یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

نیروگاه برق‌آبی میکرو

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در پیشرفت ایران

 

یک نیروگاه برق‌آبی میکرو در شمال‌غربی ویتنام.

یک نیروگاه برق‌آبی میکرو در شمال‌غربی ویتنام.

نیروگاه برق‌آبی میکرو (به انگلیسی: Micro hydro) نوعی نیروگاه برق‌آبی است که به طور معمول توانی الکتریکی تا ۱۰۰ کیلووات را با استفاده از جریان طبیعی آب تولید می‌کند.

چنین نیروگاه‌هایی می‌توانند انرژی الکتریکی مورد نیاز تعداد محدودی خانه و یا جوامع کوچک را تأمین نمایند. این دست نیروگاه‌ها، چون نیازی به سوخت و هزینه‌های مرتبط به آن ندارند، یک منبع اقتصادی تأمین انرژی به حساب می‌آیند و به همین دلیل می‌توان موارد استفاده از آن‌ها را در اقصی نقاط جهان به‌ویژه در کشورهای در حال توسعه مشاهده کرد.

سیستم‌های برق‌آبی میکرو مکمل سیستم‌های خورشیدی فتوولتاییک هستند، چرا که در بسیاری از مناطق، جریان آب و در نتیجه نیروی برق‌آبی در فصل زمستان در حداکثر میزان خود قرار دارد که درست در همین زمان انرژی خورشیدی کمترین میزان خود را دارای می‌باشد. در اغلب موارد در نیروگاه‌های برق‌آبی میکرو، به دلیل هد بالا (ارتفاع زیاد) و جریان کم آب از توربین پلتون استفاده می‌شود.

تاسیسات این نوع نیروگاه‌ها در اغلب موارد تنها از یک حوضچه یا مخزن (سد) کوچک ذخیره آب تشکیل شده‌اند که در قسمت بالا دست (مسیر آب) احداث می‌شود و جریان آب مورد نیاز برای گرداندن توربین، با استفاده از چند صدمتر لوله‌کشی از حوضچه در بالا دست به ژنراتورخانه در پایین دست منتقل می‌گردد.

 هزینه احداث میکروتوربین های برق آبی/ جزئیات میکرونیروگاه های برق آبی در ایران

پيش بيني مي شود هزينه راه اندازي يک ميکرونيروگاه، اگر به توليد انبوه برسد، در مجموع حدود 100 ميليون تومان باشد. البته این قیمت برای نیروگاه های مختلف با توان تولیدی مختلف فرق دارد. خريد تضميني برق توليدی اين نيروگاه توسط وزارت نیرو به مبلغ 370 تومان به ازاي هر کيلووات ساعت است.

به گزارش برق نیوز، مجري طرح ميکرونيروگاه های برق آبی افزود: در کنار احداث سد و نيروگاه در مقياس هاي مختلف، طراحي و ساخت ميکرونيروگاه هاي آبي با محوريت بومي سازي فناوري ساخت، در دستور کار اين شرکت قرار گرفته است که در اين راستا موسسه تحقيقات آب نيز مشارکت قابل توجهي دارد.

پتانسيل يابي احداث ميکرونيروگاه آبي در 13 استان کشور
دهقان با بيان اينکه اين پروژه در سه فاز طراحي شد، ادامه داد: در وهله اول، با پتاسيل يابي محل مناسب براي نصب اين نوع نيروگاه، 13 استان مستعد کشور شناسايي شدند که عموما در محدوده کوه پايه هاي زاگرس و البرز قرار دارند که به 368 مورد رسيد که عموما آبراهه هاي خروجي سدها، مزارع پرورش ماهي و در مقياس کمتر آبشارها را شامل مي شدند.

مجري طرح نيروگاه هاي برق آبی ميکرو، گام دوم را مشخص کردن سه تيپ نيروگاه محوري، بانکي و پلتن مشخص با توجه به مشخصات هيدروليکي مناطق ياد دشده دانست و تصريح کرد: در قالب يک قرارداد 8 ماهه و با کمک دانشگاه صنعتي شريف، از هر تيپ يک نيروگاه ساخته و بعد از راه اندازي پايانه تست اين نوع نيروگاه ها در موسسه تحقيقات آب و چهار ماه آزمايش، تاييد نهايي صادر شد.

تامين برق مطمئن از ميکرونيروگاه آبي
وي با بيان اينکه ميکرونيروگاه سد قلعه چاي به عنوان اولين نيروگاه ساخته شده، حدود چهار ماه است کار مي کند، تاکيد کرد: خوشبختانه تاکنون هيچ مشکلي در عملکرد اين نيروگاه وجود نداشته است.

دهقان با اشاره به اينکه خروجي نيروگاه، برق سد را تامين مي کند، يادآور شد: تا پيش از اين، برق مورد نياز سد از طريق شبکه برق منطقه به دست مي آمد ولي اکنون انرژي آب که قبلا به هدر مي رفت، استفاده و به برق 380 يا 400 کيلوولت سه فاز با فرکانس کاري 50 هرتز تبديل مي شود.

سادگي در بهره برداري
دهقان به سادگي طراحي اين نوع نيروگاه نيز اشاره و تاکيد کرد: حداقل تعميرپذيري و سادگي تعميرات در ميکرونيروگاه ها پيش بيني شده است و با طراحي ساده ترين المان ها، تعميرات حداکثر در مرکز استان ها انجام خواهد شد و نيازي به آمدن به تهران و رجوع به فروشندگان خاص قطعات وجود ندارد.

60 ميکرونيروگاه ساخته خواهد شد
دهقان برنامه بعدي شرکت آب نيرو را ساخت 60 ميکرونيروگاه ديگر عنوان و خاطرنشان کرد: در حال انجام مقدمات لازم براي اين مرحله هستيم و بهره برداران سدها ابراز علاقه براي خريد اين نوع نيروگاه کرده اند. ضمن آنکه بسياري از مزارع پرورش ماهي نيز از اين طرح استقبال کرده اند؛ به خصوص که وزارت نيرو نيز سياست خريد تضميني برق توليدي اين نيروگاه به مبلغ 370 تومان به ازاي هر کيلووات ساعت را در پيش گرفته است.

وي افزود: پيش بيني مي شود هزينه راه اندازي يک ميکرونيروگاه، اگر به توليد انبوه برسد، در مجموع حدود 100 ميليون تومان باشد.

مقرون به صرفه بودن
دهقان به فوايد اقتصادي راه اندازي ميکرونيروگاه ها در محل مزارع پرورش ماهي فاقد برق نيز اشاره کرد و گفت: در صورت نصب نورافکن روي استخر، ماهي شب هنگام نيز امکان مشاهده غذا را دارد که اين امر موجب تسريع دوره رشد و افزايش دست کم 2 برابري بازدهي يک مزرعه پرورش ماهي مي شود؛ به علاوه با توجه به حساسيت ماهي درون استخر به اکسيژن، در صورت نصب پمپ اکسيژن، باز هم در دوره رشد ماهي تسريع مي شود. همه اين مسائل نشان مي دهد سرمايه گذاري 100 ميليون توماني نصب ميکرونيروگاه براي يک مزرعه پرورش ماهي که به طور متوسط سالانه 800 ميليون تومان گردش مالي دارد، کاملا مقرون به صرفه است.

وي در پاسخ به اين سوال که توليد برق از ميکرونيروگاه چه مزيتي بر انواع ديگر تجديدپذيرها از جمله انرژي خورشيدي دارد، گفت: به طور متوسط براي توليد 33 کيلووات برق از انرژي خورشيدي به 400 ميليون تومان نياز است حال آنکه اين ميزان برق از ميکرونيروگاه 60 ميليون تا 100 میلیون تومان هزينه دارد؛ ضمن آنکه بايد گفت در تحليل نهايي هر کدام از اين 2 مورد، در جاي خود مطلوب هستند.

مجري طرح نيروگاه هاي ميکرو در شرکت آب نيرو افزود: اگر قرار بود اين ميکرونيروگاه را از خارج وارد کنيم به طور متوسط 66 هزار دلار هزينه در برداشت که مبلغي حدود 350 ميليون تومان مي شد.

توجه:
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و نحوه تهیه و نصب میکرو توربین های آبی برای احداث بر رودخانه ها، آبشارها و... در ایران با شماره  زیر تماس بگیرید:

021-88936259

یا با ایمیل ما مکاتبه فرمایید:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

   
   

تحقیق میکرو نیروگاه برق آبی

اختصاصی از هایدی تحقیق میکرو نیروگاه برق آبی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

نام محصول: تحقیق میکرو نیروگاه برق آبی

فرمت : Word

تعداد صفحات : 14

زبان : فارسی

سال گردآوری : 94

مقدمه

تولید انرژی برق به کمک نیروگاه­های برق آبی به عنوان یکی از روش­های مقرون به صرفه به شمار می­رود که علاوه بر صرفه اقتصادی به دلایل زیست محیطی نسبت به سایر روش­ها ارجحیت بیشتری دارد. اگرچه کشور ایران جزء مناطق نیمه خشک محسوب می­شود اما کوهستانی بودن ایران و وجود رشته کوههای البرز و زاگرس باعث فراهم­آوردن پتانسیل­های آبی مناسبی شده که می توان بر حسب ویژگی­های این پتانسیل­ها نیروگاه­های آبی درمقیاس میکرو، متوسط و یا بزرگ را احداث کرد و برق، این انرژی حیاتی را از روشی پاک و پربازده بدست آورد.

با توجه به گستردگی و فراوانی رودخانه­ها و نهرهای جاری از ارتفاعات در مناطق شمالی و همچنین کوهستانی ایران، تحصیل برق توسط میکرو نیروگاه­ها (نیروگاه­هایی با ظرفیت حدود چند ده کیلووات و جدا از شبکه سراسری برق) از اهمیت زیادی برخوردار است. لذا گسترش فرهنگ بهره­برداری از پتانسیل­های آبی کوچک در کشور می­تواند کمک شایانی به رفع نیاز روز افزون انرژی برق در کشور کند. بنابراین بسیاری از روستاها، هتل­ها، رستوران­ها و تفرج­گاه­ها و دیگر اماکن که دارای پتانسیل آبی خوبی هستند قادر به برآوردن نیاز انرژی برق خود از این راه هستند.

نیروگاه­های برق آبی کوچک یک پتانسیل بزرگ جهانی تولید برق می باشد که مشکلات زیست محیطی کمی به همراه دارد. این نیروگاه­ها بر خلاف نیروگاه­های بزرگ که معمولا با استفاده از سدهای مخزنی احداث می­گردند در مسیر آبی که از ارتفاعات کوهستانی به پایین جریان دارد قرار می­گیرند و به دلیل اینکه منابع انرژی­های طبیعی را مهارکرده، سپس انرژی الکتریسیته را به برق تبدیل می کند هیچگونه آلودگی به ازای تولید الکتریسیته وارد اتمسفر نمی­کنند.

بنابراین چنانچه پتانسیل­یابی محل با دقت کافی بعمل آمده و اثرات منفی آن تا حد امکان کاهش پیدا کند، در مناطق دور دست کوهستانی که نیاز به مخزن جهت ذخیره آب ندارد و نقاطی که به دلیل ویژگی منطقه از امکانات بالقوه انرژی آب برخوردارند و همچنین نیاز به سرمایه گذاری کم برای تاسیسات زیربنایی (سد و کانال کشی و … ) دارند می­توان استفاده نمود

تحقیق میکرو نیروگاه برق آبی

برچسب‌ها: تحقیق، میکرو، نیروگاه، برق، آبی

   

دربین هزاران فایل آماده دانلود فایل مورد نظر خود را جستجو کنید

 تحقیق میکرو نیروگاه برق آبی

اختصاصی از هایدی تحقیق میکرو نیروگاه برق آبی دانلود با لینک مستقیم و پر سرعت .

ساخت توربین آبی مقیاس کوچک

کلی نیروی برقآبی گسترده ترین شکل استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سراسر جهان می باشد، این نوع نیروگاهها در مقیاس بزرگ در اطراف سدهای عظیم احداث می گردند . شرکت ژاپنی Ibasei بدون نیاز به ساخت یک سد با استفاده از ژنراتور برق آبی - یک سیستم کامپکت طراحی کرده است که می توان آن را در مسیر یک رودخانه یا آبراه می تواند نصب گردد.

توربین آبی در مقیاس کوچک Cappa Ibasei که بسیار کامل تر و مدرن تر می باشد ساخته شده است.همانطور که مشاهده میشود کارایی این توربین از نظر بازده بسیار بالا خواهد بود و ساختن آنهم دور از دسترس نخواهد بود.

به طور کلی نیروی برقآبیگسترده ترین شکل استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سراسر جهان می باشد، این نوع نیروگاهها در مقیاس بزرگ در اطراف سدهای عظیم احداث می گردند . شرکت ژاپنی Ibaseiبدون نیازبه ساخت یک سد با استفاده از ژنراتور برق آبی - یک سیستم کامپکت طراحی کرده است که می توان آن رادر مسیریک رودخانه یا آبراه می تواند نصب گردد.

طرح اصلی Cappa چیز جدیدی نیست - پره چرخش جریان آببرای چرخاندنیک دینام، که برای تولید برق استفاده می گردد. با این حال، ویژگی دریچهها طوریطراحی شده است که برای افزایش راندمان دینامدر نقطه ای نصب گرددکه در آن آب بیشتری از مسیر پره ها عبور کند، در نتیجه خروجی الکتریکی دینام افزایش می یابد.

به گزارش "برق نیوز" سخنگوی شرکت در DigInfo می گوید که جریان آببا سرعتm / s) 2 ) و (6.5 فوت / ثانیه) برای تولید 250 W برق کافیست، در حالی که ترکیب پنج واحد با هم حدود 1 کیلو وات تولیددارد، این واحد با تولید ولتاژ 100 V AC برق در فرکانس50/60 هرتز دارد، به طوری که می توان آن را به لوازم برقی (ژاپنی) کهاستفاده می شود، متصل نمود.آپ تایم تقریبا 100 درصد است. و ۱۰۰ درصد نیز برگشت پذیر خواهد بود.

بطور کلی این توربین میتواند نیاز متوسط یک خانواده را که در مجاورت رودخانه زندگی می کنند را برطرف نماید.

در حالی که تیغه های بزرگتر پتانسیل ارائه قدرت بیشتری را دارند که طبعا به اندازه مطلوب خود توربینو اندازه و عرض و سرعت آب رودخانه که در آن قرار می گیرد بستگی دارد. به همین دلیل، Ibasei بعد از بررسیرودخانه،محلی که توربین باید در آنقرار داده شود بر اساس سفارش هر مشتری ساخته و نصب می گردد.

این شرکت در حال حاضر در مرحله توسعه و تست نهایی محصول خود می باشد و امیدوار است تا Cappa برای خرید در سال 2013 در دسترس باشد.در مدل 250 W انتظار می رود که هزینه آن در حدود یک ماشینکامپکت قیمت گذاریگردد.
منبع: دیدگاه های نو در مهندسی برق

مطالب مرتبط

توربین برق آبی جدید ساخته شد

نام محصول: تحقیق میکرو نیروگاه برق آبی

فرمت : Word

تعداد صفحات : 14

زبان : فارسی

سال گردآوری : 94

مقدمه

تولید انرژی برق به کمک نیروگاه­های برق آبی به عنوان یکی از روش­های مقرون به صرفه به شمار می­رود که علاوه بر صرفه اقتصادی به دلایل زیست محیطی نسبت به سایر روش­ها ارجحیت بیشتری دارد. اگرچه کشور ایران جزء مناطق نیمه خشک محسوب می­شود اما کوهستانی بودن ایران و وجود رشته کوههای البرز و زاگرس باعث فراهم­آوردن پتانسیل­های آبی مناسبی شده که می توان بر حسب ویژگی­های این پتانسیل­ها نیروگاه­های آبی درمقیاس میکرو، متوسط و یا بزرگ را احداث کرد و برق، این انرژی حیاتی را از روشی پاک و پربازده بدست آورد.

با توجه به گستردگی و فراوانی رودخانه­ها و نهرهای جاری از ارتفاعات در مناطق شمالی و همچنین کوهستانی ایران، تحصیل برق توسط میکرو نیروگاه­ها (نیروگاه­هایی با ظرفیت حدود چند ده کیلووات و جدا از شبکه سراسری برق) از اهمیت زیادی برخوردار است. لذا گسترش فرهنگ بهره­برداری از پتانسیل­های آبی کوچک در کشور می­تواند کمک شایانی به رفع نیاز روز افزون انرژی برق در کشور کند. بنابراین بسیاری از روستاها، هتل­ها، رستوران­ها و تفرج­گاه­ها و دیگر اماکن که دارای پتانسیل آبی خوبی هستند قادر به برآوردن نیاز انرژی برق خود از این راه هستند.

نیروگاه­های برق آبی کوچک یک پتانسیل بزرگ جهانی تولید برق می باشد که مشکلات زیست محیطی کمی به همراه دارد. این نیروگاه­ها بر خلاف نیروگاه­های بزرگ که معمولا با استفاده از سدهای مخزنی احداث می­گردند در مسیر آبی که از ارتفاعات کوهستانی به پایین جریان دارد قرار می­گیرند و به دلیل اینکه منابع انرژی­های طبیعی را مهارکرده، سپس انرژی الکتریسیته را به برق تبدیل می کند هیچگونه آلودگی به ازای تولید الکتریسیته وارد اتمسفر نمی­کنند.

بنابراین چنانچه پتانسیل­یابی محل با دقت کافی بعمل آمده و اثرات منفی آن تا حد امکان کاهش پیدا کند، در مناطق دور دست کوهستانی که نیاز به مخزن جهت ذخیره آب ندارد و نقاطی که به دلیل ویژگی منطقه از امکانات بالقوه انرژی آب برخوردارند و همچنین نیاز به سرمایه گذاری کم برای تاسیسات زیربنایی (سد و کانال کشی و … ) دارند می­توان استفاده نمود

تحقیق میکرو نیروگاه برق آبی

توربین آبی کوچک Cappa Ibasei

بعد از گزارش "توربین ابی در مقیاس بسیار کوچک" پیام های بسیار زیادی را در این خصوص دریافت کردم  و بسیاری از دوستان هم به مکان مورد اشاره سفری داشته اند اما همچنان سوالات زیادی مطرح می شود.ضمن سپاس از این همه پیامهای دلگرم کننده دوستان در گزارش ترجمه شده زیر، توربین آبی در مقیاس کوچک Cappa Ibasei که بسیار کامل تر و مدرن تر می باشد آورده شده است.همانطور که مشاهده میشود کارایی این توربین از نظر بازده بسیار بالا خواهد بود و ساختن ان هم دور از دسترس نخواهد بود.

به طور کلی نیروی برقآبی گسترده ترین شکل استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سراسر جهان می باشد،  این نوع نیروگاهها در مقیاس بزرگ در اطراف سدهای عظیم احداث می گردند . شرکت ژاپنی Ibasei بدون نیاز به ساخت یک سد  با استفاده از  ژنراتور برق آبی - یک سیستم کامپکت طراحی کرده است که می توان آن را در مسیر یک رودخانه یا آبراه می تواند نصب گردد.

طرح اصلی Cappa چیز جدیدی نیست - پره چرخش جریان آب برای چرخاندن یک دینام، که برای تولید برق استفاده می گردد. با این حال، ویژگی دریچه ها طوری  طراحی شده است که برای افزایش راندمان دینام در نقطه ای نصب گردد که در آن آب بیشتری از مسیر پره ها عبور کند، در نتیجه خروجی الکتریکی دینام افزایش می یابد.

سخنگوی شرکت در DigInfo می گوید که جریان آب با سرعت m / s)   2 )  و (6.5 فوت / ثانیه) برای تولید 250 W برق کافیست، در حالی که ترکیب پنج واحد با هم حدود 1 کیلو وات تولیددارد،  این واحد با تولید ولتاژ 100 V AC برق در فرکانس 50/60 هرتز دارد، به طوری که می توان آن را به لوازم برقی (ژاپنی) که استفاده می شود، متصل نمود. آپ تایم تقریبا 100 درصد است. و ۱۰۰ درصد نیز برگشت پذیر خواهد بود.

بطور کلی این توربین میتواند نیاز متوسط یک خانواده را که در مجاورت رودخانه زندگی می کنند را برطرف نماید.

در حالی که تیغه های بزرگتر پتانسیل ارائه قدرت بیشتری را دارند که طبعا به اندازه مطلوب خود توربین و اندازه و عرض و سرعت آب رودخانه که در آن قرار می گیرد بستگی دارد. به همین دلیل، Ibasei بعد از بررسی رودخانه، محلی که توربین باید در آن قرار داده شود بر اساس سفارش هر مشتری ساخته و نصب می گردد.

این شرکت در حال حاضر در مرحله توسعه و تست نهایی محصول خود می باشد و امیدوار است تا Cappa برای خرید در سال 2013 در دسترس باشد. در مدل 250 W انتظار می رود که هزینه  آن در حدود یک ماشین کامپکت قیمت گذاری گردد.

 در این ویدئو Cappa  نمایش داده شده است. 

 ترجمه به فارسی: شهرام مرادی

 برای نخستین بار صورت گرفت

ساخت توربین آبی کوچک در کشور

مجری طرح نیروگاه‌های متوسط و کوچک شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از ساخت، نصب و راه‌اندازی توربین در مقیاس کوچک در کشور خبر داد.

محمد رهبری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رودبار با اشاره به ارزانی نیروگاه‌های آبی کوچک و متوسط در دنیا اظهار کرد: سرمایه‌گذاری کم راه‌اندازی نیروگاه‌های آبی کوچک و متوسط مورد توجه سرمایه‌گذاران است.

وی نیروگاه‌های آبی را سازگار با محیط زیست عنوان کرد و افزود: احداث نیروگاه‌های آبی کوچک و متوسط از سال 1360 توسط جهاد سازندگی در کشور آغاز شده است و اکنون توسط شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران انجام می‌شود.

*ظرفیت‌سازی 138 مگاواتی نیروگاه‌های میکرو در کشور

رهبری از ظرفیت‌سازی 138 مگاواتی نیروگاه‌های متوسط، کوچک و میکرو در کشور خبر داد و بیان کرد: نیروگاه‌های «ارده»، «ناو» و «خلیان» در گیلان جزء نیروگاه‌های میکرو است.

مجری طرح نیروگاه‌های متوسط و کوچک شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران احداث نیروگاه‌های کوچک و میکرو را از اولویت‌های دولت در قانون برنامه پنج ساله کشور خواند و تصریح کرد: امسال تسهیلات خوبی برای احداث نیروگاه‌های تجدیدپذیر و برقابی در کشور پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه احداث 100 مگاوات نیروگاه با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی امسال در حال اقدام است، خاطرنشان کرد: احداث نیروگاه‌های متوسط، کوچک و میکرو با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و مردم انجام می‌شود.

رهبری به مناقصه احداث 135 مگاوات نیروگاه‌های متوسط، کوچک و میکرو برای سال‌های آینده در کشور اشاره کرد و یادآور شد: شرایط جانبی احداث نیروگاه‌های مذکور نیازمند خرید تضمینی برق از طرف دولت بوده و این امر تحقق پیدا کرده است.

مجری طرح نیروگاه‌های متوسط و کوچک شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران از ساخت، نصب و راه‌اندازی توربین در مقیاس کوچک به‌زودی در کشور خبر داد و اظهار کرد: ساخت توربین آبی در مقیاس کوچک برای نخستین بار در کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اهمیت نیروگاه‌های کوچک در پایداری شبکه برق در نقاط مختلف، بیان کرد: مطالعات احداث نیروگاه‌های متوسط، کوچک و میکرو در گیلان و مازندران در حال انجام است.

رهبری سرمایه‌گذاری برای استفاده از انرژی‌های خورشیدی، بادی و نیروگاه‌های برقابی کوچک را از سیاست‌های حمایتی دولت خواند و تصریح کرد: انرژی‌های مذکور تجدیدپذیر هستند و سوخت پاک محسوب می‌شوند.

 

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز