یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

روسپیگری در کشور تابویی اجتماعی به حساب می آید

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

محمدعلی اثنی عشری: 

1 - تعجب است که ماموران دولت و حکومت بجای مراقب بودن ...مزاحمند!!  چرا نام زیبای همباشی مشروع ٌ بجای کلمات زشت روابط نامشروع بکار میبرید !!؟؟

2 - تصمیمات بزرگ ؛ مردان بزرگ میخواهد که نداریم و یا خیلی کم هستند...مثلا چندتا وکیل رشید در مجلس این تابو را بشکنند و تحت عنوان همباشی مشروع و مکتوب قانونی را تصویب کنند:

3 - چرا فقط به ازدواج سنتی آنهم باهزینه های سنگین امروز و درحالیکه طبق آمارهای رسمی «« پنجاه درصد مردم در فقر مطلقند»» هزینهرا مشروع میدانند !! و به همباشی مشروع و مکتوب فکر نمیکند ؟؟ 

4 - وقتی دختری باپسری و یا آقا و خانمی باهم راه میروند و یا سفر میروند ...وبه عنف هم نیست به ماموران چه ربطی دارد که میگیرند و می بندند و بازجویی میکنند !!

5 - بعد از قرنها نمیخواهید در سند چاپی ازدواج بازنگری کنید !!!؟؟

6 - زیبایی اندام وصورت دختران وزنان یک ضرورت لازم ، اما کافی نیست .

هرچند در نظر سنجیهای انجام شده 80 درصد خانمها و آقایان طالب شخصیت افرادند که <<شخصیت >> , خود از دیدگاه افراد مختلف ...متفاوت است.
من بعنوان یک فردی که تحصیلات دانشگاهی دارم از مردانی متنفر و ناراحتم که هرگاه خانم و یا دختری میبینند نخست نگاهشان به چاک سینه آن دختر و خانم محترم است ...درواقع نگاه مردان در مرحله اول به صورت است واز سیرت و باطن غافلند ...!!
منکر نمیشوم که زیبایی اندام و صورت و نوع آرایش و... جزو خصوصیات ذاتی دختران و زنان است اما حتی برای باهم بودن موقت هم بهتراست صورت و سیرت هردو مد نظر باشند.
متاسفانه در کشوری زندگی میکنیم که با هم بودن حتی موقتی هم جرم ، استرس آور و خیلی خیلی بد است ماموران , بنام های مختلف مزاحمند تا << مراقب !!!>> در کشورهای مختلف ، اینها را دیده ام . که یکی دو نمونه را نقل میکنم .
ایتالیا برای یک کار تجاری رفته بودم که به تعطیلی شنبه و یکشنبه بر خوردیم , آخرهای وقت شنبه و بعد از گشت مفصلی که در شهر بسیار زیبای ونیز داشتم برای دیدن آرامش و رفاه مردم به بزرگترین میدان شهر رم رفتم << البته >> دوتا مرد بودیم ...اغراق نکنم حدود 5000 نفر در آن میدان بودند که بالای نود در صد آنها زیر چهل سال داشتند ! نه خبری از پلیس و منکرات و اماکن و تعزیرات بود و نه ...تا پاسی از شب آنجابودیم بعضی ازآنها لب بروی لب دیگری گذاشته و آرام داشتند دقایق و ساعات را با هم طی میکردند ، همین !! این عشق و حالشان بود ... خاکشان هم پیتزا ؛ یا ساندویچ و فردای آنروز که یکشنبه بود رفتیم واتیکان که در مرکز شهر رم قرار داشت ... حالا تصور کنید چنین تجمعی در ایران بشود !!...
جالبتر که فردای آنروز که یکشنبه بود همین حدود آدم که البته جوانها کمتر بودند ، درمیدان اصلی واتیکان ، پاپ هم آمد دعایی کردورفت ...همین...!!

7 -برمنکر رفع نیاز جنسی مردان و زنان لعنت , اما حکومت و دولتها میتوانند و بلکه باید :

« مراقب باشند, تا مزاحم !! » به عبارتی اجازه بدهند تا NGO های توسط هرقشر و گروه از زنان و مردان - پسران و دختران تشکیل شود تا این تابی قبیح بودن روابط جنسی عاطفی شکسته شود ...البته حکومت و دولت و کارگزاران آنها نباید در کار این NGO ها دخالت کنند ...سابقاً یک پری بلنده داشتیم و یک شعبان بی مخ ...حالا هم تعداد پری بلنده ها و هم شعبان بی مخ ها زیادند!!!

سعی میکنم یکی از فیلم های پشت صحنه فیلمهای پرنو را منتشر کنم .

8 - چرا؟ تاکید میکنم روسپیگری و اصلا حتی روابط مشروع و تعریف شده زنان و مردان - دختران و پسران در ایران « تابو» است!!

فرض تقریباً قطعی بسیاری از ماموران مبارزه با منکرات , گشت ارشاد و ...این است که چنانچه زن و مرد جوانی , جایی باهم و درحرکتند این است که در پی روابط نامشروع هستند! فوراً آنها را متوقف کرده و شروع به پرس و سوال میشود و مدرک میخواهند و ...غافل آموزه های دینی ما « اصل بر برائت است »

واینجاست که خود ماموران , میشوند مزاحم!! بیخود حدود چهل سال است برای روابط دو جنس مخالف تابو و قباحت درست کرده اند و حد اقل این روشهای غلط این است که مدام افرادی قربانی اینگونه ندانم کاری ها میشوند!

کجای مملکت دیده شده که به عنف و در خفا لات و اوتهایی دختر و یاخانمی را برای مطامع شوم خود با تهدید و ارعاب بربایند و به او تجاوز کنند وافشای آن توسط قربانی که دختر و یا خانمی باشد بتواند به خانواده و فامیل و از همه مهمتر در دادگاه بگوید ودرآینده او تاثیر منفی نگذارد و خاطی مجازات شود !!و مسیر زندگی او عوض نشود !! « این مطلب را هم ببینید : دختران فراری!!

...ادامه دارد

اما نکته مهم تر اینجاست که از آنجا که روسپیگری در کشور تابویی اجتماعی به حساب می آید هر گز به طور علمی به آن پرداخته نشده تا راهکارهای اساسی برای نجات زنان آسیب دیده اندیشیده شود و تا این تابو شکسته نشود و آمار دقیقی از فحشا وجود نداشته باشد تا آسیب شناسی ها صورت بگیرد نرخ فحشا نیز افزایش خواهد یافت. در جمع بندی ، عوامل روی آوردن زنان به فحشا را می توان فقر ،اعتیاد ،ازدواج اجباری،بیکاری،زیاده خواهی و تنوع طلبی مردان،وجود فضای یاس و ناامیدی بین جوانان و عدم وجود امکانات برای ازدواج و تشکیل خانواده ، ازدواج مجدد مردان و طلاق برشمرد.

پارسینه  - در شرایطی که صدای بوق ماشین ها در شب بلند تر و بلند تر می شود و مسولان و جامعه شناسان کشور نگران روابط پنهانی دختران و پسران جوان هستند و گزارش هایی نیز از آمار کاهش سن برقراری رابطه جنسی حتی میان دانش آموزان کم سن دبیرستانی منتشر شده و از سوی دیگر آخرین آمار های موجود از بهزیستی نیز نشان می دهد که سن فحشا در ایران ۱۶ سالگی است، اما هنوز برای این مسئله نه تعریف درستی ارائه شده است و نه راه حل اجتماعی شایسته ای که از گسترش آن جلوگیری کند و همواره این مساله به عنوان یک تابوی اجتماعی پنهان شده است و آمارهای درستی از آن در دسترس نیست. 

در آخرین اظهار نظر از زبان مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی در سال ۸۶ با تاکید بر اینکه سن فحشا در ایران پایین است سن دختران فراری ۹ سال و بحرانی اعلام شده است.

بنا به گفته این مقام مسئول :” بر اساس آمار به دست آمده از دختران فراری در شهر تهران، میانگین سن دختران فراری ۹تا ۱۷سال است.”

از سوی دیگر، دکتر قرایی رییس انجمن جامعه شناسی ایران اواسط سال ۹۰د اعلام کرد که در حال حاضر سن روسپی گری در ایران حدود ۸-۱۰ سال کاهش یافته و از سن ۲۰ تا ۳۰ سال به ۱۲ تا ۱۸ سال رسیده است. 

وی البته این کاهش سن را مربوط به افزایش برخی آسیب های اجنماعی نظیر افزایش طلاق ،تنوع طلبی مرد ها ،عدم امکان ازدواج ،اعتیاد ،بیکاری و …. دانست .

یک کارشناس آسیب های اجتماعی نیز آمار مراکز فحشا در سطح شهر تهران را ۸ هزار باند اعلام کرده است.

معینی کارشناس آسیب های اجتماعی، در همایش بررسی آسیب های اجتماعی، گفته:” طبق آمار در مدت ۷ سال متوسط سن فحشا از ۲۸ سال به زیر ۲۰ سال رسیده ودر حال حاضر کف این سن تا ۱۳ سالگی پایین آمده یعنی در میان نوجوانان به طور روزافزونی گسترش یافته است.”.

این کارشناس مسائل اجتماعی تصریح کرده:” بین ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار زن خودفروش در جامعه ما قابل ردیابی هستند و بسیاری از دانش آموزان دبیرستانی این معضل اجتماعی را به طور رسمی می پذیرند.

در این میان سال گذشته و در جدیدترین اظهار نظر درباره سن فحشا، دکتر حبیب الله مسعودی فرید مدیر کل امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به کاهش متوسط سن زنان تن فروش در کشور، گفته است: در چند سال اخیر سن این زنان همواره با کاهش مواجه بوده است و در سال ۸۹ تا ۹۰ نیز میانگین سنی این زنان یک سال کاهش یافته است.

به گفته وی بر اساس آمارهای مراکز بازپروری سازمان بهزیستی ۱۰ تا ۱۲ درصد زنان خیابانی متاهل هستند و اغلب آنان در سنین ابتدای جوانی ۲۰ تا ۲۹ سال قرار دارند.

نکته دردناک اما اینجاست که پای زنان متاهل نیز به روسپیگری باز شده است.

به گفته دکتر ابهری عضو مرکز پژوهش های دانشگاه شهید بهشتی ، حدود ۶۷ درصد از مردان متقاضی مجرد و مابقی آنها متأهل هستند که به دلیل زیاده‏ خواهی و تنوع ‏طلبی به زنان روسپی روی آورده ‏اند.

به گفته وی بیشتر زنان روسپی نیز مجرد هستند. اما این عمل در بین زنان متأهل نیز وجود دارد. گاهی مرد معتاد، همسرش را مجبور به این کار می‏کند.

بنا بر اظهارات مجید ابهری، آسیب شناس و متخصص علوم رفتاری، در موارد نادری نیز زن متأهل با اختیار کامل، چنین فعلی را انجام می‏دهد و همسرش هم مطلع است و تشویق می‏کند.

اما نکته مهم تر اینجاست که از آنجا که روسپیگری در کشور تابویی اجتماعی به حساب می آید هر گز به طور علمی به آن پرداخته نشده تا راهکارهای اساسی برای نجات زنان آسیب دیده اندیشیده شود و تا این تابو شکسته نشود و آمار دقیقی از فحشا وجود نداشته باشد تا آسیب شناسی ها صورت بگیرد نرخ فحشا نیز افزایش خواهد یافت.
در جمع بندی ، عوامل روی آوردن زنان به فحشا را می توان فقر ،اعتیاد ،ازدواج اجباری،بیکاری،زیاده خواهی و تنوع طلبی مردان،وجود فضای یاس و ناامیدی بین جوانان و عدم وجود امکانات برای ازدواج و تشکیل خانواده ، ازدواج مجدد مردان و طلاق برشمرد.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز