یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

 • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
 • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
 • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

  تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

احساسات برخی از زنان مثل حباب روی آب روان ومال مردان مثل ریگ کف رودخانه : چرا؟

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

   اچاراًباهم رفتیم روی پشت بام خانه و چون مثل الآن فروردین بود و هوا تمیز ؛ از انتهای خیابان پاسداران ...تا جنوبی ترین نقطه تهران دیده میشد: به او گفتم ببین بابا جون اگه دختران و یا زنان در این مسیر طولانی یعنی از شمالی ترین نقطه تهران تا جنوبی ترین نقطه یک آجر را روی هم گذاشته اند و یا بمن نشان دادی یک سنگ نما ...یا بستن یک جدول خیابان ..یا نقشی اگر در ایجاد یک کوچه یا خیابان داشته اند یا پل و بزرگراهی داشته اند من بتو مدال میدهم!!

 هردو ابراز محبت ...«« اما این کجا و آن کجا!!

 قاطعانه عرض میکنم که بهیچ وجه وباهرچقدر کار و تلاش توسط مرد خانه ؛ و با خواسته های امروزی بسیاری از دختران وخانم ها چرخ خانواده متاهلین نمی چرخد !! تا کار و تلاش ودرآمد افراد متناسب بانیازها و نه خواسته ها نگردد همچنان آمار طلاق ودعوا وکلنجار ودرگیری در خانواده ها و بین زوجها وجود خواهد داشت!! و بنیاد خانواده ها و کشور و منابع آن بباد خواهد رفت.

 

 

مدتی قبل همین سئوال را از یک روان پزشگ بنام کشور پرسیدم ...

پاسخ : غالب دختران قاعدتا قبل از ازدواج یک چیز میخواهند ...آنهم شوهر !! ولی بعد از ازدواج , همه چیز !!

1 - روزی با دختر کوچکم داشتم بهنگام دادن کتابهای ژوزفین همسر ناپلئون و دِزیره از معشوقه های ناپلئون میدام ...بحثهایی داشتیم که خلاصه نمیخواست باور کنه که کارکرد مردان در طول تاریخ بیشتر از مردان وجسارتا مکاری و حیله گری عمدتا متعلق به زنان بوده است!! 

ناچاراًباهم رفتیم روی پشت بام خانه و چون مثل الآن فروردین بود و هوا تمیز ؛ از انتهای خیابان پاسداران ...تا جنوبی ترین نقطه تهران دیده میشد: به او گفتم ببین بابا جون اگه دختران و یا زنان در این مسیر طولانی یعنی از شمالی ترین نقطه تهران تا جنوبی ترین نقطه یک آجر را روی هم گذاشته اند و یا  بمن نشان دادی یک سنگ نما ...یا بستن یک جدول خیابان ..یا نقشی اگر در ایجاد یک کوچه یا خیابان داشته اند یا پل و بزرگراهی داشته اند من بتو مدال میدهم!!

(البته لیسانس مهندسی معماری را گرفته و حالا واحد های آخر را در رشته «« ام بی ای»»)

وبرای دخترم ادامه دادم که :

2 – چرا مردان واحساساتشان مثل شنهای کف یک رودخروشان و رونده است ؟؟

غالباً در طول تاریخ هرچه جنگ – اسارت – دوندگی – ساخت و ساز – کارهای سخت بادستهای پینه بسته بوده و هست و اخیراً در ایران خودمان حمالی زنان بمعنای واقعی هستند از آنِ مردان است و مثل همان شن کف رودخانه همچنان سنگ زیرین آسیا هستند :

تصور کنید سنگ سخت و بزرگی بهمراه برف و باران از ارتفاعات ؛ مدام وبا جریان خروشان آب آنقدر به اینطرف و آنطرف میخورد که نهایتاً و آنچه ما کف رودخانه میبینیم گِرد و کوچک و ساییده شده باز برای ساخت و ساز و جدول بندی خیابانها و ساخت تونل ها و پلها و اتوبانها و ...استفاده میشود تا نیمی ازجمعیت جهان که دختران و زنان هستند هم از حاصل آنهمه زحمت بهره مند شوند!!

من ضد زن نیستم اما هرگز هم مدافع زنان و دختران گندم نمای جو فروش –بی عرضه  پرتوقع و ... نبوده و نیستم :

در مطلبی قبلا نوشتم که عمدتا مسائل اجتماعی جامعه ناشی از بی توجهی به سه نکته است:

الف : منابع نسبت به خواسته های نامحدود انسانها که محدودند بعنوان مثال برای تولید یک خودرو تصور کنید چه مقدار مواد وسایل ؛ قطعات وکار و تلاش لازم است مضافا برای حرکت به چه میزان روغن – بنزین – واسکازین و علی القاعده به آب فراوان برای کارواش و نظافت خودرو ...آنوقت در سطح شهرها فراوان دیده میشود خودروهای تک سرنشین خانمها که معمولا کاری برای آرا مش و آسایش همسر و فرزندان ندارند و ...لباس ...لوازم آرابش ...دستگاههای صوتی و تصویری و ....

ب – نیازها که محدود اند بقول ژان ژاک روسو نیاز یک فرد سنتی و قبل از احاطه همه جانبه مظاهر مدیرنیسم :

-    زیر درختی بلوط در راهی که میرفت باخوردن چند بلوط سیر میشد .

-    زیر درخت بلوطی دیگربرسر یک مادی و یاچشمه آب می خورد .

-    وزیر اولین درخت بلوط بعدی هم میخوابید . و راهی را هم که میبایست میرفت با خرش و یاپای پیاده طی میکرد.

در واقع نیاز فرد به خورد و خوراک واستراحت بهمین سادکی حل میشد.

ج – خواسته ها ؛ که در دنیای امروز بسیار نامحدودند

وبنظر من عامل بسیاری از گریزها از نیاز به خواسته ها زنانند!!

 

 با توضیحات بالا قاطعانه عرض میکنم که بهیچ وجه وباهرچقدر کار و تلاش توسط مرد خانه ؛ و با خواسته های امروزی بسیاری از دختران وخانم ها چرخ خانواده متاهلین نمی چرخد !! تا کار و تلاش ودرآمد افراد متناسب بانیازها و نه خواسته ها نگردد همچنان آمار طلاق ودعوا وکلنجار ودرگیری در خانواده ها و بین زوجها وجود خواهد داشت!! و بنیاد خانواده ها و کشور و منابع آن بباد خواهد رفت.

3 - میزان بد عًنقی - لجبازی - زیاده خواهی - طفره رفتن از وظایف اصلی خوددر زنان بیشتر ظاهر میسشود ...در واقع آن حباب پیش گفته می ترکد !! اما شنهای کف رودخانه که عبارت است از عشق - دوست داشتن آینده نگری وتوجه به همسر در مردان همچنان سخت و استوار است .

4 - بگفته قرآن کریم : 

مشاهده آیه در سوره

وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

 
مشاهده آیه در سوره

[30–21] (مشاهده آیه در سوره)

و باز یکی از آیات (لطف) او آن است که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید که در کنار او آرامش یافته و با هم انس گیرید و میان شما رأفت و مهربانی برقرار فرمود. در این امر نیز برای مردم بافکرت ادله‌ای (از علم و حکمت حق) آشکار است.

بعد از ازدواج ورفتن زن و مردی زیر یک سقف تصور کنید بخصوص بسیاری از زنان کاملا به این موضوع بی توجه میشوند .

«« در کنار هم آرامش گرفته بدلایل ؛ تجمل و تنوع طلبی در خواسته ها و حتی نیازها بوسیله عمدتا خانم ها نقض میشود ... و بجای اینکه :»»

 «« آرام جان باشند ؛ سوهان روح میشوند»»  بخصوص دخترانی که در خانه پدری طعم تلخ ناداری و کمبود هارا چشیده اند.

 صد البته ماهواره ها - فضای مجازی - ویترین بعضی مغازه ها و ...در بوجود آمدن و ادامه این معضل بی تا ثیر نیستند!!

خواسته عمده مردان از زنان غالباً در حد رفع نیازها و ایجاد فضای آرام بین همدیگر است . اما برعکس خواسته های اکثر دختران و خانم ها فراتر از ایجاد آرامش است !! 

حتما میدانید«« ایران رتبه هفتم مصرف لوازم آرایشی در جهان/ 80 درصد لوازم آرایشی موجود با برندهای تقلبی ساخت کشورهای ترکیه، تایلند و چین »» ...چر؟؟

بيشتر آمارها حكايت از اين دارند كه اگر جمعیت زنان خاورمیانه 155 میلیون نفر باشد، 9 درصد این زنان یعنی 14 میلیون نفر زنان ایرانی حدود یک سوم، یعنی 2/1 میلیارد دلار هزینه لوازم آرایش از 7/2 میلیارد دلار بازار لوازم آرایشی خاورمیانه را پرداخت مي‌كنند. طبق اظهارات مقامات ایرانی سالانه ۸۰۰ میلیون دلار لوازم آرایشی قاچاق وارد کشور می شود.

وای کاش مصرف لوازم آرایش زنان در خانه و برای همسرش مرد ِله و چرخ شده زیر بار کارها و دوندگی طاقت فرسای مردان بود «« کل مطلب را اینجا بخوانید»»

 

دو باری که به کشور هندوستان سفرکردم اصولا استفاده از کالاهای خارجی را ننگ و بسیار زشت می دانند ...اونوقت برای ما یک ارزش شده است !!

5 - هیچ فکر کردید چرا ؟ بسیاری از مردان نخبه - کار آفرین وبزرگ ایران و جهان از ازدواج بیزارند؟ ذیلا هفت نفر از آنها را بحضور معرفی مینمایم.

6 - خدا نکند مرد خانواده زنی را برای کمک به زن و فرزند وامور خانه ولو خوشگل و باکلاس باشد به استخدام در آورد ویا مرد یا فرزندی از خانواده نیاز به پرستار داشته باشد آنوقت است که بحثهای تعددد زوجات و صیغه و پرستاری ویا بقول بزرگان دین ما مسلمانها همه ضد ارزش میشود !! اخیراً یکی دومورد شنیدم بعضی از خانمها G-P-R-S زیر ماشین همسرشان باپول گزاف نصب کرده !!تا مثلاً بتواند مرد خانه را کنترل کند ...ولش ...!!! چون این کنترلها و فضولی ها موقوف است...!!!

7 - در هر زندگی کاملاً مشخص است و البته که باید مشخص باشد که درآمد خانواده از چه محلی و بابت چه کاری بدست می‌آید. اگر زنی از فضائل اخلاقی و وجدانی کافی برخوردار باشد، حتما این قضیه را جویا میشود و به پیگیری این موضوع تا آخر عمر تداوم می‌بخشد. و چنانچه دید که مردش از راههای نامعلوم و نامشروع، کسب درآمد می‌کند، مثل اختلاس‌های سه هزار میلیاردی جناب خاوری و امثال او و فیش‌های نجومی مدیران بانکها و...، درآمدها و املاک و مستغلات سربه فلک کشیده امثال مرتضوی‌ها و... هرگز اجازه نخواهد داد که این پول‌های حرام به خانواده تزریق گردد و این زن بایستی در مقابل شوهر رانتخوار خود بایستند و مانع آوردن این پولها به خانه گردد. که البته یکی از دلایل سقوط هر جامعه ای، به اعتقاد من، لقمه حرام است که انسان را بی‌غیرت، بی‌وجدان و خطاکار می‌کند.
بله اگر زنان این مردانِ مجرم و خطاکار و دزد، با شوهران خود برخورد جدی می‌کردند و افراد خانواده و فرزندان را به این واقعیت کثیف آگاه می‌نمودند، این اتفاقات اسف بار رانتخواری، کوه خواری، آب خواری، کلاهبرداری، قاچاق و... و... و... در کشور رخ نمی‌داد و یا اینکه به حداقل ممکن می‌رسید یعنی همان استثناها که قبلاً عرض شد.
و آیا تابحال سراغ دارید که حتی در کشور خودمان، زنان این مردان طماعِ و نزول خوار و رانت خوار و قاچاقی و... قبل از رسوایی شوهرانشان، لب به سخن گشایند و خود با دست خود همسرانشان را به دست قانون بسپارند؟!! و یا کدامیک از زنان این مردان خطاکار، پس از رسوایی شوهرانشان در فضاهای مجازی و رسانه‌ها و جامعه، اقرار کنند که مقصر، آنان بوده‌اند که توجه لازم به نحوه درآمد شوهرانشان نداشته‌اند و شاید هیچگاه هم نپرسیده‌اند که این اموال و سرمایه از کجا و برای چه کاری به دست آمده؟!!!
پس اگر واقعاً زنان جامعه توجهشان به چگونگی درآمد و رزق حلال خانواده باشد، آیا چنین بخور و ببرهایی در جامعه، شکل می‌گرفت؟!!!
به نظر حقیر، مسئول مستقیم این فسادهای مالی، در بطن قضیه، زنان این مردان فاسد، هستند. چراکه اهمیت نشان دادن به نحوه درآمد و حلال بودندش برای زن یک خانواده، به مرد اجازه کشیدن شدن به چنین رذالت‌ها و رسوایی‌ها را نخواهد داد و مانع این جرائم خواهد شد.
و وای بر زنانی که می‌دانند محل کسب شوهرانشان از کجا هست و سکوت می‌کنند و وای بر این زنانِ بی‌توجه و بی‌دین، که این حق الناس‌ها، برگردن آنهاست.
خدایا عاقبت همه ما را ختم به خیر گردان و هیچ وقت ما را به خود وامگذار. آمین یا رب العالمین.

8- روزی برای آزادی یک زندانی در اصفهان با جواز کسب و چک میرفتم ...چون میدانستم رفتن نزد قاضی زندان کار بسیار سخت ؛ تحقیر آمیز و ... است فلذا از طریق مدیرکل دادگستری و دوست دیگری گفتم هماهنگ کنند تا خیلی معطل نشوم ...چون فوری بایستی بر میگشتم تهران . قاضی محترم زندان هم منتظر و البته خیلی سرش شلوغ بود !! ولی وقتی به او اطلاع دادند که فلانی آمده ...فوراً همه را باشتاب هرچه بیشتر بیرون میکرد , خصوصاً با زنان بدتر برخورد میکرد ...من کمی از این بابت ناراحت شدم و آرام از قاضی انتقاد کردم !! قاضی بمن گفت :

«« در این زندان شش هزار زندانی داریم !! و طبعاً شش هزار پرونده ...و ادامه داد برای هر زندانی و پرونده هایی که من خوانده ام ...پرونده ای نیست که رد پای بک زن در آن نباشد!!»»

و دوست دنیا دیدهای که چند سالی هم در ژاپن کار میکرد می گفت ...زن ذلیل تر از ایرانی جماعت ندیدم ...

8 - مظلوم نمایی ؛ کم کاری ؛ زیاده طلبی ؛ حساسیتهای بیجا و غیر شرعی و قانونی از خصوصیات غالب زنان و دختران امروزیست!! 

9 - خرافات ؛ اعتقاد به جادو و جنبل ؛ و ... اعتقادات بی ریشه به امثال طالع بینی و ... نیز دامن گیر بسیاری از دختران و زنان ایرانیست.

10 - از جمله فرمایشات گرا نقدر آیت الله خمینی این بود که فرمودند :

«« از دامن زن ؛ مرد به معراج میرود»»

من میگویم این فرمایش امام خمینی کاملا درست ؛ اما نه از دامن بسیاری از زنان و دختران امروزی !!

11- حریم خصوصی: واقعیت آنست که در شرع مقدس اسلام ؛ تجسس و ورود به حریم خصوصی افراد حرام اعلام شده است حتی اگر زن و شوهر باشند:  وبرخی آمارها هم نشان میدهند که از جمله عوامل مختلف فراوانی و آمار روبه افزایش طلاق هم همین است .

در یک برنامه تلویزیونی از رسانه های خارجی دیدم که خبرنگار محترم ایرانی در آن رسانه خارجی میگفت هروقت مردی , خانم و یا دخترخانمی را می بیند ابتدا چشمای مرد بسمت چاک سینه زنان هدایت میشود !

ومن حالا میگم:

الف - خیلی از خانم های متاهل همش حواسشان توی تنبان مردهاشوناً !!

 که مبادا به خیال آنها مردشان ؛ نگاهش بسمت دیگری منعطف شود و اخیراً دو مورد را سراغ دارم که خانمی باهزینه نسبتا زیادی سرویس gprs زیر ماشین همسر خودش نصب کرده تا کنترل کند که آن مرد روزها که در پی کارها میرود ...کجاها میرود ؟؟ و چه میکند !! غالب خانمهای ایرانی بجای اینکه آرام جان همسر و فرزندان باشند ...سوهان روحند!!

آیا این مصداق بارز تجسس بیجا و دخالت در احوال شخصی همسر خود نیست ؟؟

ب - حتی وقتی مردی درخانه خود اختیار عوض کردن کانال تلوبزیون خانه را ندارد و یا چه وبسایتی را ببیند و اصرار بر تکرار این نوع اقدامات ندارد آیا دیگر تفاهمی باقی خواهد ماند ؟؟

آیا دیگر؛ آن خنده های ملیح و گهگاه قهقهه های از ته دل در آن خانه شنیده میشود و یا خانه جهنمی سوزان و محلی مورد مناقشه نخواهد شد !!؟؟ من باشم میگویم به درک که خانم خانه خوشش می آید ویانه نمیخواهد زندگی را رها کند و برود در پی طللاق !!

 چون اینکار و امرو نهی به همسر خود که کجا برو ...کجا بنشین ؛ کدام کانال را ببین و ...

توهین به مرد خانه و از نظر من بسیار ناپسند است !!

ج - گهگاه بعضی اززنان حدسیات خودشان را بدیگران هم میگویند وآبروی مرد خانه را می برند

 گناهی که حرمت آن بالاتر از حرمت تخریب خانه خداست! اسلام عزیز برای حفظ آبرو و حرمت و شخصیّت مؤمنان اهمیّت زیادی قائل است تا آنجا که غافل از اینکه در قرآن کریم (سوره حج آیه38) مبفرماید ؛ پس کسی را که خداوند مدافع او است چگونه انسان به خود جرأت می‌دهد که پرده‌اش را بدرد و رازش را فاش کند یا عیبش را آشکار سازد، و یا بی دلیل به او تهمت وارد نموده و آبروی او را بریزد و به حیثیّتش صدمه برساند   و آیا همین قدر برای اصلاح خًلق و خو وکردار و رفتار دختران و زنان ما کافی نیست تا به اصلاح خود بپردازند. ادامه دارد ...  - مثلاً دقت کنید :کادو سالگرد ازدواج و یا کادو تولد برای خانم ها:

گناهی که حرمت آن بالاتر از حرمت تخریب خانه خداست!

اسلام عزیز برای حفظ آبرو و حرمت و شخصیّت مؤمنان اهمیّت زیادی قائل است تا آنجا که غافل از اینکه در قرآن کریم (سوره حج آیه38) مبفرماید ؛ پس کسی را که خداوند مدافع او است چگونه انسان به خود جرأت می‌دهد که پرده‌اش را بدرد و رازش را فاش کند یا عیبش را آشکار سازد، و یا بی دلیل به او تهمت وارد نموده و آبروی او را بریزد و به حیثیّتش صدمه برساند

 د - خیلی از ما ایرانی ها اصلاً در حرفهاو کردار  انساهای بزرگ که همخوانی بین مصرف و تولید را راهبرد زندگی خود قرار میدهند مورد توجه قرار نمیدهیم ...حالا نمیخواهم نام چندنفر از این بزرگ مردان را مطرح کنم وبرعکس همین مردم کوچه و بازار نسل قبل ...درواقع دونسل قبل را مطرح کنم که در نصایح ساده و بی پیرایه خود میگفتند ««...بچه ! پاتا بیشتر از گلیمت دراز نکن»» حالا من جور دیگری میگویم ... هرکسی بهتر است همواره حساب کند از سهم برداشت  محصول و کار دیگران و از اینها مهمتر از بلعیدن طبیعت و نعمت های الهی چقدر سهم دارد و در افزودن به آنها وصرفه جویی در آنها چقدر؟؟

باکمال تاسف نظام بیرحم - تنوع طلب و بلعنده طبیعت و استسمار مردم یعنی همان نظام سرمایه داری برای خود هیچ حد و مرزی نمیشناسد و باز بیشترین همراهی و همکاری را بعضی دختران و تعدادی از زنان جوان با آنها میکنند !! مثلاً در لوازم آرایش

- در پوشاک - در انواع کیف و کفش و ...

 سال 1361 در اولین سفری که به هندوستان داشتم تقریباً همه مایحتاج زنان و مردان را خودشان تامین میکردند حالا با ایران مقایسه کنید تقریباً سهم مادران و خواهران ما در تامین مایحتاج زندگی خانواده خیلی خیلی کم است ...افتخارهم  میکنند که لوازم آرایش خارجی مصرف کنند ...لباسهای خارجی شامل تاپ و شلوار و ...مارک دار خارجی داشته باشند !!

 و آیا همین قدر برای اصلاح خًلق و خو وکردار و رفتار دختران و زنان ما کافی نیست تا به اصلاح خود بپردازند.

ادامه دارد ... 

 

 - مثلاً دقت کنید :کادو سالگرد ازدواج و یا کادو تولد برای خانم ها:

 

 بيشتر آمارها حكايت از اين دارند كه اگر جمعیت زنان خاورمیانه 155 میلیون نفر باشد، 9 درصد این زنان یعنی 14 میلیون نفر زنان ایرانی حدود یک سوم، یعنی 2/1 میلیارد دلار هزینه لوازم آرایش از 7/2 میلیارد دلار بازار لوازم آرایشی خاورمیانه را پرداخت مي‌كنند. طبق اظهارات مقامات ایرانی سالانه ۸۰۰ میلیون دلار لوازم آرایشی قاچاق وارد کشور می شود. وای کاش مصرف لوازم آرایش زنان در خانه و برای همسرش مرد ِله و چرخ شده زیر بار کارها و دوندگی طاقت فرسای مردان بود «« کل مطلب را اینجا بخوانید»»   دو باری که به کشور هندوستان سفرکردم اصولا استفاده از کالاهای خارجی را ننگ و بسیار زشت می دانند ...اونوقت برای ما یک ارزش شده است !! 5 - هیچ فکر کردید چرا ؟ بسیاری از مردان نخبه - کار آفرین وبزرگ ایران و جهان از ازدواج بیزارند؟ ذیلا هفت نفر از آنها را بحضور معرفی مینمایم. 6 - خدا نکند مرد خانواده زنی را برای کمک به زن و فرزند وامور خانه ولو خوشگل و باکلاس باشد به استخدام در آورد ویا مرد یا فرزندی از خانواده نیاز به پرستار داشته باشد آنوقت است که بحثهای تعددد زوجات و صیغه و پرستاری ویا بقول بزرگان دین ما مسلمانها همه ضد ارزش میشود !! اخیراً یکی دومورد شنیدم بعضی از خانمها G-P-R-S زیر ماشین همسرشان باپول گزاف نصب کرده !!تا مثلاً بتواند مرد خانه را کنترل کند ...ولش ...!!! چون این کنترلها و فضولی ها موقوف است...!!! 7 - در هر زندگی کاملاً مشخص است و البته که باید مشخص باشد که درآمد خانواده از چه محلی و بابت چه کاری بدست می‌آید. اگر زنی از فضائل اخلاقی و وجدانی کافی برخوردار باشد، حتما این قضیه را جویا میشود و به پیگیری این موضوع تا آخر عمر تداوم می‌بخشد. و چنانچه دید که مردش از راههای نامعلوم و نامشروع، کسب درآمد می‌کند، مثل اختلاس‌های سه هزار میلیاردی جناب خاوری و امثال او و فیش‌های نجومی مدیران بانکها و...، درآمدها و املاک و مستغلات سربه فلک کشیده امثال مرتضوی‌ها و... هرگز اجازه نخواهد داد که این پول‌های حرام به خانواده تزریق گردد و این زن بایستی در مقابل شوهر رانتخوار خود بایستند و مانع آوردن این پولها به خانه گردد. که البته یکی از دلایل سقوط هر جامعه ای، به اعتقاد من، لقمه حرام است که انسان را بی‌غیرت، بی‌وجدان و خطاکار می‌کند. بله اگر زنان این مردانِ مجرم و خطاکار و دزد، با شوهران خود برخورد جدی می‌کردند و افراد خانواده و فرزندان را به این واقعیت کثیف آگاه می‌نمودند، این اتفاقات اسف بار رانتخواری، کوه خواری، آب خواری، کلاهبرداری، قاچاق و... و... و... در کشور رخ نمی‌داد و یا اینکه به حداقل ممکن می‌رسید یعنی همان استثناها که قبلاً عرض شد. و آیا تابحال سراغ دارید که حتی در کشور خودمان، زنان این مردان طماعِ و نزول خوار و رانت خوار و قاچاقی و... قبل از رسوایی شوهرانشان، لب به سخن گشایند و خود با دست خود همسرانشان را به دست قانون بسپارند؟!! و یا کدامیک از زنان این مردان خطاکار، پس از رسوایی شوهرانشان در فضاهای مجازی و رسانه‌ها و جامعه، اقرار کنند که مقصر، آنان بوده‌اند که توجه لازم به نحوه درآمد شوهرانشان نداشته‌اند و شاید هیچگاه هم نپرسیده‌اند که این اموال و سرمایه از کجا و برای چه کاری به دست آمده؟!!! پس اگر واقعاً زنان جامعه توجهشان به چگونگی درآمد و رزق حلال خانواده باشد، آیا چنین بخور و ببرهایی در جامعه، شکل می‌گرفت؟!!! به نظر حقیر، مسئول مستقیم این فسادهای مالی، در بطن قضیه، زنان این مردان فاسد، هستند. چراکه اهمیت نشان دادن به نحوه درآمد و حلال بودندش برای زن یک خانواده، به مرد اجازه کشیدن شدن به چنین رذالت‌ها و رسوایی‌ها را نخواهد داد و مانع این جرائم خواهد شد. و وای بر زنانی که می‌دانند محل کسب شوهرانشان از کجا هست و سکوت می‌کنند و وای بر این زنانِ بی‌توجه و بی‌دین، که این حق الناس‌ها، برگردن آنهاست. خدایا عاقبت همه ما را ختم به خیر گردان و هیچ وقت ما را به خود وامگذار. آمین یا رب العالمین.  و آیا همین قدر برای اصلاح خًلق و خو وکردار و رفتار دختران و زنان ما کافی نیست تا به اصلاح خود بپردازند ادامه دارد ...  - مثلاً دقت کنید :کادو سالگرد ازدواج و یا کادو تولد برای خانم ها:

سالگرد ازدواج از جمله مهم ترین....اینم وبسایت تبلیغ کارشان ؟؟!!!کلیک کنید

سالگرد ازدواج از جمله مهم ترین مناسبت ها برای همه زوج ها، به ویژه زوج های جوان و تازه ازدواج کرده می باشد. باید حواسمان باشد تا ایده جدید برای کادو سالگرد ازدواج برای همسر خود داشته باشیم. و با خرید کادو سالگرد ازدواج عشق و علاقه خود را به بهترین نحو به همسر ابراز کنیم..

 چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!

 ازدواج شاید مقوله مهمی باشد اما وقتی مهم تر و جالب تر می شود که مردان موفق و معروف هنوز به سراغش نرفته باشند یا حتی یکسری از آن ها در تجرد و تنهایی از این دنیا رفته باشند.

 ماهنامه همشهری تندرستی: ازدواج شاید مقوله مهمی باشد اما وقتی مهم تر و جالب تر می شود که مردان موفق و معروف هنوز به سراغش نرفته باشند یا حتی یکسری از آن ها در تجرد و تنهایی از این دنیا رفته باشند. باورتان می شود معروف ترین موسیقیدان و نقاش و مخترع دنیا هیچ وقت ازدواج نکرده باشند یا برادران هواپیماساز و اسحاق نیوتن معروف با آن سیب و درخت و آن جاذبه زمین؟ 

باورتان می شود آن ها آن قدر درگیر کار و مکاشفه و اختراع باشند که یادشان برود به خودشان هم باید برسند؟ البته مورخان معتقدند اگر این بزرگان در آن بحبوحه اکتشاف و اختراع ازدواج می گردند، هیچ وقت نمی توانستند موفق باشند و حالا فرد دیگری به جای آن ها معروف شده بود. اگر دلتان می خواهد با این مردان موفق اما مجرد مانده دنیا آشنا شوید، حتما این مطلب را بخوانید.

آل پاچینو

مایکل کورلئونه فیلم «پدرخوانده» هیچ وقت ازدواج نکرده است. آلفردو جیمز «آل» پاچینو بازیگر و کارگردان آمریکایی است. او تا به حال هشت بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. به پاچینو لقب سلطان داده اند و کارشناسان بازیگری معتقدند او شاهکار بازیگری در تمام ادوار تاریخ سینمای جهان است. سلطان بازیگری دنیا هم هیچ وقت ازدواج نکرده و به قول خودش هنوز زیر سند ازدواجی، امضایی از او ثبت نشده است. 

آل پاچینو هفتاد و شش ساله است و یک پیرمرد معروف و البته مجرد که تاکنون هیچ سند ازدواجی به نامش ثبت نشده است.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


ژان پل سارت

معروف ترین نویسنده و فیلسوف اگزیستانسیالیست جهان. ژان پل سارتر هم هیچ وقت ازدواج نکرد. البته او در سال 1929 با سیمون دوبووار آشنا شد و می خواستند با هم ازدواج کنند اما سیمون دوبووار، فیلسوف، نویسنده و فمنیست فرانسوی، دختری بود که در خانواده ای تحت سلطه آموزه های مذهب کاتولیک زندگی می کرد. آن ها بعد از آشنایی، خیلی شدید به هم دل بستند اما به دلیل اختلافات طبقاتی و اجتماعی و مذهبی که داشتند، هیچ وقت نتوانستند با هم ازدواج کنند. 

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


دالایی لاما

او رهبر دینی بوداییان دنیاست، دالایی لاما لقبی است که به رهبران مذهبی بودایی داده می شود. مجله تایم در سال 2008، پنجمین فهرست سالانه «بانفوذترین زنان و مردان جهان» را منتشر کرد. در این رده بندی، دالایی لاما در مقام اول در رده «بانفوذترین رهبران کشورها و انقلابیون» قرار گرفت. او مرد بانفوذی است. مرد بانفوذی که می خواهد تا پایان عمرش مجرد بماند.او خودش نذر تجرد کرده است تا به عنوان یک راهب بودایی به رواج و گسترش و حفظ مسلک خود کمک کند.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


نیکولا تسلا

نیکولا تسلا، مخترع، مهندس برق و طراح سیستم تامین برق، یک آمریکایی صربی الاصل است. او بیشتر به دلیل سهمش در طراحی سیستم نوین برق رسانی براساس جریان متناوب (AC) شناخته می شود. تسلا در سال 1884 به آمریکا رفت تا برای توماس ادیسون معروف کار کند. او بعد از مدت کوتاهی توانست سیستم نوین برق رسانی براساس جریان متناوب را اختراع کند.
 
تسلا مردی با اختلال وسواسی جبری و گیاهخوار بود و با اینک همیشه به مهمانی های افراد بزرگ و مشهور دعوت می شد و همیشه زنان زیادی را می دید اما هیچ وقت ازدواج نکرد و همه عمرش را برای اختراع وسیله و ابزارهای مختلف و توسعه شبکه های برق رسانی و... گذاشت. تسلا در تنهایی و فقر، در یکی از هتل های نیویورک درگذشت.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


لئوناردو داوینچی

خالق مونالیزا و شام آخر. از او به عنوان بزرگ ترین نقاش تاریخ یاد می شود. لوئوناردو دی سر پیرو داوینچی، نقاش، مجسمه ساز، دانشمند، معمار، موسیقی دان، ریاضی دان، مهندس، مخترع، آناتومیست، زمین شناس، نقشه کش؛ گیاه شناس و نویسنده ایتالیایی دوره رنسانس بود. 

مورخان معتقدند او بااستعدادترین شخصی است که تاکنون در این جهان زندگی کرده است. داوینچی طرح های زیادی برای ساخت وسایلی مانند توپ های بخار، ماشین های پرنده و ادوات زرهی ارائه کره بود. او اولین طراح هواپیما و مبتکر لباس غواصی و زیردریایی، مسلسل، تانک نظامی و کیلومترشمار هم شناخته می شود. هیچ سند و مدرکی درباره اینکه داوینچی ازدواج کرده باشد، وجود ندارد. او هم یکی از مردان معروف و مجرد مانده تاریخ به حساب می آید که با وجود شهرت زیاد هیچ وقت تن به ازدواج نداد و تا پایان عمرش مجرد باقی ماند.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


برادران رایت هواپیماساز

شاید اگر این دو برادر مجرد نبودند، هیچ وقت نمی توانستند هواپیما بسازند و با خیال راحت پرواز کنند. ویلبر رایت و ارویل رایت، دو برادر آمریکایی اهل اوهایو بودند که به خاطر اختراع اولین هواپیمای موتوردار و سنگین تر از هوا مشهور شدند. آن ها بعد از اینکه خبری درباره سقوط یک پاراگلایدر در روزنامه خواندند، به این فکر افتادند که دوچرخه سواری را رها کنند و به اختراع بزرگ تری بیندیشند. 

آن ها بیست سال روی هواپیمای قابل کنترل و سنگین تر از هوا کار کردند و بالاخره توانستند اولین پروازشان را جشن بگیرند و نامشان را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند. این دو برادر آن قدر برای اختراع هواپیما وقت گذاشتند که دیگر هیچ وقت نتوانستند ازدواج کنند و برای همین در لیست مجردهای مشهور تاریخ جا گرفتند. 

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو ویلهلم دی کاپریو بازیگر و تهیه کننده آمریکایی است. از سال 2016 و بعد از اینکه او بالاخره بعد از شش بار نامزد اسکار شدن، جایزه اسکار بازیگری را به دست آورد، فعل «لئو» به دیکشنری زبان انگلیسی اضافه شد. او سرانجام بعد از شش بار نامزد جایزه اسکار شدن، مجسمه طلایی اسکار را برای بازی در فیلم «بازگشته» در دست گرفت. 

دی کاپریو کار خود را به عنوان مدل با حضور در تبلیغات تلویزیونی آغاز کرد. او با فیلم «تایتانیک» معروف شد و با فیلم های «جزیره شاتر» و «گرگ وال استریت» شهرت بسیاری به دست آورد. دی کاپریو در سپتامبر 2014 به عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد و نماینده این سازمان در امور تغییرات جوی برگزیده شد. او فعالیت های زیادی برای حفظ و حراست از منابع طبیعی و به خصوص حفظ و نگه داری گوریل ها انجام می دهد. البته دی کاپریو فعالیت های خود را در حوزه حافظت از محیط زیست از سال 1998 آغاز کرده و در بنیادی که با نام او راه اندازی شده، فعالیت می کند. البته هر چند ماه یک بار شایعه ازدواج او پخش می شود خبرهایی که هیچ وقت واقعیت نداشته است.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


لودویک ون بتهوون

نوازنده و آهنگساز بزرگ و شهیر آلمانی. بتهوون آهنگساز شناخته شده موسیقی کلاسیک غربی، یکی از معروف ترین مردان مجرد تاریخ است. موسیقی او پر از شوق و شور بود اما زندگی اش هیچ وقت آن شور و شوق را نداشت. او که بعد از تمرین های زیاد، شنوایی اش را از دست داد، هیچ وقت ازدواج نکرد، اینکه مورخان معتقدند بیشتر دخترهای اشراف و خانواده های شناخته شده می خواستند با او ازدواج کنند و حتی در اموال شخصی او دست نوشته های عاشقانه ای هم پیدا شد.

 در یکی از دست نوشته ها بتهوون این گونه نوشته شده بود: «به دست دختری جوان و زیبا همه چیز دگرگون شده است. او مرا دوست دارد و من هم او را. پس از دو سال، اکنون این نخستین باری است که دمی راحت و آسایش احساس می کنم. شاید ازدواج بتواند مرا خوشبخت سازد. بدبختانه او از طبقه من نیست و در این صورت، ازدواج برایم ناممکن است. باید تلاش بیشتری بکنم.» او برای این ازدواج تلاش زیادی کرد، اما هیچ وقت موفق نشد و نتوانست ازدواج کند و تا پایان عمرش مجرد باقی ماند.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


سلمان خان

ستاره مسلمان و مشهور بالیوود. او حالا در پنجاه و یک سالگی همچنان مجرد است. عبدالرشید سلیم سلمان خان، پسر سلیم خان هنرپیشه، نویسنده و فیلم نامه نویس هندی است. او در بیش از 80 فیلم هندی بازی کرده است. سلمان خان سال 1999 با آیشواریا رای، از مشهورترین بازیگران سینمای هند نامزد کرد، اما بعد از دو سال این نامزدی به هم خورد.او در سال 2009 هم با کاترینا کایف، هنرپیشه تازه وارد سینمای هند نامزد کرد اما باز هم نامزدی اش به هم خورد و به ازدواج ختم نشد.

سلمان خان بعد از به هم خوردن نامزدی اش با کاترینا کایف، به سایت هنری ماسالا بمبئی گفت: «گویا تقدیر من این است که ازدواج نکنم. در حال حاضر زندگی ام این گونه جلو می رود و من به خواسته خداوندم راضی هستم. هرچه او بخواهد همان می شود. به همین دلیل من دیگر به این موضوع فکر نمی کنم و منتظر می مانم تا ببینم تقدیرم برای من چه آینده ای رقم می زند.» 
سلمان خان به غیر از بازیگری، نقاش ماهری هم هست. او اخیرا بعضی از نقاشی های خود را به یک حراج خیریه اهدا کرد تا برای آموزش کودکان محروم، پول جمع شود.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


مجردهای وطنی

امیر آقایی

امیر آقایی 46 ساله بازیگر، نویسنده، عکاس و نقاش است. او در اولین تجربه سینمایی اش در فیلم «ارتفاع پست» حاتمی کیا مقابل دوربین رفت. در سریال های تلویزیونی موفقی مثل اولین شب آرامش، بی گناهان و یادآوری و... هم حضور قابل توجهی داشت. 

امیر آقایی در یکی از برنامه های «دورهمی» مهمان مهران مدیری بود و درباره مجردی اش گفت هیچ وقت به خواستگاری نرفته است و هنوز به صورت جدی به ازدواج فکر نکرده است. او به مدیری گفت ازدواج اتفاق مهمی است و او هم یک روز به آن فکر می کند. امیر آقایی شعر هم می گوید. از او یک مجموعه هایکو با نام «بیدها در باد» در سال 1389 توسط «انتشارات حوض نقره» منتشر شده است.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


بهرام رادان

بهرام رادان با 37 سال سن یکی دیگر از مردهای مجرد است که هر چند وقت یک بار خبر ازدواجش منتشر می شود اما او هیچ وقت ازدواج نکرده است و هنوز هم به ازدواج فکر نمی کند. بهرام رادان برای اولین بار با فیلم «شور عشق» نادر مقدس وارد دنیای بازیگری شد. او بعد از درخشش در این فیلم، نقش های متفاوتی در فیلم های آواز قو، سنتوری، حکم، عصر یخبندان و... بازی کرد. 
بهرام رادان یک آلبوم موسیقی هم کار کرده است. رادان هم هنوز هیچ دلیلی برای ازدواج نکردنش مطرح نکرده است و فقط می گوید هنوز به آن فکر نمی کنم.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


محمدرضا گلزار 

محمدرضا گلزار 39 ساله هم یکی دیگر از مردهای مجرد سینمای ایران است. والیبالیست و نوازنده گیتار و مهندس مکانیک و بازیگر. گلزار همیشه در صدر خبرهای ازدواج و نامزدی و... بود اما هیچ وقت در واقعیت ازدواج نکرد و فقط خبرهای کذب ازدواجش را روی سایت ها و بعضی مجله ها می خواند.

او در یک مصاحبه گفته بود هر روز که چشمش را باز می کند، خبرهایی می شنود که روحش هم خبر ندارد. مثلا ازدواج با فلان بازیگر یا فلان هنرمند یا حتی تصادف و مرگ. او بیشتر از همه هنرپیشه های دیگر در دایره شایعه سازان گیر کرده و همیشه از او یک خبر ازدواج یا نامزدی هست. به هر حال او تا امروز ازدواج نکرده است و همه شایعات را در این مورد رد می کند.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!


سهراب سپهری

چنارهای قریه چنار گواهی می دهند به حضورش. به حضور مردی که حجم سبزش همه کویر کاشان را رنگ دیگری زده بود. مردی از جنس شعر و رنگ و نقش. سهراب سپهری، شاعر و نقاش معاصر هم یکی از مردهای مجرد و مشهور تاریخ است.

سهراب سپهری، شاعر و نقاش معاصر هم یکی از مردهای مجرد و مشهور تاریخ است. سهراب سپهری متولد 15 مهرماه 1307 در کاشان است. پدربزرگش میرزا نصرالله خان سپهری، رئیس تلگراف خانه کاشان بود. پدرش «اسدالله» و مادرش «ماه جبین» هر دو اهل هنر و شعر بودند. سهراب سپهری به فرهنگ مشرق زمین علاقه زیادی داشت و به همین دلیل به کشورهای هندوستان، پاکستان، افغانستان، ژاپن و چین رفت و آمد زیادی داشت.
سهراب حتی مدتی هم در ژاپن زندگی کرد و در آنجا هنر «حکاکی روی چوب» را یاد گرفت. او بیشتر عمر پنجاه و یک ساله اش را به شعر گفتن و نقاشی کردن و حکاکی کردن گذراند. شعرهای سهراب سپهری به زبان مختلف دنیا ترجمه شده است.

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!حامد بهداد

حامد بهداد 43 ساله، بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون. حامد بهداد که خوانندگی هم می کند و دستی هم در موسیقی نیشابوری، دارد برای اولین بار با فیلم «آخر بازی» همایون اسعدیان معروف شد و بعد با فیلم های مختلف دیگر در سینما درخشید. او برای بازی در فیلم «روز سوم» کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد شد؛ و برای فیلم «جرم» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل را به دست آورد. 

حامد بهداد هم یکی از بازیگران مجرد سینمای ایران است که تاکنون ازدواج نکرده است. او هیچ وقت درباره دلیل تجردش صحبت نکرده است. 

چهره های مشهوری که از ازدواج فراری اند!

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز