یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

محمدعلی اثنی عشری : درچهارمقاله چرا ؟؟!! اکثر دختران , قبل از ازدواج , یک چیز میخواهند , آنهم شوهر و بعد از ازدواج همه چیز!! (قسمت پنجم)

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

توجه به جنس مخالف و شناخت آن نیازی فطری و روانی است که حد و مرز ان را فرهنگ ها و فضای اجتماعی جامعه ترسیم می کند. در ادامه رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج را بررسی میکنیم.  توضیح: صد البته:  «« فرهنگها و فضاهای اجتماعی  پویا , انعطاف پذیرو... نه گیر کردن در سنت ها و آداب و رسوم بعضاً غلط ویا تقبید کور کورانه از غرب و شرق در این مو,جنس ,مخالف ,دختر و پسر ,روابط جبسی سالم ,نیازی فطری و روانی ,است ,ضوع »»

توجه به جنس مخالف و شناخت آن نیازی فطری و روانی است که حد و مرز ان را فرهنگ ها و فضای اجتماعی جامعه ترسیم می کند. در ادامه رابطه دختر و پسر قبل از ازدواج را بررسی میکنیم.

توضیح: صد البته:

«« فرهنگها و فضاهای اجتماعی  پویا , انعطاف پذیرو... نه گیر کردن در سنت ها و آداب و رسوم بعضاً غلط ویا تقلید کور کورانه از غرب و شرق در این موضوع »»

درسال۹۶ به ازای هر ‎ازدواج تقریبا یک مورد ‎طلاق ثبت شده است.

     http://pyshraft.com/index.php/list-featured-articles/852-iran-deater-boys-mariage-4

  • لابد مقصرتمام این آمار هم زنانمان هستند که همه چیز میخواهند جناب اثنی عشری؟فقط کافیه کمی منصفافه نگاه کنید تا متوجه بشید زنان جامعه مامظلومترین قربانیان دستورات شرعی وقانونی کشورند.عملا هیچ حقی در زندگی با یک مرد برای زن تآئین نشده جز مهریه که اونهم قانون محدودش کرده وهزار راه مکارانه برای مرد تا اونرو نپردازه.حتی حق مادری رو هم از زنان ما گرفته این قانون.والبته یکی از دلایلی که باعث بد شدن زنان در این چند دهه شده هم همین حقکشی اونها در ایرانه.

سلام سر کار خانم اوج گرامی :

1_ ممنون كه أكثر پستهای حقیر را میخوانید و درخصوص بعضی از آنها اظهار نظر می‌فرماید . خوشبختانه ماهم مسلمانیم و هم غیر ازمن ، بقیه دوستان ، از اندیشمندان و فرهیختگان هستند ، در مسلمانی ، مطلق فقط خداست ...بقیه نسبی است ،در علم و فرهیختگی هم تقریبا اکثر دوستان ، قانون نسبیت انشتین را می دانند و من هنوز دلیلی برای رد مطلق بودن هرچیزی غیر از کارهای خدایی و بقول اندیشمندان و فرهیختگان ماوراءالطبیعی ندیده ام ، ازاین منظر در ماجراهای بین زن و شوهر ، بنظر من حق مطلق وجود ندارد اما اینکه هرکدام از طرفین ممکن است نسبت به دیگری محق تر باشد ، کاملا درست است.

 . 2 بنظر من ، از جمله فرهیختگان و اندیشمندان عصر حاضر ، دکتر جان گری ، تحت عنوان مردان مریخی و زنان ونوسی و نوشته های بعدیش بخوبی درخصوص خصلتهای ذاتی زنان و مردان ، توضیح داده است ...برای دوستانی که شاید فرصت ویا علاقه ورود به چنین بحث هایی ندارند و بطور خیلی خلاصه عرض کنم که : از نظر دکترجان گری ، چون ونوس ، سرد است و جان گری خصلت سردی را در در زنان میداند و کره مریخ را که بر عکس ونوس کاملا گرم است ، گرمی را جزو خصلتهای ذاتی مردان میداند ...فی ذاته این تضاد و مشکل ذاتی ، بین زنان و مردان از ازل بوده و تا ابد هم خواهد بود . _

3 - براساس همین نگرش است که قدیمی ها هم می گفتند ، پسر و دختر ، مثل آتش و پنبه هستند . دیگرانی هم گفته اند که میل جنسی مردها در مقابل زنان ده ‘ درمقابل یک است !! شاید بیخود نیست که غالبا ، مردها دنبال زنها و دختران هستند . و مثلا در ایران خودمان همیشه بوق و چراغ زدن برای دختران و زنان ، از ناحیه مردان است .!!

ببخشيد ، سرکار خانم محبوبه اوجی

4_از خصوصیات ناپسند بعضی مردان ، تنوع طلبی ها و زیاده خواهی های نا پسندند است که ، مدام ، میخواهند ...نوع ، شکل و روشهای جدیدی را تجربه کنند ...مدتی است حسب توصیه های مؤكد مرحوم مادر، برادران جانباز و مصدومم خیلی کمتر به مسایل سیاسی وبعضا ساختار شکن کشور ، میپردازم ، وبه همین جهت شش ماه هست که به ناهنجاری های اجتماعی پرداخته و الآن این موضوع را مینویسم. بله دیگه الآن اوضاع کاملا فرق کرده و غلط یا درست .هنوزهم ، عرف و قوانین چند صد سال قبل در کشور ما جاریست حتی در طرح موضوع هم با مشکلاتی مواجهیم تا چه رسد به نقد و اقدام . در کشورما ، الآن به مردان و زنان بزرگ و تابو شکن در سطوح عالی تصمیم گیری نیازمندیم که جایشان در حصر و زندان است ...بگذریم ...:-). بخصوص اکثر دختران ما یک پایشان در غرب و مدرنیته و مظاهر آن و یک پایشان ، در شرق و فقاهت و آداب ورسوم قدیم و سنت است و نمیخواهند تکلیفشان را با خودشان معلوم کنند .

5_ مدتی پیش یک مطلب کلیدی را نوشته منتشر کردم ، خواهش میکنم به ملخص آن توجه بفرمائید: آنجا مفصل توضیح دادم که در کشور ما و هرجای دنیا بخصوص آنانکه مقام ، موقعیت ها و جایگاههای تصمیم گیریهای ،راهبردی ، استراتژیک وکلا ن یک کشور بعهده دارند لازم است ، حتما به آنها توجه کنند و مردم هم همینطور !! مراعات و مراقبت از سه چیز ، بسیار مهم است ، بشرح زیر : الف : مدیریت کارآمد بر منابع و داشته ها! که معمولا محدود بوده و گهگاه جمع وجو ر کردن استفاده بهینه از آنها ، ساده هم نیست. ب : مدیریت کارآمد بر نیازها ، مصرف ، که آنهم محدود ، قابل کنترل و سهل است ج: مدیریت کارآمد دقیق ، بر خواسته ها، که معمولا « نامحدود و غیر قابل کنترل است »-

6- اینکه ، ابتدای بحث و بلکه در عنوان مطلب نوشتم که دختران ، ابتدا ، یک چیز میخواهند ، آنهم همسر ، اما بعد ، همه چیز می خواهند . دقت کنید بقول ژان ژاک روسوو ، زیست آدمها با سه اقدام ساده حل می شد ، _ زیر اولین درخت بلوط ، شکمش را سیر میکرد . _ زیر دومین درخت بلوط ، که چشمه آبی هم کنار آن بود ، آبی خورد و کمی استراحت میکرد . _ زیر سومین درخت بلوط هم ، می خوابید ....

7- حالا دقت کنید ، برای رفع نیازها و زیستن دونفر ، یا بیشتر در زیر یک سقف...اصلا ، منابع و نیازها فراموش شده !! و عمدتا درپی خواسته ها هستند و این خواسته ها ، عمدتا ازجانب زنان مطرح و پیگیری میشود ....فعلا _ والسلام

8 - زیبایی اندام وصورت دختران وزنان یک ضرورت لازم ، اما کافی نیست .هرچند در نظر سنجیهای انجام شده 80 درصد خانمها و آقایان طالب شخصیت افرادند که « شخصیت  , خود از دیدگاه افراد مختلف ...متفاوت است.»
من بعنوان یک فردی که تحصیلات دانشگاهی دارم از مردانی متنفر و ناراحتم که هرگاه تصویری خانم و یا دختری میبینند نخست نگاهشان به چاک سینه آن دختر و خانم محترم است ...درواقع نگاه مردان در مرحله اول به صورت است واز سیرت و باطن غافلند ...!!
منکر نمیشوم که زیبایی اندام و صورت و نوع آرایش و... جزو خصوصیات ذاتی دختران و زنان است اما حتی برای باهم بودن موقت هم بهتراست صورت و سیرت هردو مد نظر باشند.
متاسفانه در کشوری زندگی میکنیم که با هم بودن حتی موقتی هم جرم ، استرس آور و خیلی خیلی بد است

« ماموران , بنام های مختلف مزاحمند تا مراقب!! » در کشورهای مختلف ، اینها را دیده ام . که یکی دو نمونه را نقل میکنم .
ایتالیا برای یک کار تجاری رفته بودم که به تعطیلی شنبه و یکشنبه بر خوردیم , آخرهای وقت شنبه و بعد از گشت مفصلی که در شهر بسیار زیبای ونیز داشتم برای دیدن آرامش و رفاه مردم به بزرگترین میدان شهر رم رفتم << البته >> دوتا مرد بودیم ...اغراق نکنم حدود 5000 نفر در آن میدان بودند که بالای نود در صد آنها زیر چهل سال داشتند ! نه خبری از پلیس و منکرات و اماکن و تعزیرات بود و نه ...تا پاسی از شب آنجابودیم بعضی ازآنها لب بروی لب دیگری گذاشته و آرام داشتند دقایق و ساعات را با هم طی میکردند ، همین !! این عشق و حالشان بود ... خاکشان هم پیتزا ؛ یا ساندویچ و فردای آنروز که یکشنبه بود رفتیم واتیکان که در مرکز شهر رم قرار داشت ... حالا تصور کنید چنین تجمعی در ایران بشود !!...
جالبتر که فردای آنروز که یکشنبه بود همین حدود آدم که البته جوانها کمتر بودند ، درمیدان اصلی واتیکان ، پاپ هم آمد دعایی کردورفت ...همین...!!

 9- توضیح مطلب بالا بدین جهت بود که حتی برای یک باهم بودن جوانان در کشوری مثل ایتالیا منهای مسایل اعتقادی ؛ آداب و رسوم و ...با رعایت خط قرمزهای خودشان که اینجا مقصود ؛ همخوابی و معاشغه و احیاناً باردار شدن ناخواسته و ...است ؛ عوامل دواتی اگر هم لابلای جمعیت بودند که ما ندیدیم !! « مراقبند و نه مزاحم »صد البته بلوغ فکری , هنجارهای اجتماعی و ...که در فرهنگ دیگران باما متفاوت است اما موضوع , نیاز و ...یکیست , آنها حل کردند و ماایرانی ها نتوانسته ایم و اینکه مدام در یاد داشتهای خودم مینویسم که ایران به مدیران وکارگزارانی توانمند و با جسارت میخواهد که جنم تصمیم گیری های بزرگ و اقدامات بزرگتر را داشته باشند , از جمله همین است یعنی معطل و بلا تکلیف گذاشتن جوانان در رفع بیازهای جنسی , عاطفی و ...اینکه نوشتم « دختران , اول یک چیز میخواهندآنهم شوهر و بعد از ازدواج , همه چیز!!» منظورم این است که هم نیاز ده در صدی خود و هم نیاز صد در صدر پسران بدوا باعث آشنایی و احیاناً خوشبین باشیم پس از مدتی تبدیل به ازدواج میگردد. اما معمولا در ایران , بدون توجه به منابع در آمدی جوان بیچاره ای که ازدواج کرده است , اباسهای آنچنانی و مارک دار , مبلمان و فرش و لوازمخانه آنچنانی , بعضا خودرو مستقل , دریافتن پدر زن , مادر زن , و پیداکردن کار و تشکیل خانواده , برای خواهر زنها و برادر زنها و خواستار کمرنگ کردن معاشرت همسر که جوان تازه کاریست با پدر و مادر آن مرد بخت برگشته , مسافرت داخل و خارج , اخیرآ در شهرهای بزرگ , مهمانیها یا در اقشار مرفه , پارتی هایی نظیر , استخرپارتی و ... میخواهند !! بدون توجه به اینکه چرا؟ و از کجا؟

محمدعلی اثنی عشری

13 / خرداد / 1367

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز