یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

دکتر روحانی میتواند:

محمدعلی اثنی عشری : خرید آب از کشورهای همسایه بسیار لازم و ضروری است.

محمدعلی اثنی عشری : خرید آب از کشورهای همسایه بسیار لازم و ضروری است

     اینجا کلیک کنید :خرید آب اشتغال بی دردسر روستائیان برای کشور

محمدعلی اثنی عشری : خرید آب از کشورهای همسایه بسیار لازم و ضروری است.

آمارها نشان می دهد که به ازای هر 10 هزار نفر، 52 فاحشه در مالزی وجود دارد، در حالی که این عدد در تایلند 45 است.

اجتماعی

ماساژور آقا و خانم همراه با خدمات جنسی!/ مسئولان دقیقا کجا هستند؟

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در اجتماعی

اسرار شگفت انگیز سکس درمانی

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در اجتماعی

در جلسات سکس درمانی مراجعین با هر گونه مشکل جنسی می توانند کاملا راحت باشند و در بحث و پرداختن به مشکلات جنسی خود صادق و صمیمی باشند. ممکن است در مورد دو نفر داشتن سطوح مختلف میل جنسی متفاوت باشد، درمانگر جنسی هر مشکلی که زوجین با آن سر و کار دارند را بررسی میکند، اعم از پیری و تغییرات در عملکرد جنسی تا زنانی که به خاطر ضربه روحی تجاوز، در رابطه جنسی خود با مردان نگران هستند و از محتوای توهمات خود احساس شرمندگی میکنند. 

سکس درمانی

در واقع زمانی که یک زوج به یک درمانگر جنسی مراجعه میکنند، چه اتفاقی پشت درهای بسته می افتد؟

جانیس ۴۱ ساله از شوهرش پت۴۲ ساله ناراضی بود. پس از چند سال ناتوانی پت در حفظ نعوظ، جانیس خودش را سرزنش میکرد و اعتماد به نفسش را در داوری جنسی خود از دست داده بود. او به اهمیت ازدواج خود شک کرده بود و تصمیم گرفت برای مشاوره به یک درمانگر جنسی مراجعه کند.

جایگاه زنان در تاریخ و فرهنگ ایران زمین

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در اجتماعی

 

 پیش از تاریخ

 آغاز سلطه ی فرهنگ سامی بر میانرودان

 آمدن آریاییان و درآمیختن فرهنگ آریایی با فرهنگ مادرمحوری

 آریایی ها تا پیش از زرتشت

وضعیت زن در دوره ساسانی

نقش زنان در تاریخ ایران

زن در قلمرو اندیشه و سیاست در افغانستان

مقا یسه وضعیت زن در دو فرهنگ ایران و عرب

……………………………………………………………………………………………………………………………………

بخش 1: پیش از تاریخ

زندگی، مرگ، هدف، آرمان، دادخواهی، قدرت، داوری، نفرت از نیستی و ستایش زندگی، عشق، مهر و زیبایی و برتری خرد، همچون امروز،دل مشغولی انسان هایی بوده است که از بیش از هشت هزار سال پیش در آن سوی زاگرس و در دشت های خوزستان و میان رودان و بطور کلی در سرزمین ایران بزرگ می زیسته اند. شگفت آن که این مردمان دست کم در آغاز پیدایش و شکوفایی، جامعه ی خود را با مبانی سروری و محوری مادران و زنان اداره می کرده اند.با گسترش شهرنشینی و پیچیده تر شدن روابط اقتصادی و اجتماعی و قدرت گیری و انسجام انگاره های آیینی و مذهبی، این سروران و پادشاهان راه خود را از زمین به آسمان گشودند و از قالب شهر بانو ی  میرا به ایزد بانوی نامیرا و جاویدان تغییر چهره دادنددر اینجا و در برابر چنین جلوه هایی از قدرت قابل دید و همچنین ذهنی زنانه این پرسش طرح می شود که چرا ایرانیان تمدن شهرنشینی را با سروری و رهبری زنان آغاز کرده اند و عملکرد این فرآیند چگونه بوده است و به چه دلیل زنان در قلمرو انگاره های آیینی و دینی مردمان بالانشین شده اند؟

فراز و فرود دولت و تمدن در ایران/ امواج چهارگانه تمدن سازی ایرانی

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در اجتماعی

 

شناسهٔ خبر: 3905174 - پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۱
 
نوشتاری از علیرضا صدرا؛
علیرضا صدرا
اگر دولت و تمدن هخامنشی و ساسانی پیشا اسلام و تمدن صفوی پس از اسلام را اوج و امواج تمدن سازی ایران بدانیم، می توان ادعا کرد که هم اینک در موج چهارم تمدن سازی نوین اسلامی هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، متن زیر یادداشتی از علیرضا صدرا، استاد دانشگاه تهران در مورد دولت سازی در ایران است که در ادامه می خوانید؛

«دولت»، چه به معنای نظام سیاسی و چه هیئت حاکمه، قدمتی به پیشینگی مدنیت داشته و دارد. شرق و ایران با اختراع دولت؛ خاستگاه گذار بشریت از بدویت و ورود به مرحله مدنیت گردید. به همین سبب نخستین قدرتهای بزرگ و نخستین تمدنهای تاریخ‌ساز در اینجا شکل گرفته و از اینجاها برخاسته اند.

توجه  داشته باشیم هر گونه توسعه و پیشرفت مدنی و اختراعاتی که امروزه از ماشین، موشک، هواپیما و انرژی هسته ای تا رایانه، ماهواره و مریخ‌پیما و فناوری‌های برتر، در دامنه تمدن بشری تحقق یافته و مرهون اختراع تمدن است. اختراع تمدن نیز مدیون اختراع دولت می باشد. بدین ترتیب؛ دولت و تمدن، بزرگ‌ترین و سرنوشت ساز ترین اختراع بشری است.

اگر نبود دولت و تمدن، هیچ یک از این پیشرفت ها و اختراعات موضوعیت نداشته و کشف یا اختراع نشده و نمی شد. زادگاه این بزرگترین اختراع به گواه تاریخ صادق؛ شرق و ایران بوده است. گستردگی سرزمینی و تنوع اقلیمی(آب و هوایی)، تنوع قومی و اجتماعی در کنار موقعیت راهبردی و مواهب خدادادی این سرزمین، تمرکز دولت و حکومت متمرکز را ایجاب می کرد.

هوشمندی مردم این خطه در درک این معادلات و شناخت فرصتها و به منظور دفع تهدیدات این چنین نظام سیاسی سراسری با دولت مرکزی ایجاد ساخته و پذیرفت. حکومت مرکزی از پدرسالاری خانوادگی و خونی طایفگی تا پیرسالاری قومی و حتی پخته سالاری(نخبه سالاری) سیاسی و چه بسا نظامی و دفاعی، به شیوه شاهی منجر شد.

فرهمندی شاهی و شاه آرمانی، در این ملت و سرزمین در عین حال تا حدود زیادی از استبداد مطلقه به ویژه از خودکامگی آن می کاست، ولی حاکمان غالبا با رأی خویش و حول محور خود و به اصطلاح با خودرأی و خودمحوری کشور را حفظ و اداره می کردند. در این صورت به شکل استبداد صالح بود. همچنین حکومت نوعا یا غالبا به صورت سلطنتی مطلقه درآمده بود.

سلطنت شخصی، خانوادگی و خاندانی، ملوکی و موروثی اداره می شد. در آن رابطه مالک و مملوکی بود. در آن؛ مملکت، مَلک، مال و متعلق به ملک بوده و نه مردم یا ملت و مَلک، مالک آن محسوب می شد، حتی چه بسا مردم و ملت؛ مملوک بوده و به حساب می آمدند. معمولا مردم و ملت؛ خادم بوده و دولت؛ مخدوم به شمار می آمد، نه برعکس.

شدت استبداد سلطنتی و سلطنت استبدادی بسته به شرایط، مراحل روی کار آمدن و نیز شخصیت اشخاص حاکم، کم و زیاد می شد،

هلن فیشر: چرا عاشق می شویم، چرا خیانت می کنیم؟!

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در اجتماعی

 هلن فیشر: چرا عاشق می شویم، چرا خیانت می کنیم؟!

 آشنایی با روانشناسان, توصیه شده ها, روانشناسان بین المللی, روانشناسی روز ۱۳۹۵-۰۱-۰۵ ۰۹:۰۰ هلن فیشر: چرا عاشق می شویم، چرا خیانت می کنیم؟! هلن فیشر ( Helen Fisher؛ زادهٔ ۳۱ می ۱۹۴۵) یک دانشمند در زمینه انسان‌شناسی اهل ایالات متحده آمریکا است. او کارشناس برجسته زیست شناسی عشق و جذابیت است. او در حال حاضر بزرگترین دانشمند در جامعه پژوهشی مربوط به عشق است. در اینجا مصاحبه ای را با این شخصیت برجسته برای شما همکاران گرامی قرار داده ایم. “دوست دارم امروز در مورد دو گرایش بزرگ اجتماعی قرن پیش رویمان و شاید حتی بزرگ ترین گرایش های ۱۰٫۰۰۰ سال آینده، صحبت کنم. اما می خواهم با کاری که روی عشق رمانتیک انجام دادم آغاز کنم. چون جدیدترین کار تحقیقی من است. کاری که من و همکارانم انجام دادیم، این بود که ۳۲ نفر را که دیوانه وار عاشق هم بودند را از داخل یک دستگاه مغز آم آر آی رد کردیم. ۱۷ نفر از آنها دیوانه وار عاشق شده بودند و عشق آنها مورد قبول واقع شده بود؛ ۱۵ نفر آنها دیوانه وار عاشق بودند و به تازگی معشوق های آنها ترکشان کرده بودند.

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز