یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

دکتر پاپلی یزدی و 4 جلد کتاب ارزشمند « شازده حمام»

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در پیشرفت ایران

 دکتر پاپلی یزدی و 4 جلد کتاب ارزشمند « شازده حمام»

جلد اول کتاب خاطرات شازده حمام رو چند وقت پیش تموم کردم ؛عمدا جلد دوم رو شروع نکردم ، شاید اگه دلیلش رو بهتون بگم خنده تون بگیره ! من جلد دوم رو شروع نکردم چون دلم نمی خواست این کتاب تموم بشه ! الانم کلی ناراحتم برای اینکه دارم به صفحات پایانی جلد دوم نزدیک می شم !
موقع خوندن این کتاب ،بارها گریه کردم ، بارها از ته دل خوشحال شدم و خندیدم ...گاهی وقتها دلتنگ شدم ...حرص خوردم ... امیدوار شدم ...و بعضی وقتها افسوس خوردم که چرا در طول زندگیم آن چنان که باید و شاید تلاش نکردم .

در کتاب "خاطرات شازده حمام"
دکتر محمد حسین پاپلی یزدی به بیان خاطرات کودکی و نوجوانی خودشون پرداختند . اینطور که من حساب کردم الان آقای پاپلی شصت و سه چهار ساله هستند  . نویسنده در این کتاب سرگذشت انسانهایی رو بیان می کنه که در سایه ی تلاش و پشتکار به همه چیز رسیده اند و از انسانهایی می گه که در همین دنیا به سزای اعمال زشت و پلیدشون رسیدند .
شاید بگید زندگی ما هم سراسر خاطره ست . کاملا درسته ولی تفاوت آقای پاپلی با ما در اینه که ایشان از همون بچگی خاطراتشون رو به صورت کاملا مستند می نوشتند . چند نفر از ما خاطره نویسی می کنیم ؟ اصلا چند نفر از ما راه و رسم خاطره نویسی رو بلدیم ؟

آقای پاپلی یزدی ،در این زمینه بسیار استادانه عمل کردند و با نگاه دقیق و تیزبین شون ، به مسائل مهم اطرافشون نگاه کردند و زندگی خودشون و مردم رو با هنرمندی تمام به تصویر کشیدند .
در جلد اول و دوم این کتاب ، آقای پاپلی، خاطرات دوران کودکی و نوجوانی خودشون رو مرور کردند، از مدارس اون زمان و معلمهاشون گفتند، از بعضی معلمها تعریف کردند و نقاط قوت کارشون رو بیان کردند و از ضعفها و کاستیها و اشتباهات بعضیها گفتند و از اونها انتقاد کردند ..
.تا یادم نرفته بگم که نویسنده ی کتاب ، هر جا انتقادی کرده ، حتما راهکار مناسبی رو ارائه داده .
یک مورد از خاطرات تاثیرگذار این کتاب ٰ شرح زندگی خانمیه که در یک قدمی سقوط در ورطه ی تباهی و فساد ، از خداوند کمک می خواد و خدای بزرگ دست این خانم رو می گیره و نجاتش می ده .
آقای پاپلی در بخشی از جلد دوم این کتاب ، از عاشق شدنهاش می گه و از اینکه چند بار با دیدن دختران زیبا ، دل از کف داده . در واقع دکتر با بیان و ذکر این مسائل ، ما رو یاد خصوصیات و ویژگیهای دوران نوجوانی می اندازه .
اگه شما دوستان و همکاران عزیز ، به خوندن کتابهای خوب علاقمندید حتما این کتاب رو در اولین فرصت تهیه کنید و بخونید . قیمت دو جلد کتاب فقط 9000 تومنه . من که صدها و هزاران برابر قیمت این کتاب،  از خوندنش لذت بردم .
امیدوارم آقای پاپلی عزیز هر چه زودتر جلد سوم و جلدهای دیگه ی این کتاب رو بنویسند و در اختیار علاقمندان قرار بدن .

پی نوشت :

آقای موسوی عزیز در کامنتشون امر فرمودند در باره ی نویسنده ی کتاب خاطرات شازده حمام بیشتر بنویسم . این پست رو در پاسخ به درخواست این همکار عزیز و محترم نوشتم :
 
http://www.yazdfarda.com/media/news_img/image_50897.jpeg
محمد حسين پاپلي يزدي

«محمد حسين پاپلي يزدي» در يزد متولد شد و تحصيلاتش تا ديپلم را در همان شهر گذرانيد. سپس وارد «دانشگاه مشهد» شد و ليسانسش را در «رشته جغرافيا» از آن جا گرفت. دوره سربازي را به دليل نياز «دانشگاه مشهد» در همان دانشگاه گذراند و در سال 1355 عازم «پاريس» شد و فوق ليسانس و دكتراي خود را از «دانشگاه سوربن فرانسه» گرفت. وي از سال 1362 عضو «مركز ملي تحقيقات علمي فرانسه» شد.
«دكتر پاپلي» در سال 1362 به ميهن بازگشت و استاد و مدير «گروه جغرافيا» در «دانشگاه فردوسي مشهد» شد. وي در سال 1365 «مجله تحقيقات جغرافيايي» را بنيان گذاشت و در دوره هايي به تدريس در «دانشگاه سوربن فرانسه» و «دانشگاه مي جي ژاپن» پرداخت. «استاد پاپلي يزدي» در سال 1380 به «دانشگاه تربيت مدرس تهران» رفت.
او در سال 1385 «پژوهشكده امير كبير» و سپس «شركت مهندسين مشاور آمايش و توسعه شرق»، «انتشارات پاپلي» و «موسسه فرهنگي كاوشگران ميراث شرق» را تاسيس كرد.
«پروفسور پاپلي يزدي» از سال 1375 در جمع ده جغرافيدان برتر جهان برگزيده شد و يكي از ده كرسي «كميسيون جغرافياي فرهنگي انجمن جغرافيدانان جهان» را به دست آورد. او از مدافعان تشكيل «اتحاديه كشور هاي اسلامي» است و پيشنهاد تاسيس راه آهن سراسري بين كشور هاي مسلمان را داده است.
از وي مقالات و كتاب هاي تخصصي بسياري چاپ شده است. كتاب هاي خاطرات او با نام «شازده حمام» كه وي آن ها را در اوج بلنداي علوم انساني با ادبياتي دلنشين و داستاني نوشته است، مورد پسند همگان افتاده و سبب شهرت فراگير او شده است.

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز