پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

تاریخ ایجاد در 17 مهر 1398 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT دسته: مطالب ویژه
نمایش از 17 مهر 1398 بازدید: 120
محمد خاتمی: باید قانع شویم تا لیست انتخاباتی بدهی و مروحانی: وقتی شورای نگهبان نبود، بهترین انتخابات و مجلس را داشتیممحمد خاتمی: باید قانع شویم تا لیست انتخاباتی بدهی و مروحانی: وقتی شورای نگهبان نبود، بهترین انتخابات و مجلس را داشتیم
شورای نگهبان نبود، بهترین انتخابات و مجلس را داشتیم

 
حسن روحانی گفته مجلس اول که نهادهای نظارتی وجود نداشتند، بهترین مجلس بوده است.

رئيس‌جمهوری اسلامی ایران خواستار عدم «سخت‌گیری» در جریان انتخابات مجلس شورای اسلامی شده است و گفته که نباید فکر کنیم «هرچه فیلتر را تنگ‌تر کنیم، نتیجه مثبت‌تری خواهد داشت».

حسن روحانی که روز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در جلسه هیات دولت سخن می‌گفت، با اشاره به انتخابات اولین دوره مجلس گفته است در آن زمان «شورای نگهبان و این همه دفاتر نظارتی وجود نداشت» ولی«بهترین انتخابات و بهترین مجلس ثمره آن بود».

انتخابات دوره اول مجلس در اسفند ۱۳۵۸ برگزار شد. حسن روحانی در آن زمان به عنوان نماینده سمنان در مجلس حضور داشت.

آقای روحانی گفته است اگر انتخابات خوب برگزار شود، «آمریکا و دشمنان ملت ایران» شکست خواهند خورد.

در همین حال، عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در صفحه توئیتر خود به این سخنان تاخته و گفته است که سخنان امروز حسن روحانی به معنای «نادیده انگاشتن قانون اساسی و قوانین انتخابات» است.

  مطالب امروز آقای رئیس جمهور که خود سوگند یاد کرده پاسدار قانون اساسی باشد یعنی نادیده انگاشتن قانون اساسی و قوانین انتخابات. از آقای رئیس جمهور انتظار آن بود تا همگان را به اجرای  و احترام به آن دعوت کند، نه با هیجان سیاسی نهادهای مسئول را به عدم رعایت قانون فرا خواند.

او به رئيس‌جمهوری ایران توصیه کرده که از «هیجان سیاسی» پرهیز کند و «بر طبل فرار از قانون» ندمد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران قرار است اسفندماه امسال برگزار شود.

در ماه‌های اخیر بین گروه‌های اصلاح‌طلب که از نیروهای حامی دولت روحانی محسوب می‌شوند، بحث‌های گسترده‌ای درباره شرکت یا عدم شرکت در انتخابات صورت گرفته است.

محمد خاتمی، رئيس‌جمهوری پیشین ایران که چهره ارشد اصلاح‌طلبان محسوب می‌شود، هشتم مهرماه امسال ضمن مخالفت مجدد با تحریم انتخابات، گفت: «لزوم شرکت در انتخابات، غیر از لیست دادن در انتخابات است. باید شرایطی فراهم شود که بتوان خود را به ارائه لیست قانع کرد».

 بیشتر در این باره:

محمد خاتمی: باید قانع شویم تا لیست انتخاباتی بدهیم

منظور او از فراهم شدن شرایط، امکان حضور چهره‌های اصلاح‌طلب در مجلس و عدم ردصلاحیت آنها توسط شورای نگهبان است.

برخی چهره‌های اصلاح‌طلب با اشاره به همین موضوع و عدم امکان چهره‌های برجسته اصلاح‌طلب در انتخابات، خواستار مشروط شدن مشارکت این طیف سیاسی در انتخابات یا عدم شرکت شده‌اند.

محسن صفایی فراهانی، یکی از فعالان اصلاح‌طلب، در همین زمینه گفته است که «اگر واقعاً شرایط تغییر نکند، بنده خودم رأی نخواهم داد و حاضر نیستم بین بد و بدتر انتخاب کنم».

در همین حال، گروه‌های اصولگرا با امیدواری بیشتری در حال فعالیت برای حضور در انتخابات هستند.

محمدرضا باهنر، دبیرکل جامعه مدرسین که از چهره‌های شاخص اصولگرا محسوب می‌شود، ششم مهرماه  در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی، اصولگرایان «رقیب قدری» ندارند و «اگر به نقاط ضعف خود نبازیم» این انتخابات «میدان بازی اصولگرایان است».

چهره‌های اصولگرایی که برای حضور در انتخابات کاندیدا می‌شوند، به طور معمول کمتر توسط شورای نگهبان ردصلاحیت می‌شوند.

منابع: ایسنا، توییتر سخنگوی شورای نگهبان، گزارش‌های رادیو فردا / ر.ح / ک.ر

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.