یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

خانواده مرحوم احمد اثنی عشری در دفاع مقدس: ا- محمدحسین اثنی عشری

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در سیاسی

مرحوم احمد اثنی عشری و همرزمان در جبهه های دفاع مقدس

  مرحوم ( پدرم ) احمد اثنی عشری و همرزمان در جبهه های دفاع مقدس

سمت راست محمدحسین اثنی عشری - سمت چپ شهید سید محسن صفوی

 

 

برادر سوم اینجانب محمدحسین اثنی عشری فرزند احمد دارای فوق دیپلم برق، ضمن فعالیت گسترده در پیروزی انقلاب اسلامی به همراه تحصیل در دبیرستان، چند بار چماقداران شاه در سال 57 به فرماندهی سرهنگ ناجی فرماندار نظامی اصفهان مورد حمله قرار گرفت تا بلکه بتوانند او را بکشند. که البته الحمدالله موفق نشدند.

بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب برای خدمت سربازی به لشگر 77 خراسان رفت و دو ماه آخر را به جبهه های جنگ در جنوب کشور به طور داوطلبانه اعزام شد.

در آنجا به لحاظ توانمندی های زیاد در برق رسانی قدرت، عضو شورا و معاون فرماندهی قرارگاه صراط المستقیم شد.

در سال 1360 به استخدام سپاه پاسداران درآمد و عمده فعالیت های او در جنوب کشورعبارت بود از فعالیت مهندسی در هور العظیم – شلمچه – فاو و حضور در شورای فرماندهی قرارگاه مهندسی صراط المستقیم و فرماندهی تیپ مهندسی کوثر.

در شلمچه یکبار به شدت طی بمباران شیمیایی و انفجار بمب در نزدیکی قرارگاه، او به شدت مصدوم و به بیمارستان صحرائی پشت جبهه منتقل و بعد از 48 ساعت به جای اعزام به بیمارستان، متأسفانه به خط مقدم و شلمچه رفت و علی رغم مصدومیت فراوان و سرفه های مکرر و جراحات ناشی از مصدومیت، همانجا ماند. فقط حدود 28 ماه در شلمچه و یا هورالعظیم بود.

تا پایان جنگ بعد از شهادت سردار سید محسن صفوی فرمانده قرارگاه مهندسی صراط المستقیم و منصوب شدن آقای مهدی آقاخانی همچنان معاونت فرماندهی را به عهده داشت.

با پیشروی گازهای شیمیایی و عمدتاً خردل در ناحیه پیشانی تا بینی و تبدیل آن به تومور، در سال 1379 عمل سنگین مغز داشت که آقای دکتر سید محمد طباطبایی، جراح مغز وی، اظهار داشت که با یک عمل، کار تمام نمی شود و عمل جراحی دوم و سوم هم روی ایشان انجام شد که متاسفانه ضایعات این عمل ها بسیار زیاد و گران تمام شد، طوری که وی بیش از 50% بینایی اش را از دست داده و تیک های عصبی فراوان او را از انجام امور عادی زندگی باز داشته و خیلی زودتر از موعد مقرر، از کار افتاده شده است.

و جالب اینکه نه من «(محمدعلی اثنی عشری) بدلیل انفجار مهیت بمب اتریشی در 500 متری که باعث از بین رفتن شنوایی تا 65 درصد و یا بمباران شیمیایی در دارخوین که دچار ضایعات ریه گردیدم» و نه حاج محمدحسین اثنی عشری (برادرم) در پی بنیاد جانبازان و ایثارگران رفتیم و نه آن بنیاد سراغی از ما گرفتند!!! و درحال  حاضر هر دو مصدوم و معذب ناشی از جراحات جنگ و جبهه در خانه همایمان افتاده ایم.

دکتر غفوری فرد استاندار وقت خراسان-محمدحسین اثنی عشری-شهید سید محمدبهشتی

ادامه دارد..

در پایان چند تصویر از وی و اعضای خانواده که گهگاه مرحوم پدر و شش برادر در جبهه بودیم، منتشر خواهد شد.

 

والسلام     

محمدعلی اثنی عشری

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز