمی شد بخصوص به در مسائلی مثل  سرپناه – خوراک و نیازهای جنسی که جزو اصلی ترین نیازهای  یک انسان عادی است را حل می کرد. اما حالا به قول پروفسور لستر تارو، رئیس و استاد سابق دانشگاه اقتصاد ام آی تی آمریکا، می گفت : البته اگر اشتباه نکنم «انسان عصر حاضر با بیش از پنج هزار مسئله مواجه است».

 

6- معلوم است با این همه دغدعه و مشغله فکری که کم کم همه چیز از حالت طبیعی درحال خارج شدن می باشد، به مراتب، ازدواج هم یکی از مهمترین آن مسائل است که با مشکلات عدیده ای همراه است. بر همه مشخص و مبرهن است حالا که تأخیر در پاسخ مثبت دادن به نیازهای جنسی چه عوارض و آثاری برای دختران و بخصوص پسران دارد، باید از کارشناسان امر پرسید که بعنوان مثال جوانانی که هم از بازار کار و اشتغال و هم از ازدواج جا مانده اند، بعضاً به فیلم های پورنو روی آورده اند و خیلی از آنها با الگو قرار دادن رفتار جنسی بازیگران فیلم های پورنو، میخواهند همان نسخه را در روابط جنسی خود عمل کنند. غافل از اینکه اینها فیلم است و یک فیلم، نویسنده – کارگردان – نورپرداز – فیلمبردار – بازیگر و از همه مهمتر تهیه کننده دارد که ملزومات ساخت فیلم را فراهم می کند.

به طور مثال، خیلی پسر بچه های جوان و مردان  به anal sex روی آورده اند و نمی دانند آنچه که در فلان فیلم دیده اند، فیلم است و برای آمادگی آن« هنرپیشه که نقش زن را بازی می کند، از چند روز قبل چه تمریناتی می کند و چه وسایل و موادی را به کار می برد و ... چون این نوع رابطه کاملاً غیرطبیعی و حتی غیر انسانی است، هنرپیشه ای که این نقش را بازی می کند، چون شغلش هنرپیشگی است و برای این کار دست مزد دریافت می کند. خانم دکتر رضازاده       روانپزشک و مشاور خانواده در این خصوص می گوید: «برای مردانی که خارج از زمان و حد استاندارد قادر به عمل جنسی می شوند، از داروهای بسیار مخربی برای نقش خود استفاده می کنند و گاهی اوقات هم در اواسط فیلم بدلیل عدم توانایی در ادامه عمل جنسی، چه زن و چه مرد هنرپیشه، نقشش را ، به فرد دیگری واگذار می کند  و تازه پس از تمام شدن فیلم، به مثابه دیگر فیلم های معمولی، مونیتور می شود و کارهای فنی دیگر...

در واقع فیلم های پورنوی آنچنانی به مانند بدل کاران فیلم های اکشن می باشند که در جلوه های ویژه از آنها استفاده می کنند و هنرپیشه اصلی در آن قسمت فیلم هیچ نقشی ندارند.

توضیحات فوق که برای خیلی از افراد هم تازگی دارد و هم مشمئز کننده می باشد برای بیان این مطلب است که متاسفانه جوانان و حتی مردان ما هم در روابط جنسی خواستار چنین اعمالی هستند و در خیلی موارد هم به این شکل عمل می کنند که ناخواسته زیانهای بسیاری برای هر دو طرف در این گونه رفتارهای جنسی متصور می باشد که واقعاً جای تأسف دارد و باید کنکاشی کرد که مسئول چنین رفتاری چه کسانی هستند، خودِ افراد، خانواده، جامعه، مدیران و کارگزاران حکومت و ... .

 

7-  اخیراً به دلیل تحقیق در رابطه با همین بحث، ناچاراً به فضاهای مجازی که حاوی چنین محصولات و ملزومات و فیلم های پورنو هستند، سری زدم. از لحاظ اخلاقی و صرف هزینه های زیاد در این موارد، انسان متحیر می شود. هرچند به دلایل اعتقادات دینی، عرفی و فرهنگی از انتشار این فیلم ها و نمونه محصولات معذورم اما به بعضی اتفاقاتی که در حال حاضر در نقاطی از شهرهای ایران می افتد و متأسفانه آگاهانه و شاید هم در بعضی موارد ناآگاهانه، توسط افرادی که کمر به ویران کردن اخلاقیات، فرهنگ و تمدن ایرانی بسته اند آنها را در وبسایت ها و شبکه های اجتماعی، منتشر کرده اند.

 

8- در جریان تحقیقات به اصطلاحات به  مواردی برخورد کردم که اصلاً انتظار آن نبود یعنی در واقع واژه های غیرقابل تصور و محیرالعقول. امیدوارم هر چه زودتر خودِ مردم بخصوص آنانی که این کار غیر اخلاقی را انجام می دهند به خطا و اشتباه خود پی ببرند و دست از این اعمال ناپسند و ناشایست که در شأن هیچ ایرانی نیست را تعطیل کنند.

به قول سعدی :           راهی در پیش است و حرامی در راه

                              اگر رفتی، بردی، اگر خفتی، مردی

ادامه دارد ...

محمدعلی اثنی عشری

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز