یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

محمدعلی اثنی عشری به آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در سیاسی

 

محمدعلی اثنی عشری به آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی:
مخالفان می‌توانند به جای تخریب‌های غیراخلاقی، به انتقاد درست روی آورند

صفحه خبر - تاریخ: 18-01-1395, 00:01

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در دیدار جمعی از سرداران بازنشسته سپاه پاسداران، اعضای شورای شهر تهران، هنرمندان عرصه تئائر و سینما و مدیران، مسوولان، مدیران و کارکنان شرکت سایپا، نویسندگان، محققان، پژوهشگران، رزمندگان سال‌های دفاع مقدس، جانبازان و خانواده‌های شهدا، شرایط امروز برای کشور و منطقه را جدید و قابل تامل خواند و گفت: اگر تا دیروز جوامع بشری، کشورها و دولت‌ها از تفنگ‌ تروریست‌ها می‌ترسیدند، امروز از دسترسی آنها به مواد شیمیایی می‌ترسند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با تبریک سال نو، شرایط امروز برای کشور و منطقه جدید و قابل تامل خواند و گفت: اگر تا دیروز جوامع بشری، کشورها و دولت‌ها از تفنگ‌ تروریست‌ها می‌ترسیدند، امروز از دسترسی آنها به مواد شیمیایی می‌ترسند.
وی با اشاره به برنامه‌های دشمنان اسلام برای تعمیق اختلافات مذهبی در جهان اسلام و با تاکید بر نگرانی‌های رهبری نظام از ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی در داخل کشور، گفت: کسانی که هیچ تعهدی به اسلام واقعی ندارند، در کشورهای اسلامی و گاهی در داخل کشور به بهانه دفاع از شیعه و یا سنی، دیگران را تحریک و تشویق به تندروی می‌کنند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با اشاره به سخنان دلسوزانه جانبازی که در دیدار از مهاجرت نخبگان گفت، افزود: تاسف بیشتر اینجاست که به خاطر رکود، شغل مناسبی پیدا نمی‌کنند. جامعه به وجود آنان نیاز دارند و برای تحصیل آنها هزینه شده است، ولی راه درست این است که با توسعه دانش‌محور که سیاست‌ کلی نظام است و اکنون پس از رفع تحریم شرایطی به وجود آمد که نیروهای تحصیلکرده در داخل کشور خدمت کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، حیف و میل‌های درآمدهای نفتی در سال‌های گذشته را تاسف انگیز خواند و گفت: واردات کالاهای بی‌کیفیت جایگزین تولیدات داخل شد و با افزایش هزینه‌ها، قدرت رقابت را از تولید‌گران داخلی گرفتند.
وی آگاهی مردم از اقدامات این جریان و واکنش آنها در انتخابات سال 92 را ستود و گفت: آن آگاهی را در انتخابات 7 اسفند 94 کاملتر کردند و نشان داده‌اند که هوشیارند و فریب تبلیغات منفی رسانه‌ها را نمی‌خورند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، پیشرفت ابزار اطلاع‌رسانی را یکی از دلایل افزایش آگاهی مردم دانست و گفت: سانسور و تحریف در چنین شرایطی جواب نمی‌دهد و مردم ایران در طول تاریخ ثابت کرده‌اند که علاوه بر هوشیاری و آگاهی، استعداد برتری نیز دارند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با ابراز تاسف از تشدید فضای غیراخلاقی تخریب در جامعه، گفت: مخالفان می‌توانند به جای تخریب‌های غیراخلاقی، به انتقاد درست روی آورند که جامعه با انتقادات سازنده به طرف بهتر شدن امور می‌رود.
وی مکتب اهل بیت(ع) و وفاداری مردم را سرمایه بی‌نظیر انقلاب اسلامی در کشور دانست و گفت: می‌توان با این مکتب که عصاره اسلام اصیل است و با این مردم که در مراحل مختلف ثابت کرده‌اند که از انقلاب دفاع می‌کنند، کشور را ساخت و به جایگاه شایسته‌اش رساند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، حضور مردم آگاه را برای تثبیت شرایط پیشرفت ایران ضروری دانست و گفت: مردم هوشیار که به بلوغ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی رسیده باشند، مطالباتی دارند که در صورت برآورده شدن، ارزش و اعتبار جامعه در ابعاد داخلی و بین‌المللی به مراتب بالاتر می‌رود.
در آغاز این دیدار، آقایان جمالی، مدیر عامل سایپا ـ پژمان بازغی، هنرمند عرصه سینما ـ مسجد جامعی، عضو شورای شهر تهران ـ اثنی عشری، برادر دو شهید و جانباز دفاع مقدس و فیاض زاهد، از نویسندگان و محققان سیاسی و اجتماعی کشور، با تبریک سال نو، به بیان دیدگاه‌های خویش درباره مسایل مختلف پرداختند.
در پایان سخنرانی آیت‌‌الله هاشمی رفسنجانی نیز، خانم پیمانه ضرابی‌نژاد، همسر جانباز محمدعلی اثنی‌عشری، از میان جمعیت برخاست و گفت: آقای هاشمی، شما از هوشیاری مردم می‌گویید، در حالی که ما به عنوان نماینده مردم باید از شما به خاطر هدایت‌های فکری و سیاسی تشکر کنیم و البته باید صبر شما را در مقابل ناملایمات فراوان این سال‌ها ستود.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به ایشان، گفت: صبر واقعی را شما خانواده‌های شهدا و جانبازان تحمل می‌کنید که سال‌های سال است از عزیزان جانباز خود که می‌دانیم چه روزگار سختی دارند، نگه‌داری می‌کنید. صبر ما در مقابل حرف‌های سیاسی است که زودگذر است، اما صبر شما همیشه با شماست و اصلاً انقلاب اسلامی و امنیت امروز ایران مرهون صبر شماست.

 

محمدعلی اثنی عشری مدیر وبسایت

شهید حسنعلی اثنی عشری - شهید علی اصغر اثنی عشری

 سمت راست محمدعلی اثنی عشری دارخوین سال 1355 - سمت چپ مهندس محمدعلی اثنی عشری مشهد مقدس هنگام سخنرانی در همایش مدیران ستادی واستانی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور سال 1384

http://www.aparat.com/v/PEj0A

سلام علیکم

سال نو 

را به جنابعالی و دوستان عزیز تبریک عرض می کنم.

من برادر دو تا شهید هستم، خودم هم در فاو و آبادان مجروح شدم، الان هم که خانمم دستم را گرفته است، به خاطر این است که تعادلم گاهی وقت ها بهم می خوره. تحصیلاتم، مهندسی برق هستم (قدرت). زمان شاه هم رفتم دانشگاه.

دو تا مطلب را می خواستم بگم. هرچند خیلی بیشتر از من، هم شما و هم دوستانی که هستند، آقای مسجدجامعی و دوستان.

من، پدرم و 6 تاا برادر گاهی جبهه بودیم.

ببین آقای هاشمی، ما اینکه همش پای این تلویزیون نشستیم، دنبال اینکه اوپک چه کرد؟

من خوب گفتم دو تا برادرم شهید شدند و سه تاشون هم مصدوم و مجروح هستیم.

من دو تا مطلب را می خواستم خدمت جنابعالی بگم.

من مهندس برقم. یک واحد آزمایشگاه، گذراندن توی دانشگاههای دولتی، چشم آدم درمیآد.

ببینید ما الان 110 هزار دکترای بیکار داریم. ما تو کارتون خوابها گشتند. آقای مسجد جامعی اینجاند و می تونند شهادت بدهند. شهردای میگه که پزشک هم گیر آوردیم توی همین منطقه 12 توی ناصر خسرو. ببینید ما سالی 150 تا 180 هزار از نیروهای نخبه مان می روند کشورهای پیشرفته. بعد همین ها می سازند یا طراحی می کنند، می دهند چین و تایوان می سازند، بعد نوکر دو سر نوکریم یعنی از یک طرف نیروی متخصص دکترا و فوق لیسانی میدیم به خارج، از یک طرف جنس هایی که اونها می سازند، چند برابر قیمت می خریم و توی بهترین خیابانها، مثل جمهوری، خواهش می کنم جنابعالی یک دستوری بفرمایید آقای مسجدجامعی یک فکری بکنند. 

 شما تشریف ببرید جمهوری، تمام مغازه های ما – بهترین مغازه های ما – بهترین پاساژهای ما، تو ایران، اینها دراختیار خارجی هاست. بهترین نیروها.

ما حساب کردیم، 300 برابر هزینه جنگ، هزینه این سالی 150 هزار نفر شده که از کشور رفتند، 300 برابر.

من توی مقالاتم می نویسم که هر دکترای ما معادل یک حوزه نفتیه، نه یک چاه نفت، با عربستان سر اینها دیل کنیم که یک دونه شان را، یک دونه دکترای ما مثل صنعی شریف نداره.

مسئله دومم حاج آقا نهادهای موازیه. این که نمیشه، دولت ما 24 یا 25 تا وزارتخانه داشته باشه، نهادهای موازی که خودتون هم میدونید نزدیکِ  خیلی بیشتر

یا دولت را منحل کنند و ادغام کنند تو اونها و اونا جوابگو باشند یا اونها را ادغام کنند توی دولت.

آقا جنگ شد یه بار دیگه هم عرض می کنم پدرم با شش تا برادرم، درس و بحث رو ول کردیم، رفتیم جبهه، جنابعالی هم فرماندمون بودید. اگر جنگ شد، دوباره می ریم. آخه این بازیها چیه؟ دکان برای زنده ها. من تو مقالات می نویسم: جنگ جهانی دوم حاج آقا، مگر 50 میلیون کشته نشدند؟ مگر پایان جنگ جهانی تو لنینگراد نبود؟ خیلی خوب، از متفقین، از فرانسه

از جاهای مختلف هر سال راهیان نور درست کنیم، هر سال ستاد تفحص درست کنیم، خوب، معلومه به آقای مسجد جامعی نمی رسه، به دیگران نمی رسه؟ آقا من اگر شهید شده بودم تو فاو یا آبادان، نمی خواستم که بگردند 30 سال، پیکرم رو پیدا کنند.

والسلام

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز