یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

مصطفی تاجزاه میگه اصلاحات ... محسن مخملباف میگه براندازی!!

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه


مصطفی تاجزاه میگه اصلاحات ... محسن مخملباف میگه براندازی!! منهم میگم ...راه نه اینست ونه آن!
1_ اصلاحات بدان معنی که ما و مردم میشناسیم دیگه جواب نمیده!! شاید اصلاحات اساسی تر و بروز شده با تعریف نوین، کمی مردم به اصطلاح سالاری بهبود یابد !!!! .شخصا دراین مورد با دوست عزیزم جناب تاجزاده مخالفم ...درحال حاضر اصلاحات مهمی مثل #لغو_نظارات_ استصوابی تقریبا غیرممکن و تلاش برای آن کفش پاره کردن است و بس!!
2_ دیدگاه و نظر جناب محسن مخملباف هم بطورقطع بنفع کشور و مردم نیست وبرفرض محال که نظر جناب مخملباف عملی شود دوباره هرج و مرج ‘ مصادره فله ای اموال کارآفرینان ..و تکرار اشتباهات گذشته میشود !

3_ به دوستی از دوستان توضیح دادم که معمولا وقتی مردم به #بن_بست این_چنینی میرسند یاخدا بداد مردم میرسد یا تحولات جهانی است.
4_ ببینید درجنگ جهانی دوم 2 مدیر لایق یعنی تاجاییکه یادم هست تنگ شیاؤپینگ درکشور چین ، بدون ورود به جنگ ، اینگونه عمل کرد که بنادر و تاسیسات شرق چین را در اختیار متحدین شامل آلمان و ژاپن و ...
و جنوب غربی چین ، شامل بنادر و تاسیسات مربوطه را در اختیار متفقین شامل آمریکا ، انگلیس و ...قرار داد وهمین روش موجب پیشرفت چشمگیری برای چین شد ...بدون وابسته شدن به هریک :
5 _ در ایران خودمان هم محمدعلی فروغی ، نخست وزیر وقت ایران بنظر من ، هم از متفقین و هم از متحدین کمال بهره را از حضورشان در ایران و بنفع مردم برد...سالهای ۱۳۵۳ تا ۱۳۵۶ که برق هم می خواندم و همه مراکز آموزشی سرک میکشیدم حتی در رقابت های استان مهارتهای رشته برق شرکت میکردم تقریبا همه وسایل و تجهیزات مراکز فنی اعم از مراکز آموزش فنی و حرفه ای _ هنرستانهای فنی _ انستیتو های تکنولوژی و حتی بعدا که دانشگاه رفتم تقریبا همه تجهیزات و وسایل برقی زیمنس آلمان بود .
آلمان همه میدانند اصلا متولی و آغازگر جنگ جهانی دوم و جزو اردوگاه متحدین بود ...ساختمانهای مهمی مثل دادگستری تهران ، پست و ...همه را آلمانها ساختند ...متفقین هم کارهایی مثل ایجاد راه آهن جنوب تا شمال و حتی کمک فراوان در احداث جاده تهران _ چالوس و ...کردند .
6 _ ببینید در ماجرای قتل تکان دهنده #جمال_خاشقچی که عامل آن فقط یک کشور است آنهم << عربستان >> چندین کشور ‘ چه بهره برداریهای فراوانی که نمیکنند . و این خروجی و نتیجه دیپلماسی کارآمد و هوشمندانه دیپلماتهای کشورهای ذینفع است .
7 _ ازاین نمونه ها درطول تاریخ ، فراوان بوده است که طرح آنها در این مجال نمی گنجد.
8 _ متاسفم که درایران به موضوع دیپلماسی کارآمد و هوشمندانه توجه نمیشود!

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز