یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

ژا ن ژاک رسو مینویسد: ملتها همانی میشوند که حکومتهایشان میخواهند!! رفع موانع و راه حلها:

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

 مشخصات افراد خودنما در صفحات مجازی شامل پرحرفی، خودافشاگری، عدم تحمل تنهایی، جلب توجه کردن، هیجانی کردن حرکات نمایشی، برانگیختگی‌های جنسی، تحریک‌پذیری، رفتار توجه‌طلبانه، متظاهرانه و پرزرق و برق و ...

  • ۰۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
علل خودنمایی افراد در صفحات مجازی چیست

دختر ,ایرانی ,نوزده ساله ,تلفنم تو استوری اینستاگرام وپرحرفی، خودافشاگری، عدم تحمل تنهایی، جلب توجه کردن، هیجانی کردن حرکات نمایشی، برانگیختگی‌های جنسی، تحریک‌پذیری، رفتار توجه‌طلبانه، متظاهرانه و پرزرق و برق, غالب, زنان, اگر در کانون توجه نباشند, یا تحسین و تایید نشوند، تندخو شده، زیر گریه زده و دیگران را ملامت می‌کنند!

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ با مروری بر صفحات مجازی مانند صفحات اینستاگرام و ... شاهد افرادی هستیم که با تصاویر و کلیپ‌هایی در حال نمایش و خودنمایی از چهره و ادا و اطوارهای خویش هستند!

افرادی که عموماً واجد این صفات شخصیتی هم هستند:

پرحرفی، خودافشاگری، عدم تحمل تنهایی، جلب توجه کردن، هیجانی کردن حرکات نمایشی، برانگیختگی‌های جنسی، تحریک‌پذیری، رفتار توجه‌طلبانه، متظاهرانه و پرزرق و برق

این افراد اگر در کانون توجه نباشند یا تحسین و تایید نشوند، تندخو شده، زیر گریه زده و دیگران را ملامت می‌کنند!

اما علل این نمایش چیست!؟

1) اصولاً آدمی بدنبال دیده شدن است که اگر از زمان کودکی صحیح شکل گرفته و تربیت شده باشد، باعث افزایش اعتماد به‌نفس، خودباوری، استقلال و بروز خلاقیت‌های رفتاری زندگی بعدی خواهد شد.

2) ریشه خودنمایی و بروز مانورهای پر‌زرق و برق از طریق آرایش‌های غلیظ و شدید و لباس پوشیدن و ادا و اطوار‌های رفتاری هنگام برخورد با دیگران را باید از دوران کودکی جستجو کرد.

محرومیت‌های دوران کودکی تبدیل به "عقده درونی" شده و چنین شخصی با به نمایش گذاشتن خود، کمبود‌های خود را جبران می‌کند؛ نبود محبت و توجه کافی در دوران کودکی در خانواده، در این حالت شخصیت کودک چون محبت لازم را نگرفته، آسیب دیده و در طول دوران زندگی، احساس نیاز به توجه، مهر و محبت دیگران دارد.

از طرفی؛ توجه و محبت بیش از حد و اندازه، کودک را لوس و پرتوقع می‌کند؛ در چنین خانواده‌هایی بچه‌ها را نمایشی بار می‌آورند.

3) اختلال در هویت

4) کمرنگ شدن ارزشها، عدم توجه به اخلاق درونی و صفات نیک و ارزشمند انسانی

5) تشویق رفتارهای نمایشی از طرف جامعه

6) ارزش‌مداری و تایید دلربایی، جذابیت‌های ظاهری و اغواگری و عشوه‌گری در جامعه

7) به هر مقدار که رفتار و عملکرد فردی در دنیای واقعی نادیده گرفته شوند، به همان میزان روی به نمایش در دنیای مجازی خواهد آورد.

8) همه‌گیری پدیده زشت "فخرفروشی"

9) ضعف اعتماد به‌نفس و خودکم‌بینی این افراد، آنها را از داشته‌های درونی و واقعی خود غافل کرده و رو به ظاهرسازی و جلب توجه می‌آورند.

اشاره ای کوتاه به چند راهکار:
 ـ تقویت ارزشهای معنوی

ـ آموزش مهارتهای زندگی در راستای افزایش اعتماد به‌نفس از دوران کودکی

ـ این افراد اغلب از احساسات واقعی خود بی‌خبرند و تبیین  احساسات درونی آنها فرآیند درمانی مهمی است.

ـ اصلاح روشهای تربیت فرزند

ـ تاکید و تمرین بر داشته‌های واقعی خویش با بروز خلاقیت‌های علمی، هنری، ورزشی و ...

دکتر علیرضا سفیدچیان؛ روانپزشک

بیشتر بخوانید:

محمدعلی اثنی عشری:

 

ژا ن ژاک رسو مینویسد: ملتها همانی میشوند که حکومتهایشان میخواهند!! رفع موانع و راه حلها:

 

1-     کشور ایران 5% منابع طبیعی دنیا را دارد و فقط 1% جمعیت آنرا !! مهمتر از منابع طبیعی ؛ نیروی انسانی باهوش ؛ غالیا اهل کنجکاوی و نو آوری ؛ سخت کوش وبامهارت و ... پس مشگل ؛ کجاست؟

الف : مدیریت برمنابع و داشته ها و علت العلل حکومت و کارگزاران بعضاً ناتوان ؛ نالایق و اهل فساد و رانت و رشوه هستند!

ب : آنچه که مربوط به مردم میشود عبارتست از پایین آوردن توقعات ؛ برگشتن به طبیعت شامل دامپروری , کشاورزی و دختران و زنان هم همان کارهایی که اجداد ما میکردند ...چند خاله داشتم همیشه یا پای دار قالی بودند ؛ یا در رسیدگی به دام و طیور و پرورش و نگهداری جوجه و مرغ ؛ ویا با همان امکانات سنتی ؛ تابستانها توشه و مخلفات سفره سال مثل درست کردن رب گوجه فرنگی ؛ چارقت بافی و دوختن لباس خود و خانواده و ...مردان و پسران هم که از کار و تلاش غوغا میکردند ...کاشتن گوجه ؛ خیار ؛ گندم ؛ جو ؛ برنج , داشتن و به چراگاه بردن گوسفندان و تهیه علوفه برای زمستانِ دام و طیور یادم هست از پشم گوسفندان ؛ شال کلاه هم می بافتند و ...حالا چی؟ !! آیا دختران و پسران ؛ حاضرند یا یعضی از همان کارها و یا از نوع امروزی آنها را انجام دهند ؟؟

و ...و ...

 دوباری که به کشور هندوستان سفر کردم ...به عینه همه اینها را دیدم ...لیاسی را میپوشیدند که خود تهیه میکردند ؛ خوراکی را میخوردند که خود تولید و آماده میکردند و ...

2 – علت العلل مشکلات معیشتی و بی رونقی  کار تولید ؛ حکومت و کارگزاران ناکارآمد و نظام ­­­بوروکراتیک و فشل آن است !!

آقایون به اسم نظارت !! روزگار تولید کننده ؛ کارخانه دار واصحاب کسب و کار راسیاه کرده اید !!!

دیدن وتوجه به بعضی آمارها و بی فکری و بی برنامه گی حاکمان  , خال از لطف نیست : اینها حاصل تحقیق و جمع آوری اطلاعات در دوران مشاورت کارآفرینی و اشتغال وزیر کارِدولت خاتمی و تقریباً درست است :

البته گزارش مربوطه را سال 1395 تهیه و مسولین مربوطه تحویل دادم .

تا سال 1395 ؛

 

2-    الف : 110 هزار دکترای بیکار

 

3-    3.5 میلیون نفر با تحصیلات لیسانس و فوق لیسانس بیکار

 

4-    حدود 11.5 میلیون افراد بیکار شده از کار و عمدتاً دارای مهارت و توان کاری ...بیکار

 

5-    از انقلاب 1357 تا سال 1395 سالیانه بین 150 تا یکصدو هشتاد هزار نفر مهاجرت به خارج از ایران !!

طی محاسباتی که شد ؛ هزینه این جماعت مهاجر و ترک وطن کرده معادل پولی سیصد برابر هزینه های هشت سال دفاع مقدس است !!

اکثر خانواده ها ی ایثار گرانی که من با آنها در ارتباط هستم به حضور ما در سوریه ؛ لبنان ؛ عراق ؛  یمن , افغانستان و ...مخالفند!!... محمدعلی اثنی عشری مهندس برق ؛ برادر دو شهید و سه جانباز و مصدوم دفاع مقدس و خود هم جانباز و مصدوم: ادامه : http://www.esnaashary.com

 خودنمایی در روانشناسی به چه معناست؟

 همه ما در روابط اجتماعی روزانه خود حتما کسی را می‌شناسیم که به خودنمایی کردن علاقه دارد. به طور سطحی کسانی که خودنمایی می‌کنند افراد خونسرد قابل ستایش و برتری به نظر می‌رسند اما واقعیت امر به طور کلی فرق می‌کند. در بیشتر موارد افرادی که خودنمایی می‌کنند احساس ناامنی در وجودشان است که در ذیل به این ناامنی‌ها اشاره می‌شود .

به گزارش ایسنا و به نقل از psych mechanics دلایل زیادی وجود دارد که یک فرد خودنما شود. این خصیصه در این افراد به صورت ذاتی است و آنها به هر دلیلی دوست دارند که خودنما باشند.

ناامنی مهمترین عاملی است که پشت خودنمایی وجود دارد. فرد خودنما فقط زمانی به خودنمایی می‌پردازد که احساس می‌کند به آن احتیاج دارد؛ دقیقا وقتی که فکر می‌کند بقیه او را به حساب نمی‌آورند یا او را فرد مهمی تلقی نمی‌کنند. پس فرد خودنما اینجاست که تلاش می‌کند خود را مهم جلوه دهد.

اگر به خودتان ایمان دارید که به اندازه کافی خوب هستید پس دیگر نیازی به خودنمایی ندارید تا به دیگران خوبی خودتان را ثابت کنید. ولی اگر افراد نمی‌دانند که شما چه فرد خوبی هستید پس آنها باید زحمت این را به خود بدهند تا به خوبی شما پی ببرند.

یک استاد هنرهای رزمی هرگز به خاطر اینکه مهارت‌هایش را ثابت کند با شما مسابقه نمی‌دهد، به این دلیل که به خودش ایمان دارد و می‌داند که استاد است، اما یک تازه‌کار برای نشان دادن مهارت‌هایش با هر کسی به رقابت می‌پردازد تا اینکه به همه ثابت کند که کارش را بلد است. این کار به دلیل اطمینان نداشتن به خودش است.

تجربیات دوران کودکی

تجربه‌های کودکی ما به مقدار زیادی در رفتارهای اکنون ما تاثیر داشته است. گاهی اوقات سعی می‌کنیم تجربه‌های خوب کودکیمان را در بزرگی هم تکرار کنیم. کودکی که بیش از حد مورد توجه والدین و دیگران قرار گرفته است اکنون نیز سعی دارد آن سطح توجه را با خودنمایی از دیگران دریافت کند. این مورد معمولا در کودکان و نوجوانان اتفاق می‌افتد.

به عبارت دیگر آنها هنوز به دنبال مورد توجه قرار گرفتن هستند، اما با روش‌های معمول‌تر. در کودکی آنها با گریه کردن و بالا و پایین پریدن این کار را انجام می‌دادند، اما در بزرگسالی به دنبال راه‌های اجتماعی قابل قبول‌تری می‌گردند.

مرا بپذیر

یک فرد خودنما معمولا پیش همه خودنمایی نمی‌کند و تنها پیش کسانی این کار را انجام می‌دهد که می‌خواهد تحت تاثیر قرارشان دهد. اگر شخصی کسی را دوست بدارد بیشتر مایل است که پیش او خودنمایی کرده و توجه او را به دست آورد.

بارها این مورد به چشم خورده است که افراد خودنما در گفتگوها دقایقی به لاف‌زدن و خودنمایی می‌پردازند. من شک ندارم که شما حداقل یک نفر را در زندگی خود می‌شناسید که در مورد خودش پیش شما به مبالغه بپردازد اما نه جلوی دیگران. این کار وی به این دلیل است که او دوست دارد شما از او خوشتان بیاید چون شما برایش مهم هستید و او شما را دوست دارد.

خودنمایی و هویت

چه عواملی باعث می‌شود که یک فرد بخواهد خودنمایی کند؟ 

عواملی هستند که باعث تقویت هویتی خاص در فرد می‌شوند و فرد خودنما آنها را دوست دارد؛ مثلا هوش و ذکاوت. فرد این خصوصیات را دوست دارد پس خودش را باهوش و باذکاوت می‌بیند و یقینا رفتارهایی را برای خودنمایی انجام می‌دهد تا این خصوصیات را به نمایش بگذارد. به طور مشابه اگر آنها مشخصه باهوشی را در فردی تشخیص دهند دوست دارند که همین مشخصه را با خودنمایی نشان دهند تا ثابت کنند آنها هم باهوش هستند .

اگر شما واقعا فردی شگفت‌انگیز هستید و معتقدید که دیگران هم شما را به این خصوصیت می‌شناسند پس نیازی به ثابت کردن آن نیست. در واقع ما زمانی خودنمایی می‌کنیم که یا دیگران ما را به طور منفی ارزیابی می‌کنند یا احتیاج به توجه آنها داریم.

خودنمایی فقط تلاش ذهن برای اصلاح تصویر فرد است و در این مورد وی تصویر ذهنی که از خود دارد را اگر مشکلی است بهبود بخشد .

تمام مطلب را اینجا بخوانید: لطفاً کلیک کنید

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز