یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

نشریه دفتر آیت الله خامنه‌ای مذاکره تمام مقامات با آمریکا را «قطعا منتفی» خواند

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در مطالب ویژه

شهریور ۰۷, ۱۳۹۸
هفته‌نامه خط‌ حزب‌الله زیر نظر مسعود خامنه‌ای، فرزند رهبر جمهوری اسلامی، مدیریت می‌شود
هفته‌نامه خط‌ حزب‌الله زیر نظر مسعود خامنه‌ای، فرزند رهبر جمهوری اسلامی، مدیریت می‌شود
 
 نشریه «خط حزب‌الله»، نزدیک به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، در شماره تازه خود با اشاره به اخبار و تحولات جاری در زمینه مناسبات با آمریکا، مذاکره تهران با واشینگتن را «قطعا منتفی» توصیف کرد.

«خط حزب‌الله» که توسط دفتر حفظ و نشر آثار رهبر جمهوری اسلامی منتشر می‌شود در آخرین شماره خود روی جلد را به مسئله مذاکره ایران با دولت دونالد ترامپ اختصاص داده است.

تیتر روی جلد این نشریه در شماره ۱۹۹ چنین است: «مذاکره با آمریکا قطعا منتفی است.»

 این تیتر دنباله‌ای هم دارد: «حالا آقای رئیس جمهور که هیچ، وزیر خارجه و عناصر وزارت خارجه هم همین جور.»

این بخشی از گفته‌های رهبر جمهوری اسلامی در دیدار با اعضای کابینه حسن روحانی در شهریورماه سال ۹۷ است.

در هفته گذشته بار دیگر موضوع مذاکره میان دو دولت حسن روحانی از یک سو و دونالد ترامپ از سوی دیگر در صدر اخبار قرار گرفته است.

در پی سفر غیرمنتظره محمدجواد ظریف به محل برگزاری اجلاس گروه هفت در فرانسه، حسن روحانی نیز به این موضوع روی خوش نشان داد، اما یک روز بعد، در پی انتقاد فراوان اصولگرایان، بار دیگر برای مذاکره با آمریکا شرط گذاشت.

در این مدت هنوز هیچ واکنش مستقیمی از سوی رهبر جمهوری اسلامی گزارش نشده است.رئيس‌جمهور ایران روز چهارشنبه ششم شهریور با تاکید بر اینکه دولت باید «اختیارات لازم» را داشته باشد، گفته است از «کسی که اختیار ندارد، چه مسئولیتی می‌خواهید».

حسن روحانی که در جشنواره دولتی «شهید رجایی» سخنرانی می‌کرد، از دخالت دستگاه‌های نظارتی نیز گلایه کرده و گفته است: «دستگاه نظارتی در کشور دچار خطا شده» و از مقام‌های ارشد دستگاه نظارتی خواست که «مقداری تجدیدنظر کنند».

وی همچنین از قوه قضائیه خواست که پرونده‌ها را بدون «شائبه سیاسی» بررسی کند.

رئیس جمهوری ایران همچنین تاکید کرده که در صورت دخالت دستگاه‌های نظارتی، «هرکس در این کشور رئیس‌جمهور باشد»، ناموفق است و «به جایی نمی‌رسد».

بیشتر در این باره:

حسن روحانی و فرار از میانه بازی

حسن روحانی در ماه‌های گذشته نیز سخنانی انتقادی درباره اختیارات دولت گفته بود. او اردیبهشت امسال دوبار درباره کمبود اختیارات دولت سخن گفت و خواستار عدم دخالت قوای دیگر در کار دولت شد.

رئيس‌جمهوری ایران همچنین گفته بود مانند دوران جنگ ایران و عراق که آیت‌الله خمینی اختیارات ویژه‌ای به دولت داد، در حال حاضر هم نیاز به «چنین اختیاراتی» است. این سخنان او با واکنش منفی برخی چهره‌های ارشد حکومت مواجه شد.

اوایل تیرماه امسال، ابراهیم رئيسی، رئیس قوه قضائیه ایران با اشاره به جلسات سران قوا گفت رهبر جمهوری اسلامی اتمام حجت کرده و «اختیارات لازم را به این جلسه داده» و «دیگر برای هیچ مسئولی بهانه ای پذیرفته نیست که بخواهد بگوید اختیار ندارم».

رئيس‌جمهوری ایران پیش از این در تشریح مدل مدنظر خود برای افزایش اختیارات دولت، به «شورای عالی پشتیبانی جنگ» اشاره کرده بود که به گفته او «همه اختیارات» را داشت و «مجلس و قوه قضاییه در تصمیم‌گیری آن شورا دخالت نداشتند».

شورای عالی جنگ در سال ۱۳۶۵ با نظر موافق آیت‌الله خمینی تشکیل شد و رئيس‌جمهور وقت، رئيس این شورا بود.

از خرداد سال ۱۳۹۷ هم با دستور رهبر جمهوری اسلامی و برای مقابله با بحران‌های اقتصادی پس از بازگشت تحریم‌های آمریکا، «شورای عالی هماهنگی اقتصادی» با حضور سران سه قوه تشکیل شده است که شامل ۱۰نفر از اعضای هیات دولت، سه نفر از قوه قضائیه و چهار نفر از مجلس است.

جلسات این شورای هماهنگی و تصمیم‌‌گیری‌های آن در ماه‌های گذشته مورد انتقاد برخی از نمایندگان مجلس قرار گرفته است.

نمایندگان مجلس می‌گویند که در جریان تصمیمات این شورا نیستند و این شورا نباید در کار قانون‌گذاری دخالت کند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، ایسنا و سایت رادیو فردا/ ر.ح/ ک.ر

حسن روحانی از دخالت دستگاه‌های نظارتی در کار دولت انتقاد کرده و گفته است که با این وضع هر کس رئیس‌جمهور شود، موفق نمی‌شود.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز