یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

قابل توجه وزیران امور خارجه - نفت - جهاد کشاورزی - مجلس و ...کمک صلیب سرخ به زلزله زدگان کرمانشاه (+عکس)

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

توضیح مدیر سایت پیشرفت : همانطور که ملاحضه میفرمایید برای زلزله اخیر سرپل ذهاب کرمانشاه صلیب سرخ جهانی اقلامی را برای کمک به زلزله زدگان ارسال کرد و این کمک های بشر دوستانه هیچ ارتباطی با انواع و اقسام تحریمها ندارد !! وهیچ ارگان و سازمانی در جهان مانع ارسال این کمک ها نمیشود:

1 - در زلزله سال 1396 کرمانشاه شخصا به دفتر وزیر محترم امور خارجه مراجعه کرده و چند نکته را برای مردم و نه خودم درخواست کردم که یقین دارم جناب دکتر ظریف در پی اقدام بوده اند ولی دیوانسالاری و منیَت های نهادی دیگران و عوامل دیگر مانع اینکار شده است!!

2 - بعضی از دوستانی که سال 1396 برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاه و روستاهای اطراف رفته بودنداز قول بعضی روستاییان زلزله زده میگفتند:

بابا !! مابا مثلاً چهار راس گوسفند, هم زندگی خودمان را اداره میکنیم وهم کمکم سرپناهمان را می سازیم خوب از کشورهایی که در زیر ملاحضه میفرمایند و عمدتاً ازصادر کنندگان دام و طیور هم هستند کافیست در خواست کنند و سفارتخانه های ما هم  در این خصوص تلاش کنند تا مثلاً چندکشتی گوسفند و یا اقلام دیگری از دام و طیور به ایران ومناطق زلزله زده ارسال شود . هرچند وزارتخانه هایی مثل جهاد کشاورزی هم میتوانند و باید در این زمینه تلاش کنند تا مبادا زلزله زدگان بقول آن امام جمعه ...علاوه بر آلام وگرفتاریهایی که دارند.

«« اشکنه نخورند!!»»

3- در خصوص جناب بیژن نامدار  زنگنه وزیر نفت هم گفتم ... زمانی که او وزیر نیرو بود هرچه به وزیر نفت می گفت آقا!! حدود 50 هزار چاه با سوخت گازوییل , مازوت و گهگاه نفت سفید و ... هست و شما:

(وزارت نفت هم که نمیتواند در بسیاری از نقاط سوخت رسانی کند) پس پول سوخت را بدهید تا ما( وزارت نیرو ) چاهها را برقی کنیم و وزیر نفت وقت که فکرمیکنم آقای آقازاده بود زیر بار نمیرفت !! تا از قضا مدتی بعد جناب زنگنه وزیر نفت شد : جزو اولین کارهای خودش در وزارت نفت حل همین مشگل شد و سالیانه مبلغی را برای برقی کردن چاهها به وزارت نیرو میداد...این مطلب درسالی که جناب رسول اف مدیر توانمند وکارآمد بانک کشاورزی بود آنجا مطرح شد! ...نقل مسایل جلسه مفصل است . جناب زنگنه عزیز!! بارها نوشته ایم و گفته اند ...تقریباً به اکثر کشورهای شمالی و ترکیه در شمال غربی ایران نفت - گاز و حتی برق که میدهید ...مثلاً کشور ترکیه که همه را حتی شده از کنگان استان هرمزگان با ابر لوله های انتقال نفت و گاز می آورید ودجله و فرات هم که از ترکیه ترکیه سرچشمه میگیرند همش تشنه و طالب دلار نباشید !! بجای اینهایی که صادر میکنید یک ابر لوله

 

«« آب »» هم برای کشاورزان بگیرید  , تا ببینید چه مزایای فراوانی ازجمله اشتغال  و ... در اینکار هست مگه مهاتیر محمد در مالزی چه کرد که در یک دوره صدارت 4 و یا 6 ساله ,  فقر را از 50% به 5% رسانید !! من در این مورد تحقیق کردم مثلا یک آگهی مناقصه برای یک کار عمرانی بزرگ را دیدم که نزدیک به چهل شرط داشت ...مثلا در رفت و آمد باید از خط هوایی مالزی استفاده کنید...لباس کار  را از مالزی تهیه کنید ...خرید ابزار آلات و ...در پیشگاه خداوند متعال و مردم حال و آینده همه شماها مسئولید !! 

 محمد علی اثنی عشری 5 / 8 / 1397

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ محموله‌ای از اقلام امدادی ضروری به ارزش حدود نیم میلیون دلار، از طریق جمعیت هلال احمر ایران به زلزله‌زدگان کرمانشاه اهدا کرد.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ محموله‌ای از اقلام امدادی ضروری به ارزش حدود نیم میلیون دلار، از طریق جمعیت هلال احمر ایران به زلزله‌زدگان کرمانشاه اهدا کرد.

به گزارش ایلنا، دفتر نمایندگی کمیته بین‌الملی صلیب سرخ در تهران با هماهنگی و همکاری جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران محموله‌ای ۳۴۰ تنی را طی روزهای پنجشنبه و جمعه به کرمانشاه ارسال کردند تا در اسرع وقت و از طریق نیروهای مستقر هلال احمر در مناطق آسیب‌دیده، میان زلزله‌زدگان توزیع شود.

این محموله شامل ۱۹ هزار زیرانداز ضد آب، ۱۰ هزار بسته لوازم بهداشتی، هفت هزار و ۵۰۰ مخزن ۲۰ لیتری آب و هفت هزار و ۵۰۰ بسته لوازم پخت و پز است. این اقلام امدادی جهت اسکان موقت آسیب‌دیدگان تعبیه شده‌اند و توسط سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران و با توجه به ارزیابی‌هایی که از مناطق آسیب‌دیده داشته است به مردم متاثر از این حادثه تلخ خواهد رسید.

مارک آخرمن، معاون دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران، از پاسخ سریع جمعیت هلال احمر به زلزله کرمانشاه و تلاش بی‌وقفه اعضای جمعیت از زمان وقوع زلزله تاکنون، قدردانی کرد و گفت: به عنوان عضوی از نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ مراتب آمادگی خود برای کمک‌های تخصصی و حمایت از هلال احمر ایران را بلافاصله پس از وقوع زلزله اعلام کرده بود.

وی افزود: بلافاصله پس از اعلام آمادگی هلال احمر برای دریافت کمک‌ها، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ این اقلام را برای ارسال به مناطق زلزله‌زده به هلال احمر تحویل داد.

معاون دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران ضمن تشکر از همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران در ترخیص سریع اقلام امدادی، ابراز امیدواری کرد که این محموله گامی هر چند کوچک در مسیر بهبود شرایط زلزله‌زدگان در این فصل سرد باشد.

گفتنی است کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ایران همکاری نزدیک و چشمگیری در طی سال‌های گذشته داشته‌اند و در بحران‌ها و فجایع بشردوستانه مختلف همواری به یاری یکدیگر شتافته‌اند.

 
 
 
 

ارزش صادرات دام زنده در کشورهای جهان +نمودار

 
ارزش صادرات دام زنده در کشورهای جهان +نمودار

صادرات دام زنده علاوه بر آنکه منجر به ارزآوری و اشتغال‌زایی می‌شود، تولید در صنعت دامپروری را نیز به ‌همراه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تعادل، بسیاری از کشورها، گوسفند و بز زنده را به کشورهای دیگر صادر می‌کنند اما طبق آمارهای به دست آمده، تولید و مصرف دام در کشورهای خاورمیانه، بالاتر از سایر مناطق بوده اما درحال حاضر در بسیاری از کشورهای دیگر به ‌ویژه در افریقا نیز درحال افزایش است.

براساس تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده، درآمد سودان از صادرات گوسفند و بز بیش از 561 میلیون دلار برآورد شده است. صادرات دام در این کشور پس از تولید نفت، بالاترین میزاندرآمد این کشور بر مبنای ارز خارجی است. بیشترین میزان دام‌های زنده این کشور به کشورهای خاورمیانه است. هر چند که تولید دام در عربستان درحال افزایش است اما به‌ ویژه در ایام حج، صادرات دام گوسفند و بز به این کشور رشد قابل ‌توجهی دارد. طبق گزارش‌های به دست آمده، عربستان سعودی یکی از بزرگ‌ترین واردکنندگان دام زنده از سودان محسوب می‌شود و سودان نیز علاوه بر دام زنده، درصد قابل ‌توجهی از محصولات دامی خود را به این کشور صادر می‌کند؛ موضوعی که منجر به افزایش قیمت دام زنده در سودان نسبت به کشورهای دیگر شده است. سومالی نیز با ارزش صادراتی بیش از 370میلیون دلار به عنوان دومین صادرکننده دام زنده در جهان معرفی می‌شود.

این کشور سالانه، گوسفند و بز بسیاری به کشورهای حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان، یمن، کویت، امارات، عمان و قطر صادر می‌کند. سومالی برای افزایش صادرات دام زنده توجه بسیاری به تهیه علوفه مناسب و واکسیناسیون دارد. حتی در سال‌های اخیر کیفیت بازارهای محلی گوشت و فرآورده‌های دامی در این کشور رو به افزایش است. اردن نیز سالانه بیش از 6 میلیون راس گوسفند و بز را به کشورهای خاورمیانه صادر می‌کند. در اردن، دام‌های مختلف در شرایط مناسبی رشد کرده و پس از آن در بازار و مناطق مرزی به ‌فروش می‌رسند. هر چند که طبق گزارش‌های به دست آمده، بخش قابل‌ توجهی از دام‌های صادراتی این کشور در ماشین‌های ویژه حمل‌ونقل از بین می‌روند اما اردن، سومین کشور صادرکننده دام زنده در جهان شناخته می‌شود. طبق آخرین آمار به دست آمده، ارزش صادرات این کشور بیش از 200میلیون دلار در سال اعلام شده است. همانطور که گفته شد، صادرات دام زنده از کشورهای افریقایی در سال‌های اخیر رشد قابل ‌توجهی داشته و کشورهای افریقایی به عنوان 3کشور اول صادرکننده گوسفند و بز شناخته می‌شوند.

بعد از این کشورها استرالیا، چهارمین رتبه را در صادرات دام زنده به خود اختصاص داده است. این کشور علاوه بر اینکه یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان گوشت گاو در جهان شناخته می‌شود، ارزش صادرات دام زنده در این کشور سالانه حدود 193میلیون دلار برآورد شده است. از آنجا که استرالیا به صادرات دام و فرآورده‌های دامی خود به اندونزی بسیار وابسته است با محدود شدن واردات از طرف این کشور بسیار لطمه دید. طبق گزارش‌های به دست آمده در سال‌های 2012و 2013 اندونزی واردات دام خود را از استرالیا محدود کرد و در سال 2014 استرالیا با لغو این محدودیت، صادرات دام زنده خود را تا 25درصد افزایش داد.

رومانی و اسپانیا نیز با ارزش صادراتی بیش از 100میلیون دلار به ترتیب پنجمین و ششمین کشورهای صادر‌کننده دام زنده در جهان شناخته می‌شوند. ارزش صادرات گوسفند و بز زنده از اتیوپی نیز بیش از 85 میلیون دلار اعلام شده است. این کشور فقیر که در بسیاری اوقات با مشکلاتی چون قحطی و خشکسالی روبه‌روست، تلاش می‌کند تا با تامین دام و فرآورده‌های دامی بسیاری از کشورهای اسلامی، بخشی از بحران‌های مالی خود را برطرف کند.

در این رتبه‌بندی، ایران هشتمین کشور در صادرات گوسفند و بز زنده در جهان شناخته می‌شود. این درحالی است که در زمینه تولید و صادرات پشم و فرآورده‌های دامی، رتبه پنجم را در جهان به خود اختصاص داده است. طبق آخرین آمارهای به دست آمده، ارزش صادرات دام زنده از این کشور بیش از 76میلیون دلار اعلام شده است. بسیاری از گزارش‌ها نیز از افزایش تولید گوسفند و بز در ایران خبر می‌دهد.

فرانسه، مجارستان، هلند و عمان نیز با ارزش صادراتی کمتر از 50 میلیون دلار به ترتیب در رتبه‌های بعدی کشورهای صادرکننده دام زنده قرار گرفته‌اند. این درحالی است همانطور که گفته شد، عمان یکی از بزرگ‌ترین کشورهای واردکننده دام زنده از سودان و سومالی شناخته می‌شود.

دام زنده

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز