یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

محمدعلی اثنی عشری: چرا ؟؟!! اکثر دختران , قبل از ازدواج , یک چیز میخواهند , آنهم شوهر و بعد از ازدواج همه چیز!! (قسمت چهارم)

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

قسمت پایانی

القرض چه بخواهیم و چه نخواهیم؛ چه با اعتقادات ما جوردر بیاد یا نه یک سری رذالت ها و رفتارهای ناشایست در غالب کشورها از مردم سر می زند و یا به شکل نهادینه شده و عمومی وجود دارد.که مسولین تربیت آنها از صدر تا ذیل ؛ باید پاسخگو باشند:

مادر آنیست که در مرحله اول مدیریت کارآمد و موثربر فرزندان داشته باشید باز هم زدن چند مثال مطلب را روش تر خواهد کرد.

مثلاً همه افراد یا خانواده ها و کشورها با پدیده ای به نام فاضلاب، گنداب، و .... مواجه هستند قدیمها که کود شیمایی کمتر در دسترس روستائیان نبود, کشاورزان  با خانواده های محل (مثلاً حدود 65 سال قبل)  صحبت می کردند که کاری کند تا فاضلاب حتی توالت خانه ها به کوچه راه یابد که با آوردن خاک و پخش آن کنار سوراخ خروجی دیواره که از آن فاضله بیرون می زند فاضلاب به آن باغچه مانند کوچک راه یابد و گاهی هم کسی که با آن خانه قرار گذاشته بود می آمد تا آن خاک را زیر ورو کند و نهایتاً موقع کشت با بردن آن خاک و پخش آن در کشتزار، قوتی، مثلاً به ساقه های گندم بدهند و اینکار بسیار هم موثر بود. هدف از توضیح این مطلب این بود که کشاورزان روستایی با همان کم سوادی یا بی سوادی بر کثیف ترین فضولات یک خانه مدیریت کارآمد داشتند.

الان هم در اکثر کشورها زباله و فضولات را  تبدیل به چیزهای مفید می کنند. مثلاً زباله را به حتی برق یا فضولات را به کود کمپوست تبدیل می کنند. غیر از کارِ کاشت، داشت و برداشت محصول بقیه با دختران و خانم های خانه بود دامداری مخصوص برای گاو و مرغ و امثالهم هم با خانم و دختران خانه بود. الان چی ؟ اکثر زنان و دخترها حتی غذای خانه را ترجیح میدهند از بیرون بیاورند ...

در شالیزارهای شمال کشور تا قبل از برداشت برنج کار به شلتوک کار ی و نشاء برنج را وارد زمین کردن با خانم ها و دختران بود.

متاسفم که روز به روز آمار طلاق ، آدم ربایی و قاچاق انسان، فرار دختران از شهرهای کوچک به امثال تهران زیاد شده است و در فضاهای مجاور با نمایش فیلم های پورنوی دیگران !! و عکس های جعلی اما به ظاهر عالیِ دزدی !! با یک شماره تلفن پنج هزار تومانی دست به بدترین و حقیرآمیز ترین نوع کلاه برداری و اخاذی می زنند . مثلاً بسیاری از انها قرار است  مادران ایرانی شوند، توضیح دادم در غالب کشورهای جهان سوم اوضاع رو به انحطاط است.!!

دیگر این دختران در خانه و یا فرهنگسراهای اطراف خود که شهرداری ها ایجاد کرده اند دنبال قالی بافی، گلیم باقی، و ... نمی اومند.

فرزند چنین دخترانی چگونه تربیت خواهد شد!!!

در این ماجرا که انحطاط خانواده ها و انحرف دختران و پسران را در پی خواهد داشت. هم نظام سرمایه داری جهان ؛ هم حکومیتها و هم خود مردم مقصرند!!! الان دقیقاً آخرین آمارهای تجارت، قاچاق انسان، تجارت سکس و ملزومات آن ، لوازم آرایشی، الکل و غیره را نمی دانم. اما به طور کلی می دانیم که بالاست و جالب اینکه همه اینها را با قوانین درست و مدیریت های کارآمد می شود حل کرد و یا از شدت پیش روی آنها جلوگیری کرد. کشورهای جهان سوم به دنبال ابر قدرتها سیاست زده هستند و فرهنگ و تربیت را فراموش کرده اند!

از حدود دویست کشوری که سفر کرده ام فقط در هندوستان شاهد تناسب مصرف و تولید ملی بودم. در بعضی کشورها مثل ژاپن یا آفریقای جنوبی  میترسیدم از فروشگاه ؛ تقاضای کالای خارجی کنم.....

در شرایطی که به شدت دچار بیماری اعصاب بودم به سئول رسیدم و قرار بود به مدت یک هفته به عنوان رئیس هئیت مدیره یک شرکت ایرانی که در ایران کار گسترده برق داشتیم باشم و از غرفه های مختلف آن نمایشگاه دیدن و باغرفه داران مذاکره کرده و گزارش بیاورم.

بعد از سفر طولانی و خسته کننده تهران تا توکیو و از آنجا تا سئول و با آن بیماری شدید در هتلی که رسیدم پس از استقرار در اتاقم، از رسیدپ شن هتل تقاضای فرستادن یک ماساژورِ مرد کردم علی رغم اینکه در حد خودم انگلیسی می دانستم معنی کلمه sightless,یا blid را به کلی فراموش کرده بودم آن آقا یا خانمی که با من صحبت می کرد گفت درکشورکره جنوبی  هتل ها ماساژور مردندارندو این شغل مخصوص خانم های blid یا sightless یعنی نابینا هست.

حالا منم که یک مسلمان شیعه با کلی اعتقادات و تعصبات عقیدتی، دینی و تربیتی گفتم نمی خواهم و گوشی را قطع کردم.

صبح که آمدم پایین آن آقا یا خانم من را خواست و با شکل و توضیحات گفت این قانون است که هیچ هتلی حق ندارد غیر از زنان نابینا را برای اینکار (ماساژ) استخدام کند. از او عذرخواهی کردم و رفتم.

حالا تصور کنید چنین دختران یا زنانی در کشوری جهان سوم که به شدت و بعضاًبه نان شب محتاج اند را به چنین مشاغلی نگمارند، حداقل زن برای زن، به چه سرنوشتی دچار می شوند!؟

حداقل و خوشبینانه ترین وضع آنست که چنانچه پدر ومادرمعتقدی نداشته باشد گرفتار مافیای قاچاقچیان انسان شده و پس از بردن او به مقصد احتمالاً کلیه و سایر اعضاء مفید بدن او را خارج کرده و می فروشند!

خوب دقت کنیم در چنین فاجعه ای چه کسانی مسئولند.!!!

الف) مجلس که قانون برای اینها تصویب نکرده و نمیکند.

ب) چه اشکالی دارد که مجلس قانون آن را تصویب کند ومسولان و مدیران که در این مورد ؛ هتل هاهستند به هیچ وجه نتوانند از اجرای قانون سرباز زنند.

ج) سوم خانواده ها (بخصوص مادران !!)

حالا تصور کنید برای تمام معضلات فکر کنیم و قانون داشته باشیم . مثلاً همین همباشی مکتوب که من پیشنهاد کردم. حد اقل در کوتاه مدت از شدت ناهنجاریها و جرم و جنایت کاسته خواهد شد . هر کاری بکنیم در حال حاضر تعداد زیادی دختران و پسران بالغ در کشور وجود دارد و امکان اشتغال و ازدواج آنها نیست...باید چاره ای اندیشید :

جالب است که گاه پسر و دختری همسایه دیوار به دیوارند و بعضی شبها تا صبح با هم چت می کنند و نهایتا  احتمالاً خود ارضاعی وبعد تمام می شود!! عملی که هم در اعتقادات دینی - عرفی ما گناه و خطاست و هم آثار و عوارض خاص خود را د ارد .

چرا؟ در چارچوب یک مقررات تصویب و تعریف شده موقتاً اینکار ؛ انجام نشود. تا بلکه کم کم اسباب اشتغال و کار فراهم شود و مسکن ایجاد شود و و همینها با هم  ازدواج رسمی کنند. البته فکر می کنم پسران حاضرند اما غالب دختران خیر!! راه حل عملی برای حل مشگل و نیاز جنسی جوانان تدبیر نشود آنوقت شاهد پدیده های شومی مثل از دواج سفید که من نام آنرا ؛ همباشی سیاه گذاشته ام . مثل قارچ میروید و ...دهها مشکل بین آن دونفر ایجاد میشود که چون مبنا ننوشتن چیزی منطبق بر اعتقادات وعرف جامعه ما نیست !! حتی مجرب ترین قضات ماهم نمی توانند به حقیقت حرف هر کدام پی برده و قضاوت کند.

بهره حال این دختران که احتمالاً قرار است مادران آینده شوند نخواهند توانست ؛ستارخان و باقرخان و امثالهم تربیت کنند. مسئله دیگر که شاید جزو اشکالات مهم بعضی از دختران می باشد بر خوردهای احساسی و غیر منطقی و گریزان از مذاکره و صحبت هستند در حالی که همه می دانیم با صحبت و مذاکره و در محیطی آرام خیلی چیزها قابل حل است.

به نظرم پسران و مردان با اینکه میل جنسی آنها ده برابر بیشتر از دختران و زنان است منطقی تر و اهل برخورد عقلانی تر با مسائل هستند.

والسلام

محمدعلی اثنی عشری

26 / اردیبهشت / 1397

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز