یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

محمدعلی اثنی عشری: برجام و تهدید یک الگوی تعامل جهانی

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

In reply to برجام(برنامه جامع اقدام مشترک

محمدعلی اثنی عشری:

برجام و تهدید یک الگوی تعامل جهانی

1 _ درتاریخ و حتی بعد از جنگهای جهانی اول و دوم ، من که سراغ ندارم ، توافقی بخوبی برجام و درآن سطح از کشورهای قدرتمند و تاثیر گذار جهان منعقد و إمضاء شده باشد ، تلاش مذاکره کنندگان ایرانی بهیچ وجه و هیچگاه قابل انکار نیست . ومن بسهم و باتوجه به بضاعتی که داشتم از طرف خودم و از جانب بسیاری از ایثارگران ، رزمندگان و خانواده شهدا که با من در ارتباطند با ارسال نامه و تقدیم هدیه ای ناقابل:

( فقط یک گلدان از هنرهای دستی همسرم ) به جناب دکتر ظریف و تیم مذاکره تقدیم کردم که همه دوستان میدانند ....

2_ نفس توافقنامه بعنوان سندی ارزشمند برای جهانیان و دنبال کنندگان مسایل سیاسی ؛ ماندگار ، جالب و قابل تعمق است .

3_ یادمان نرفته که آیت الله خمینی میگفتند ، ما مامور به انجام وظیفه ایم و نه حصول نتیجه : کاری که انبیاء و أولياء الهي هم ميكردند. چنانچه غیر از این بود ، نباید از تلاش حضرت عیسی و ابلاغ هر آنچه در انجیلش گفته ؛ موسی وهرآنچه در توراتش گفته ، حالا , نتانیاهو و قبلا شارون و ..پس آیا؟ تلاشهای جانکاه موسی و توراتش بیجا بود !! ویا عیسی و ابلاغ انجیلش وزجرهایی که کشید , بیجابود!! که از داخل پیروانش مثل جورج بوش ، ریگان ,رامپ و ...در آمد .

هیئات مذاکره کننده ایرانی بخوبی وظیفه خود را انجام دادند ، خود و مردم را سر افراز کردند . مهم هم نیست ، تمام مفاد برجام اجرا بشود یانه !! و درمیانه راه عضوی از 1+5 از آن ، خارج شود یا نه !! 

4_ شايد ، یک دلیل از حرفهای ترامپ مقبول خیلی ها باشد ، آنکه میگوید دولت ایران پنهان که بخصوص در سوریه ، لبنان ، عراق ، یمن و ...که حدود نود در صد امکانات کشور را دراختیار دارد در کنترل طرفی که با او توافق کرده اند یعنی تیم مذاکره کننده و شخص جناب ظریف نیست ...که البته بنظر بسیاری از ایرانیان داخل و خارج ، در اینمورد، مخالف ارسال پولهای کلان ایران به کشورهای پیش گفته است و ایکاش حکومت و دولت ما به این نکته مهم توجه میکرد .

5- آنچه که در فضای مجازی عمدتا می چرخد ...خوشحالی دلواپسان است فقط پاسخ این سوال را بدهند که :

الف : دام گرفتاری ایران در اتمی شدن را چه کسانی پهن کردند!! و از آن بد تر پولی که از برجا آمد ،چه ؟؟!! شد و کجا رفت ؟؟!!

ب_ ترامپ یک احمق بتمام معناست ، اما آیا جاده صاف کنها و آتش بیاارانِ ان معرکه هاش ،مخالفان اصلاح طلبان ، دلواپسان ، و قدرتهای مافیائي دولت پنهان نبودند؟؟

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز