پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

پیشرفت ایران

تاریخ ایجاد در 15 فروردين 1396 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: پیشرفت ایران
نمایش از 15 فروردين 1396 بازدید: 893

 دوشنبه 14 فروردین 1396 - 08:28

خرید ۲۰۰ هواپیما با افزودن ۵۰ هزار صندلی جدید به ناوگان هوایی ایران/ ایجاد اشتغال برای ۲۰ هزار نفر
 

تاکنون سه هواپیمای ایرباس وارد کشور شده است و بنا به گفته مدیرعامل هما، قرار است تا پایان ۲۰۱۷ میلادی تعداد ۴ فروند ایرباس ۳۲۰ دیگر به ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی اضافه شود؛ ضمن این که در سال ۲۰۱۸ نیز قرار است تعداد ۵ فروند ایرباس ۳۲۱ تحویل ما شود.

 

به گزارش گروه اقتصادی آنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اجرای قراردادهای هوایی در پسابرجام و ورود ۳ فروند ایرباس به ایران، آغاز نونوار شدن صنعت هوایی را در کشور رقم زد. ۲۰۰ هواپیمایی که قرار است به تدریج تا چند سال آینده وارد ناوگان حمل و نقل ایران شوند، بنا به اذعان کارشناسان تحولی شگرف در صنعت حمل و نقل ایران ایجاد خواهند کرد. تا همین چند ماه پیش همه از مسئولان تا کارشناسان و حتی به صورت ملموسی مردم نگران آینده صنعت هوایی ایران بودند. مرگ تدریجی این صنعت با بازنشسته شدن و کنار رفتن هواپیماهای غول پیکر ایران یکی پس از دیگری آغاز شده بود.

نگاهی به صنعت هوایی دنیا نشان می‌دهد که چه سرمایه‌گذاری‌های عظیمی در این صنعت انجام شده و چگونه روز به روز بیشتر مورد اقبال قرار می‌گیرد. تا سال ۲۰۳۲ در مجموع ۳۶ هزار و ۵۳۶ فروند هواپیما در جهان پرواز خواهند کرد که این نشان می‌دهد صنعت حمل و نقل هوایی و هوانوردی جهان بسرعت در حال رشد و توسعه است. تولید ناخالص داخلی صنعت هوایی جهان در سال ۲۰۱۲ به دو هزار و ۴۰۰ میلیارد دلار رسید که این رقم برابر با ۳.۵ درصد تولید ناخالص جهان بود. هم‌اکنون ۵۸ میلیون نفر در حوزه صنعت هوایی و هوانوردی جهان مشغول به کار هستند که ۲۳ میلیون نفر از آنها به‌صورت مستقیم و۳۵ میلیون نفر به‌صورت غیرمستقیم در این عرصه فعالیت می‌کنند.

 
تاریخ ایجاد در 01 اسفند 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: پیشرفت ایران
نمایش از 01 اسفند 1395 بازدید: 983

استیضاح , خوب و حق مجلس است اما رای ندادن دوباره به عباس آخوندی بنظر من یک قدم محکم برای حذف نیروهای اصیل - کهنه کار و ریشه دار است ...ازما گفتن . (محمدعلی اثنی عشری)

استیضاح وزیر راه و شهرسازی در مجلس شورای اسلامی

استیضاح وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است.

به گزارش ایسنا، آخوندی وزیر راه در جلسه امروز مجلس برای استیضاح حضور یافت و بررسی طرح استیضاح این وزیر در مجلس شروع شد.

جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و صالحی امیری وزیر ارشاد نیز در همان دقایق اولیه شروع مجلس در جلسه حضور یافتند.

اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس در ابتدای بررسی طرح استیضاح، روند بررسی استیضاح را اینگونه تشریح کرد که ۵ ساعت زمان برای استیضاح وزیر در نظر گرفته شده که ۲ ساعت آن در اختیار نمایندگان متقاضی استیضاح است و بر این اساس ۶ نفر جهت دفاع از استیضاح معرفی شده‌اند. علاوه بر این ۳ ساعت زمان برای وزیر و رئیس جمهور یا نماینده ایشان اختصاص یافته است.

وی گفت: از مجموع وقت دو ساعته نمایندگان و وقت سه ساعته وزیر، دو فرصت ۱۵ دقیقه ای برای نمایندگان موافق اختصاص می‌یابد و وزیر هم می‌تواند حداکثر یک ساعت وقت خود را به یک یا دو نماینده از نمایندگان موافق اختصاص دهد.

رنجبرزاده گفت که قرار است در جلسه استیضاح وزیر راه و شهرسازی محمداسماعیل سعیدی، سیدمهدی مقدسی، محمدرضا صباغیان، اکبر ترکی، احمدعلیرضا بیگی و محمدحسین فرهنگی به عنوان موافقان استیضاح وزیر سخنرانی کنند.

 
تاریخ ایجاد در 14 مهر 1395 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: پیشرفت ایران
نمایش از 14 مهر 1395 بازدید: 1051

 

 
 
 
حجم تجارت جهانی ۱۹ تریلیون دلار شد
 
به گزارش مشرق، پایگاه اینترنتی آنکتاد نوشت: برآوردهای تجارت جهانی بین المللی سال ۲۰۱۴ امروز به صورت مشترک توسط آنکتاد و سازمان تجارت جهانی منتشر شد. این آمارها در بردارنده تراکنش های مربوط به خدمات و کالا تا سه ماهه پایانی ۲۰۱۴ است.

بر اساس برآوردهای آنکتاد و سازمان تجارت جهانی ، صادرات جهانی کالا در سال ۲۰۱۴ (بر مبنای قیمت های فعلی) ۰.۶ درصد افزایش یافته و به ۱۹ تریلیون دلار رسیده است. اقتصادهای توسعه یافته با افزایش یک درصدی بالاترین رشد اقتصادی سالانه را به ثبت رسانده اند و پس از آنها کشورهای در حال توسعه با ۰.۷ درصد رشد سالانه در رده دوم قرار دارند. این در حالی است که صادرات اقتصادهای در حال گذار ۵.۵ درصد کاهش داشت. کشورهای کمتر توسعه یافته نیز رشد منفی ۱.۵ درصدی صادرات را شاهد بودند.

در بخش واردات، رشد جهانی نیم درصد بود. در حالی که واردات اقتصادهای توسعه یافته ۱.۶ درصد افزایش یافت، اقتصادهای در حال گذار شاهد رشد منفی ۱۰.۵ درصدی بودند و واردات کشورهای در حال توسعه ثابت باقی ماند. کشورهای کمتر توسعه یافته شاهد رشد ۸ درصدی در بخش واردات بودند.

آمارهای سه ماهه نشان می دهد که حجم صادرات و واردات کالا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۴ به ترتیب ۴.۱ و ۴.۴ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است. کشورهای در حال توسعه سریعترین رشد صادرات را در بین گروه های اصلی شاهد بودند (۵.۹ درصد) و پس از آنها کشورهای توسعه یافته (۲.۹ درصد) و اقتصادهای در حال گذار (۱.۴ درصد) قرار داشتند.
بر مبنای آمارهای تطبیق داده شده فصلی، حجم صادرات جهانی نسبت به سه ماهه قبلی ۲.۳ درصد افزایش داشته است. رشد حجم صادرات در تمام گروه های اصلی به استثنای اقتصادهای در حال گذار (منفی ۱.۳ درصد) سرعت گرفت.

در سال ۲۰۱۴، صادرات خدمات جهان با ۴.۲ درصد افزایش به ۴.۹ تریلیون دلار رسید. خدمات حمل و نقل ۲.۵ درصد رشد داشت، در حالی که خدمات مسافرتی و خدمات مرتبط با کالاها به ترتیب ۲.۹ و ۲.۸ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشت.

بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴، بالاترین نرخ رشد در کشورهای کمتر توسعه یافته (۱۳.۵ درصد) اتفاق افتاد و پس از آن کشورهای در حال توسعه آسیایی (۹.۵ درصد) و کشورهای در حال توسعه آمریکایی (۸.۱ درصد) قرار دارند. در کشورهای کمتر توسعه یافته همانند اکثریت مناطق، مسافرت و حمل و نقل، بخش بزرگی از صادرات خدمات (۶۲ درصد در کشورهای کمتر توسعه یافته، ۵۶ درصد در کشورهای در حال توسعه و حدود ۳۹ درصد در کشورهای توسعه یافته) را به خود اختصاص داده است. 
منبع: تسنیم
بیشتر بخوانید: منبع مشرق نیوز
پیش بینی تجارت جهانی در سال 2016
 

به گزارش 9صبح به نقل از دنیای اقتصاد، کاهش در قیمت کالاها طی چند سال اخیر و نیز افتِ تقاضای جهانی به همراه کاهش در قیمت‌ نفت باعث افت تجارت و کاهش رشد آن شده است به طوری که نرخ‌های رشد تجارت، کمترین ارقام را در سال‌های بعد از جنگ دوم جهانی نشان می‌دهد. نسبت ارزشیِ تجارت به تولید ناخالص (بین کشورها، بین قاره‌ها و نیز در سطح جهان) افت شدیدی داشته است. از طرف دیگر نسبت رشد تجارت (چه صادرات و چه واردات) در مقایسه با رشد تولید ناخالص طی چند سال اخیر نیز کاهش شدیدی را نشان داده است. با این حال بنا به گزارش‌های مختلف اقتصادی نرخ رشد واردات و صادرات در سطح جهان طی سال 2016 اندکی بهبود خواهد یافت و در نواحی مختلف جهان در مقایسه با چند سال قبل و در مقایسه با سال 2015 افزایش نسبی اندکی خواهد داشت.

اقتصاددانان سازمان تجارت جهانی، به دلیل کاهش شدید در قیمت نفت طی چند ماه اخیر و نیز کند شدن رشد اقتصادی چین، تخمین‌های خود را از حجم تجارت در سال‌جاری و سال گذشته میلادی (که در اوایل سال 2015 ارائه کرده بودند) تعدیل کرده‌اند و کاهش داده‌اند: پیش از این در ماه آوریل رشد تجارت جهانی را 3/ 3 درصد برای سال 2015 تخمین زده‌ بودند که این مقدار را در محاسبات جدید 8/ 2 درصد برآورد کرده‌اند. برای سال 2016 نیز تخمین خود را از 4 درصد به 9/ 3درصد کاهش دادند. بنا به گزارش این سازمان رشد تجارت در ماه‌های اخیر ضعیف‌ترین روند را پس از سال‌های رکود بزرگ نشان داده‌است. هر چند نرخ‌های این پیش‌بینی که در جدول نیز آمده است کاهش یافته‌اند ولی هنوز رشد حجم تجارت در سال 2016 در مقایسه با سال قبل مقدار بیشتری را نشان می‌دهد.
 

صفحه1 از6

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 بعدی > پایان >>
برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.