یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

محمدعلی اثنی عشری: چرا ؟؟!! اکثر دختران , قبل از ازدواج , یک چیز میخواهند , آنهم شوهر و بعد از ازدواج همه چیز!! (قسمت سوم)

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

حالا بعد از جدایی زن و شوهری که فرزند هم دارند علی القاعده هم بنا به نیاز مرد بخصوص و هم اصرار اطرافیان و ... دهها دلیل دیگر این بار آقائی از همسر سابقش جدا شده است مثلاً با حواث جمع، همسر اختیار می کند. غافل از اینکه:

«عشق اول نمود آسان         ولی افتاد مشکل ها»

1-   همسر سابق چه می کند و همسر فعلی چه؟

الف: همسر سابق شروع به زدن تهمت ها، انگ ها و تماس با این و آن و برگفتن از شوهر سابقش تا بلکه او را از کرده پیشمان کند.

بچه ها را جلو می اندازد و طوری برنامه هایش را پیش می برد که از طریق بچه ها روز خوشی برای آن مرد نگذارد.

دومیی را می شناسم که الان سالهاست از همسر سابق خود جدا شده اما با فشار نسبت برده ماژو یکی از فرزندان را به خارج از کشور فرستادند برای ادامه تحصیل و هنوز چند سال است علی رغم اینکه دوبار این مرد شرایط سکته قلبی کرده است با بیش از ده سال در زور کار می کند تا بتواند هم مخارج آن بچه در اروپا را تامین کند و هم بقیه مخارج را که توضیح می دهم.

ب: دختر دوم، پدر را وادار به خرید آپارتمان کرد به بهانه اینکه هرگز منزل پدر که نامادری هم آنهاست نخواهد رفت حالا شکرد این بچه ها که عمدتاً به تحریک مادر صورت می گیرد چیست؟

-       تهدید به خودکشی

-       مزاحمت های ساختگی و برنامه ریزی شده برای دختر

-       تهدید به فرار

-       خواسته های غیر معقول و

-       ...........

به هر حال آن دوست عزیز ما ناچاراً و به زحمت هر چه تمام برای این دختر دوم با فرض و ... آپارتمانی خرید. آنگاه دختر از پدر خواست تا تنها نباشد و می پرسید پس ما باید مادرش پیش او باشد.

خیلی جالبه است، زنی چند سال قبل طلاق گرفته باشد و حالا با امکانات و قانه مرد سابقش زندگی کند، حالا اینکه این دختر به چه خواسته ها و توقعاتی دارد بماند. به هر حال ان خانم محترم دور پدر و مادر و خواهر و فامیل را خط کشیده و خودش برای خودکشی پادشاهی می کند:

« آنهم بنام فرزند و به کام خانم»

پ: همسر جدید نخست فرزندی خواهد تا بقول بعضی خانم ها پای خود را سفت تر کند او با هم چون تنهاست دومی و ... خلاصه به یا چهار فرزند هم ازد دومی دارد.

آن زن هم می داند که مخارج دو فرزند قبلی را پدر می دهد، یکی در خارج و دیگری در تهران قبلاً یک عامل اعصاب خوردی داشت حالا چند تا به همسر سابق، همسر جدید و تمام بچه ها ..

دوست دیگری می شناسم که یک حیاط دربست را در جای خوبی اطراف خیابان می برد اما در بهمن متول با تمام امکانات گذاشت و رفت و جانم مهریه و همه آنچه را می خواست گرفت و الان هم همچون منال اولی در همان خانه ابتدایی خیابان پاسداران تهران زندگی می کند و آن مرد بیچاره که تحصیلات عالیه هم دارد و در یکی از محلات جنوب تهران مستاجر است. روزی چند سال قبل در ماشین خودم اولا سوار کرده بودم تا جایی بروم مبلغ پانصد هزار تومان بابت کاری که به او داده بودم از من خواست، من هم پرداخت کردم، بیچاره نفهمید چه جوری از ماشین پیاده شود و خود را به خود پرداز بانک برساند و برای کسی بفرستد تا او از طریق صراف برای دختری که از همسر اولش داشت به آمریکا حواله کند.

ایضاً دیگرانی که می شناسم و اوضاع مشابهی دارند.

«تکرار می کنم افرادی امثال دکتر هولاکوئی که می گویند ازدواج درمان هیچ دردی حتی درد تنهایی نیست آیا درست نمی گوید»

به عبارتی همان مطلبی که در مطلب هست توضیح دادم یک پای جوانان امروز مادر شده و مدرنیته هست و یک پای آنها هم در سنت، اعتقادات اسلامی و شیعی هر جا کار وفق مرادت است همانجورند، و خواسته های غربی اند.

در انجام وظایفی که بر عهده دارند، معمولاً و به استثناء مادران ماه و خیلی خوب که از پدر کمتر زجر و زحمت نمی کشند به آن زنا در محبت و گرفتاری حتی شرقی و اسلامی هم نیستند و به جای آن حقوق برابر می خواهند، با چند همسری مخالفند و ...

بنده الان هیچ راه حلی بجز آن سه که در بحث نخست گفتم ندارم و آن را واگذار می کنم به کارشناسان و مسئولین امر فقط همین را می دانم که انحطاط و سقوط خانواده ها و در پی آن تمدن آداب و سنن و اعتقادات مردم با روند فعلی تقریباً قطعی است.

چنانچه زنان درست بشوند خود به خود با تربیت صحیحی که فرزندانشان را خواهند بد.

آنها و پسر جامعه هم درست می شود و لاغیر سخن آخر اینکه جوانان و بخصوص دختران حرمت پدر و مادر بودن را نشکنید.

 اخیراً و در مواردی باب شده است تحت عنوان سکس پارتی زنان و مردانی که مثلاً در مراسم عروسی شرکت کرده بودند. به تماشای رقص سکسی چند خانم خوش اندام، خوش رقص و خوش آرایش شده بودند.

ج: استخر پارتی، در استخری مختلط زنان و مردان با کمال تاسف و در مقابل دوربینی که ما وقع را ضبط می کرده است ساعتها استخری را قرق کرده بودند.

بله اختلاف طبقاتی گاهی بجائی می سرد که افراد پول دار و متمول را هیچ چیز خوشحال نمی کند!!، فکر می کنند با این قبیل کارها آرام و شاد می شوند.

تعدادی از مردان استعداد ستارخان و باقرخان شدن امیر کبیر و قائم مقام فراهانی شدن دارند اما منهای سیاست ها و عملکرد حکومت و دولت و کارگزاران آنها در ایران و نقش و نفوذ دشمنان طبیعتاً خادمان به مردم را گهگاه به بدترین شیوه ها از سر راه خود بر میدارند افراد وطن دوست که همواره مستقیم و غیر مستقیم پایبند به منافع مردم در کشورشان هستند. مدام در معرض انواع خطراتند!

مادران فردا که غالباً همین دختران امروزی هستند از خودگذشتگی، توان و تعقل لازم برای تربیت مرادنِ مرد را ندارند.

بد نیست تکرار کنم، این همه چند سال است از دزدی، رانت، رشوه خواری، سوء استفاده از بیت المال می شود چرا زنان و دخترانآن خوردند و مصرف کردند و نپرسیدند آقا؟ از کجا آورده ای؟

مسابقه ای که امروز در بین بعضی زنان و دختران در خصوص پیشی گرفتن از همدیگر در نوع زیورآلات، خودرو، خانه و ملزومات آن شامل فرش و مبلمان و .... گرفته اند.... و با کمال تاسف در اکثر فرقه ها و عقاید فکری وجود دارد... چیزی که هیچ زمان در تاریخ ایران نبوده است؟

خانواده ای را می شناسم که بانوی آن خانه همیشه تسبیح به دست و ظاهر الصلاه است، چادر هم به سر می کند او لااقل هر سال، سه سفر خارج از کشور در برنامه دارند!

و هرگز از همسر خود نمی پرسد پول این ماشین شاستی بلند حدود دویست میلیونی که برای من خریدی از کجاست؟ مگر جزء از شیره جان فقیر مردم است! ایضا زیور آلات، خانه ای که دارند ویلای چند هزار متری و .... شنیده ام که در آن خانواده هر کسی کار خود را می کند و راه خود را می روند حقاً به این خانواده باید گفت به کجا چنین شتابان!

دختر بزرگ آن خانواده آلوده است، پدر در پی خوشگذرانی و .... و مادر هم ظاهراً به همین زرق و برق های رفاهی زندگی سرگرم است! چند وقت پیش که نوه دختری من در شکم مادر بود و تازه دختر گلم باردار شده بود


یک کاره رفتم خانه او و چند سفارش به او کردم از جمله گفتم: دختر یادت باشه لقمه حرام، خانمانسوز است! و ماجرائی را که مادر مرحوم خودم نقل کرده بود به او گفتم:

1- مرحوم مادرم می گفت روزی یکی از شما بچه هایم را باردار بودم، همسایه سیبی آورد و گفت حسن که فرزند او و فرد خوشنامی نبود کمی میوه آورده است و من یکی از سیب هایش را آورده ام شاید ویار داشته باشی و دلت سیب بخواهد و آنرا به من داد. مادرم نقل می کرد که از آن طرف حیاط مادر شوهرش که خدا رحمت کند به سرعت آمد و بعد از رفتن همسایه سیب را از من گرفت و پرت کرد، جایی و گفت عروس خوبم، دخترم، تو میدانی این سیب چه گونه و با چه پولی تهیه شده است؟! و سفارش کرد، نه در دوران بارداری، نه در دوران شیردهی و نه بعدازآن از دست کسی چیزی نگیر و نخور!! اینها روی تربیت بچه ها اثر می گذارد. به عبارتی گفته اند تربیت از نطفه و شکم مادر شروع می شود.

قبلاً توضیح دادم که چند درصد زنان و دختران امروز ما از چیزی که پدر بر سر سفره آنها می آورد سوال می کنند. چند درصد آنها اعتراض می کنند؟! و خلاصه چند درصد آنها نسبت به حلال و حرام لقمه حساسند؟!

مورد دیگر در زندگی خانواده گی خودم روزی، مادر بچه ها یک ظرف ماستی از بیرون آورد و پس از آماده شدن سفره همین ظرف ماست را سر سفره آورد. قبل از اینکه درب ظرف ماست را باز کند نگذاشتیم و پرسیدم این ظرف ماست از کجا آمده است؟

با ترش روئی گفت ؛ مادر یکی از بچه های مدرسه آورده بود. آنهم از فلان سوپر معروف شمال شهر تهران!!

حالا دو دخترم هم سر سفره ناظراین گفتگو بودند، درب ظرف ماست را باز نکردم و گفتم لطفاً این ظرف را بر می گردانی یا پس می دهی و یا پولش را می دهی و ظرف ماست را می آوری چون اگر تواز مسئولین آن مدرسه نبودی قطعاً خانم آن آقای سوپر دار پول دار بقول خانم ها پر فیس و افاده جواب سلام تو را هم نمی داد، چه برسد به این که برای تو و چند نفر دیگر، چیزی بیاورد و همین هم شد و فردای آن روز ظرف دیروزماست دیروز راآورد  و گفت پولش را دادم.

روزی دیگر همین دخترم که الان باردار است ساعت حدود 9 صبح دختر من زنگ زد و هراسان گفت بابا یک گردنبد بسیار گران و زیبا در کوچه و هنگام رفتن به دانشگاه پیدا کردم، حالا چه کنم، وای وای! گفتم هیچی، ببر داخل خانه جای امنی بگذار و روی چند کاغذ A4 بنویس که تکه ای جواهر پیدا شده است مشخصات دقیق بدهید تا تحویل شود و اینکار را کرده بود. و شب نشده همان تلفن زد و گفت بابا صاحبش پیدا شد. مشخصات دقیق داد و من هم که مطمئن شدم مال او است به او دادم.

روزی هم در مسافرت به راه شهرکرد بودیم که جائی برای استراحت ایستادیم، سعیده ام که الان مهندس معماری از یک دانشگاه دولتی و در حال آماده شدن برای فوق لیسانس است آنجا که قدم می زدیم و نگوکنار یک باغ بدون دیوار پراز درخت انگور بود، گفت بابا چه انگورهای خوبی، قشنگ بحث شروع بودن چندین و چند خوشه انگور که از باغ بیرون زده و چیدن آن جایز بود آن را گفتم اما جالب است و نچید و نخورد و به من گفت شرع هم تعبیر های مختلف دارد! منجمله است بگوئید هر کسی از احکام و قواعد شرعی و اعتقادی خود برداشت و تفسیر خود را دارد. که درست هم هست، تا به شهری رسیدیم و برایش کمی انگور خریدم.

پدری که در دوران بارداری مادرش از خوردن یک سیب اهدائی سر, باز  می زند قاعدتاً نباید فرزندانش هم چیزی جز این بشوند. بهر حال لقمه حلال و نوع تربیت فرزندان هم که عمدتاً با مادر میباشد بسیار مهم است امروزه در تعلیم و تربیت نمی شود به مدارس اکتفا کرد. در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا مدرسه تحت نظر وزارت یا سازمانی به نام آموزش و پرورش است. اما نه آموزش برای همه دانش آموزان مقید است و نه پرورش ؛ در واقع اصلاً پرورش تقریباً وجود ندارد! و امیدی هم به درست شدن مدارس نیست! که در جای خود به این موضوع مهم خواهم پرداخت.

با کمال تاسف امروز دو رکن اصلی شخصیت ساز انسان، هر دو فرو ریخته است.

الف: وراثت

ب: محیط

وراثت که برای فرزندان میراثی از پدر و مادر است آنقدر استرس های دنیای امروز را دارد که خود این استرس چه تاثیراتی بر فرزندی که نطفه اش در حال منعقد شدن است دارد، داستانی دارد که جداگانه باید بدان پرداخت به علاوه کم و بیش عوامل دیگر که کم نیستند و ذکر آنها در انیجا میسر نیست!

محیط هم که بدتر از وراثت، بخصوص هر چقدر در تکنولوژی پیشرفت بوده است، بد اخلاقی سقوط و انحطاط اخلاقی در جوانان بیشتر شده است. در این رابطه دختران که بسیاری از آنها مادران آینده خواهند بود نقش بسیار مهم تری در مراقبت از بچه ها دارند. متاسفانه بسیاری از والدین آنقدر خود را گرفتار نیازها و خواسته ها می کنند که از این مسئله بسیار مهم یعنی تربیت فرزندان غافل می شوند.

وضعیت فعلی بسیاری از جوانان اصلاً خوب نیست بیشترین مقدار مصرف مواد مخدر در مدارس و دبیرستانها و بیکاران است. در حالی که چنانچه تدبیر، همت، اراده و مدیریت و درآمد هم در خانواده ها و مدارس و هم در مسئولین و کارگزاران دولت باشد می شود که اوضاع تربیتی جوانان بشر از این باشد. به همین دلیل است که در کنار ازدواج رسمی پیشنهاد دو راهکار ضعیف و هماباشی مکتوب و وضع قوانین جدید بر آنها را پیشنهاد کردم.

چون جوانان امروز و بسیاری از دختران عمدتاً توان و امکان مادر خوب شدن را ندارند.

مادر خوب کسی است که در اولویت اول و آخر تعلیم و تربیت فرزندانش باشد. که چه بخواهیم و چه نخواهیم بخصوص در کشورهای جهان سوم امکان و شرایط این کار از بین رفته است. در شرایط حاضر درایران تعهد، همت و جانم کار برای تربیت بزرگان همچون ستارخان، باقرخان، امیرکبیر و حتی زنان بزرگی همچون مادران آنان نیست.

مثال بزنم:

مدتهاست در ایران از کوه خواری- دریاخواری- رودخواری، زمین خواری و اشکال مختلف فشار نهادینه شده، رانت خواری و اختلاس مواجه ایم اما تا جائی که بیاد دارم صدای تفسیر هیچ زنی را از این خانواده ها نشنیدیم! در حالی که من همیشه معتقد بوده و هستم که هوش دختران و زنان از مردان بیشتر بوده است بنابراین خوب می فهمند که چگونه و از چه طریقی زیورآلاتش اضافه شده، خودرو و برای لنگه به لنگه به خانه آمده است و ... پس چرا؟ داد نمی کشند، حرفی نمی زنند.

قسمت چهارم:

ممکن است این سوال پیش بیاید که پس مردان، کجای کارند و چه می کنند؟

الف: مردی که حداقل یک شیفت هشت ساعته کار می کند و بعضی ها بیشتر کجا و کی متوجه مافع دخانی می شود؟! احتمالاً این گونه مردان که روی مرز خود حرکت می کنند اوقاتی که در خانه هستند هم به فکر معیشت، اجاره خانه، هزینه تحصیل فرزندان، مخارج دکتر و درمان و .... و هست و اصلاً وقتی ندارد که در خصوص مسائل تربیتی بچه ها و احتمالاً عملکرد خانم و خانه باشد.

عمدتاً زنان مراقبند که مبادا در محیط کار یا جامعه مردشان معمولاً به طور فرضی در پی رفاقت، دوستی و یا حتی همخوابی با زن دیگر باشد!!

بنیاد تردید کرد که چنین جامعه ای به سرعت رو به اصمجلال است انحطات آن قطعی است در تاریخ هم نمونه های فراوانی بوده است.

به عنوان مثال:

به تفکرات و روش و منش احمد کسروی کاری نداریم اما او معتقد است در اثر سقوط توان، رمق و خیلی مسائل دیگر از جمله تاثیر شعر شاعرانی حتی مثل حافظ و مدام کار بردن می و معشوق و ... آنچنان ایرانیان را به رمق کرده بود که اشکر معقول به راحتی از شرق کشور آمدند و در مرزهای غربی ماندند و یا پس از تصرف تقریباً تمام ایران از مرزهای غربی هم عبور کردند و مقاومت ایستادگی مردم نزدیک به صفر بود!

حداقل نصف مسئولیت این غارتگری معمولاً با خانم هاست که چرا اجازه می دادند مردان و جوانان خانواده آنچنان غرق، می و معشوق شوند تا بتوانند حتی از کیان کشور و خانه خوبی دفاع کنند. همین الان زیاد می شنویم و می خوانیم که آنچه را که نامش را گذاشته اند خیانت، در مردان و زنان هر دو وجود دارد.

آمار زنای با محارم و زنان حتی متاهل کم نیست!

راهکار:

بسیار خوب چنانچه مردی به هر دلیل از زندگی تشکیل داده راضی نیست سریعاً طبق قوانین جاری کشور و اعتقادات ما مسلمانان اسباب جدائی را فراهم کرده و حتی قبل از اینکه بچه ای بدنیا بیاید کار جدائی را تمام کنند. مدتها است که نه تنها زنان و دختران و عمدتاً در توهم و فرضیات خودشان و یا اصلاً واقعیت در بچه این مسئله هستند، کارگزاران حکومت هم تحت عنوان گشت ارشاد، پلیس نامحسوس، مبارزه با منکرات و .... با بوده های هنگفتی را می گیرند در پی همین مواردند.

حال آنکه عملکرد مردی خارج از خانه و رفتا رآن در بیرون از خانه اخیراً در بعضی محل های کار معلول است نه علت شما کافیست میزان واردات اقلام آرایشی در سال را که عمدتاً خانم ها مصرف می کنند و انواع لباس های تحریک کننده را ببینید. تقریباً کشور ما در این زمینه هم رکورد دار است! من از مردان متنفرم که به محض دیدن یک خانم زیبا اول نگاهشان به چاک سینه و اندام زیبای خانمهاست و بلافاصله با اندام، زیبایی و آرایشی شریک اصلی زندگیتان مقایسه می کنند!

بله زیبا و آراسته بودن جزو ذات زنان و در حقیقت پذیرفتن است اما قبول کنیم در کشورهای جهان سوم این ماجرا و توجه به ظاهر بیش از حد است! و خواه ناخواه بعضی از مردان را به خود جلب می کنند. تکرار می کنم که اندام، آرایش، لباس و زیور آلات، در حد معقول و با توجه به توان و وسع خانواده پذیرفتن و معقول است، یا تنوع طلبی بعضی مردان که حاضرند از راست استفاده کنند، بد زدند، اما آن کار را تعطیل نکنند و مدام در پی زنان جور و واجور باشند. در همه جای دنیا این مطلب بوده و هست اصطلاحی هست که درست یا غلط می گوید:

«پشت هر مرد موفقی، زن موفقی هست» من می گویم و وای به روزی که به هر دلیل آن زن پشت مردش را خالی کند؟ که از این نمونه ها هم زیاد، در تاریخ داشته ایم؟

هیچ گاه مسائل جوانان، زنان و خانواده در رونوشت کار قانون گذاران و سرداران و مسئولین کشور نبوده و نیست.

درود خدا بر آن شاعری که گفت می پرسند خوبی؟ می گویم بله ولی تو باور نکن

یا آن دوستی که می گفت از دوست دیگرم پرسیدم  «رو به راهی گفت عالی بله! گفتم رو به گذام راه»

حال و روز امروز جامعه ما تقریباً همین گونه است، نه باید باور کرد که می گویند خوبم و نه اینکه می گویند رو به راهیم درست است! بخصوص بعضی از زنان نسل جدید! تا جائی که امثال دکگتر هولاکویی که متخصص روانشناسی خانواده و زناشویی به نسبت اخیراً به این نتیجه رسید و می گوید «ازدواج درمان هیچ دردی نیست حتی درد تنهایی» و این یعنی فاجعه تا حد دوری در غرب این مسئله حل شده است به در را سردم هم با اینکه خوب گفته و سر قرآن حتی نوشته شده که صیغه و با تعهد در وجات امر نگو هیچده ای نیست اما آنچنان قبح و عمل بدی می دانند که بعضاً زمان حاضرند الواطی و هر شب در کنار کسی بود که به طور غیر رسمی را بپذیرند و تحمل کنند اما صیغه و تعداد زوجات که تقریباً مکتوب می شود و مسئولیت ها مشخص است را هرگز نمی پذیرند و زنان غالباً نمی خواهند قبول کنند که میل طلبی و شهوت مردان ذاتاً ده برابر زنان است.

واقعاً خیال خامی است که فکر می کنند مثلاً در غرب با بعضی کشورهای دیگر روزی آقائی به خانم گفته سلام و روز دیگر و پس از سالها گفته است والسلام، و فقط با او به عنوان شریک جنسی بوده است ولا غیر! قبلاً توضیح دادم که حکومت گران و کارگزاران دولت در ایران اهل تصمیمات بزرگ نیستند، در حالی که می دانند واقعیتاً با وجود دارو که حل آنها تصمیمات بزرگ و اقدام خلاف میل خیل ها می خواهد  و این در همه امور بوده و هست. و واقعاً رحمت خدا بر آن شاعری که گفت!

« واعظان که این گونه بر محراب و منبر می کنند» و طبیعی است این روش که نامهای مختلفی هم روی آن گذاشته اند تقریباً به اکثریت مردم جامعه رسیده و عمل م یکند در جایی نوشتم که اکثر مردم ایران دارای سه خصلت هستند:

1-   دروغ

 2- نفاق

 3- ریاء

و نمی توان دولت مردان و کارگزاران را از این ماجرا تبرئه کرد. در اعتقادات دین ما آمده است که «الناس علی دین ملوکهم» و در غرب هم آقای ژان ژاک رسو می گوید مردم آنچنان می شوند که حاکمان هستند یا می خواهند.

اگر تعدد زوجات در اعتقادات ماست که چنانچه صیغه درست است و چنانچه معاملات به گونه ای که آیت الله خمینی گفته است میتواند به عنوان یک رویه به قانون شود جذب بکنید اینکار را اعلام کنید، قانونیش را تصویب کنید توضیح دادم و تکرار م یکنم که انتقاد بزرگی که به دولت و حکومت ما وارد است این که توان یا اراده اتخاذ تصمیمات بزرگ را ندارد.

در مواد مخدر طبیعی و صنعتی هم همینجوری حالا که واقعیت انکار ناپذیر است پس جدود مرز آن را مشخص کنند تا هر چیزی را به عنوان مواد روان گردان یا دعضول بخود مردم ندهند.

طرف زنگ زده مثلاً به ساغی، آورنده مواد، شبانه لای مشمع های سیاه به مقداری تحت عنوان تریاک اصل آورده پول خوبی هم گرفته بعد که داده اند به کارشناسان و اهل فن «گفته است کمتر از نصف ان گردش است» چرا تا موقع ترک بتواند در مراکز خاص مدیریت شده در داروخانه های مردی که به تشخیص پزشک فعلاً نمی توانند یا نباید مصرف مخدر را ترک کنند از داروخانه ها تهیه نکنند.

شنیدم اخیراً روسپیگری را در آلمان به عنوان یک شغل و ضعف برسمیت شناخته و اتفاقاً جزو مشاغل سخت و زیان آور به لیست مشاغلشان اضافه شده و حتی آنها را بیمه کرده اند!

والسلام

محمد علی اثنی عشری

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز