پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

آمارها نشان می دهد که به ازای هر 10 هزار نفر، 52 فاحشه در مالزی وجود دارد، در حالی که این عدد در تایلند 45 است. اجتماعی

تاریخ ایجاد در 03 بهمن 1398 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: اجتماعی
نمایش از 03 بهمن 1398 بازدید: 36

 “شاید امروزه بیش از هر عبارتی، «خسته شده‌ام» زندگی طبقات و گروه‌های مختلف اجتماعی را در برگرفته باشد.” کتاب “جنبش خستگان” امین بزرگیان، نویسنده، که توجه ویژه‌ای به تحلیل روندهای اجتماعی و سیاسی در ایران امروز دارد، این گونه آغاز می‌شود.

نشر “تیسا” در تهران در سال گذشته از امین بزرگیان کتاب “ایده‌های خیابانی” با عنوان فرعی “نوشته‌هایی درباره شهر، تن و زندگی روزمره” را منتشر کرده است.

مضمون کتاب جدید، “جنبش خستگان”، همان گونه که در عنوان فرعی آن آمده است بررسی وضعیت تهی‌دستان است، موضوعی که پس از خیزش دی‌ماه ۱۳۹۶ توجه عموم را برانگیخت.

در زیر مقدمه کتاب را می‌خوانید.

کتاب زمانه

مقدمه

شاید امروزه بیش از هر عبارتی، «خسته شده‌ام» زندگی طبقات و گروه‌های مختلف اجتماعی را در برگرفته باشد. فرایند روزافزونِ نارضایتی درونی از حیات و عبوس شدن زندگی در جهان امروز که هر از چندی در انتخابات، تجمعات و خشونت‌ها، خود را نشان می‌دهد، برای شهرنشینان چیزی آشنا و هرروزه است. امروزه هر فردی فارغ از طبقه‌ی فرهنگی و اقتصادی‌اش “خسته” شده است. این خستگی، هر چند ماهیتی روانی دارد اما هم به سبب گستردگی و دربرگیرندگی آن و هم به سبب ریشه‌ها و عوامل سازنده‌اش، پدیده‌ای اجتماعی و جامعه‌شناختی است.خستگی کیفیتی است که از بدن‌ها تا ذهن‌ها و از ذهن‌ها تا شهرها گسترده می‌شود،

 
تاریخ ایجاد در 06 خرداد 1398 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: اجتماعی
نمایش از 06 خرداد 1398 بازدید: 167

سال گذشته اولین بار بود که حتی یک مورد فوتی کارتن خواب بر اثر سرمازدگی ثبت نشد

«در 10 نقطه تهران پایگاه‌های خدمات اجتماعی راه اندازی شده تا پذیرای افراد بی خانمان باشند». این را مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران گفت وعنوان کرد که در این پایگاه‌ها از معتادان متجاهر گرفته تا برخی نوعروسان شهرستانی که به تهران پناه آورده اند، پذیرش می شوند. در این مراکز 10 گانه که در فرحزاد، ترمینال غرب، راه آهن، میدان هرندی، پیاده راه 17شهریور ، محله اتابک ، ترمینال جنوب، حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و بهشت زهرا (س) راه اندازی شده‌اند، بی خانمان ها به مراکزی چون وزارت بهداشت، بهزیستی، کمیته امداد و ... معرفی شده تا خدمات جانبی به آن‌ها داده شود. از زمان فعالیت این پایگاه‌ها، دختران جوان و نوعروسانی که دچار ازدواج تحمیلی و اجباری در شهرستان شده بودند، به پایگاه‌های خدمات اجتماعی پناه آورده و خواستار کمک شده بودند. کارشناسان پایگاه‌ها نیز، آن‌ها را به مراجع مرتبط معرفی کرده تا سرگردان نشوند. «رضا قدیمی» این مطالب را در جریان ارائه گزارش فعالیت‌های سازمان خدمات اجتماعی اعلام کرد و اظهارکرد که این مراکز مجموعا ظرفیت پذیرش اولیه 500 نفر را داشته و توانسته عامل موثری در گسترش بیشتر آسیب‌های اجتماعی در پایتخت باشد.

600 دختر فراری در یک پایانه!

 
تاریخ ایجاد در 29 فروردين 1398 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: اجتماعی
نمایش از 29 فروردين 1398 بازدید: 215
ایران رتبه هفتم مصرف لوازم آرایشی در جهان/ 80 درصد لوازم آرایشی موجود با برندهای تقلبی ساخت کشورهای ترکیه، تایلند و چین

بر اساس آمارهاي موجود در زمینه میزان مصرف لوازم آرایش در كشور، زنان ایرانی به طور میانگین با خرید 300 هزارتومان لوازم آرایشی در سال، گوی سبقت را از زنان منطقه خاورمیانه ربوده‌اند و از این منظر ایران بعد از عربستان، بیشترین میزان مصرف لوازم آرایشی را در خاورمیانه دارد. در سطح جهانی هم ایران رتبه هفتم مصرف لوازم آرایش به خود اختصاص است.

به گزارش ايمنا، کل مصرف لوازم آرایش خاورمیانه در سال 2008 در حدود 7/2 میلیارد دلار بوده  است که با میانگین رشدي حدود هشت درصد در سال، بعد از کشورهای اروپای شرقی بالاترین رشد را داشته و این بدان علت است که تقریبا نیمی از جمعیت منطقه زیر 30 سال هستند. در این حال 14 میلیون خانم ایرانی از نظر مصرف لوازم آرایشی گوی سبقت را تقریبا ازکل کشورهاي منطقه ربوده‌اند به نحوی که تقریبا 29 درصد کل مصرف‌کنندگان خاورمیانه را تشکیل می‌دهند.
مصرف14 میلیون زن ایراني برابر 140 میلیون زن خاورمیانه!
بيشتر آمارها حكايت از اين دارند كه اگر جمعیت زنان خاورمیانه 155 میلیون نفر باشد، 9 درصد این زنان یعنی 14 میلیون نفر زنان ایرانی حدود یک سوم، یعنی 2/1 میلیارد دلار هزینه لوازم آرایش از 7/2 میلیارد دلار بازار لوازم آرایشی خاورمیانه را پرداخت مي‌كنند. طبق اظهارات مقامات ایرانی سالانه ۸۰۰ میلیون دلار لوازم آرایشی قاچاق وارد کشور می شود. واردات قانونی کشور ما در لوازم آرایشی، بهداشتی به طور متوسط 150 میلیون دلار است که تولیدات ما در داخل جوابگوی 10 درصد از این مقدار هم نیست و حداقل 800 میلیون دلار از نیاز ما از طریق قاچاق وارد می‌شود! در حال حاضر ایران فقط درصد کمی از نیاز خود به محصولات آرایشی و بهداشتی را تولید می‌کند و بیشتر این محصولات از کشورهای چین، ترکیه، کره و امارات وارد یا قاچاق می‌شوند.
  براساس تحقیقی که در موسسه تحقیقاتی TMBA انجام شده، حدود 14 میلیون دختر و زن بین 15 تا 45 سال ساکن شهرهای بزرگ ایران، بطور متوسط ماهانه 7/5 یورو برای خرید لوازم آرایشی هزینه می‌کنند و این درحالی است که متوسط حقوق بین 490 تا 570 یورو است.
در گزارشی دیگر 14 میلیون نفر زن ایراني در برابر 140 میلیون نفر زن در خاورمیانه به میزان 1.2 میلیارد دلار از بازار2.7 میلیارد دلاري بازار فروش لوازم آرایشی در خاورمیانه و بازار 160 میلیارد دلاری محصولات آرایشی در جهان را به خود اختصاص داده‌اند. این آمار حاکی از آن است که نزدیک به پنجاه درصد مصرف لوازم آرایشی در خاورمیانه توسط تنها ده درصد زنان این منطقه مصرف می شود.
آمارهاي ديگر چه مي‌گويد
نزدیک ترین آماری که از سال ۲۰۱۵ وجود دارد، مربوط به سایت مجله «Beauty world middle East» است که دفتری در امارات متحده عربی دارد. این سایت می گوید ایران دومین رکورددار مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی در خاورمیانه و هفتمین کشور رکورددار در این زمینه در سطح جهان است. تخمین این سایت از بازار لوازم آرایشی و بهداشتی کشور ایران، ۳.۶۸ میلیارد دلار معادل ۱۲ هزار و ۶۹۶ میلیارد تومان است. به تعبیر این مجله اینترنتی، زنان ایرانی ۳۰ درصد از درآمد قابل تصرف خود را خرج محصولات زیبایی می کنند و مصرف‌کنندگان محصولات زیبایی در ایران، سالانه ۲۳ بطری عطر می خرند.
در آمار دوم بر اساس گزارش یورومونیتور آمده است كه کل مصرف فرآورده های آرایشی در خاورمیانه در سال ۲۰۰۸ حدود ۷.۲ میلیارد دلار بوده بوده است که در میان کشورهای منطقه، ایران با ۲.۱ میلیارد دلار با فاصله کمی از عربستان (۲/۲ میلیارد دلار) و در رده هفتم دنیا قرار دارد. براساس گزارشی که مرکز تحقیقات بهارات مستقر در لندن نیز ارائه کرده، رشد سالانه مصرف فرآورده های آرایشی در عربستان ۱۱ و در ایران ۱۲ درصد است.
به گزارش صداوسیما براساس آمار مرکز آمار، متوسط هزینه سالانه هر خانوار شهری روستایی به قیمت جاری در سال ۹۰ به ترتیب بیش از۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و هشت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و برای کل کشور ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان برآورد شده است. با توجه به اینکه متوسط هزینه سالانه هر خانوار شهری و روستایی و کل کشور به قیمت جاری در سال ۹۰ برای خرید لوازم آرایشی به ترتیب ۳۲۸ هزار تومان  و ۲۵۸ هزار تومان و ۳۰۹ هزار تومان برآورد شده، به این ترتیب هر خانواده ایرانی به طور متوسط در سال ۹۰ حدود ۲.۵ درصد از هزینه هایش را صرف خرید فرآورده های آرایشی کرده است.
رابطه مصرف فرآورده‌های آرایشی با سلامت
بر اساس پژوهش‌های موسسه تحقیقاتی ام‌تی‌بی‌، 296 عارضه در کمین کسانی است که مواد آرایشی بهداشتی تقلبی استفاده می‌کنند.
 کلروفوم‌ها، پارابن‌ها و فرمالدئید از مهم‌ترین مواد شیمیایی است که در لوازم آرایشی استفاده می‌شود و این مواد پتانسیل بالایی برای ایجاد بیماری‌های پوستی ایجاد می‌کنند؛ به طور کلی این مواد شیمیایی در اثر استفاده زیاد سبب تضعیف شدید پوست در مقابل بیماری‌ها شده و فرد را در معرض پیری زودرس قرار می‌دهند
 مصرف لوازم آرایشی از جنبه پزشکی نیز قابل بحث است؛ بسیاری از مواد تشکیل‌دهنده لوازم آرایشی ممکن است عوارض پوستی داشته باشد و خطراتی برای سلامت ایجاد کند. کارشناسان پزشکی معتقدند ترکیبات سرب و آرسنیک که داخل کرم‌های آرایشی، رژ لب و غیره به کار می‌رود باید به ترتیب زیرppm 2 و 10ppm باشد، در این صورت مصرف این مواد آرایشی هیچ عارضه‌ای به دنبال ندارد. اما از آنجا که حجم بیشتر لوازم مصرفی آرایشی موجود در بازار را کالاهای تقلبی که از مبادی غیر رسمی وارد کشور می‌شوند و معمولاً کیفیت پایینی نیز دارند، تشکیل می‌دهند و از طرفی، با توجه به اینکه بسیاری از افراد که سطح درآمد پایینی دارند به این نوع لوازم آرایشی روی می‌آورند، سلامت این فرآورده‌ها و اثرات مخرب آن بر سلامت پوست و مو نیز مورد سؤال است که در این زمینه باید از اظهارنظر متخصصان پوست و مو بهره برد. خشکی و التهاب پوست و مخاط‌ها، التهاب چشم، نازک شدن پلک‌ها، حساسیت‌های گوارشی و تنفسی، اختلال در فعالیت‌های غددی و ضعف عمومی از جمله خطراتی است که در صورت استفاده بلند مدت از لوازم آرایشی در افراد عارض مي‌شود.
فروشندگانی که می‌دانند کالایشان تقلبی است!
سيامك، فروشنده لوازم آرایشی در یکی از مراکز خرید درباره وجود مارک‌های تقلبی در بازار می‌گوید: تولیدات چینی تقریباً 30 درصد از بازار واردات قاچاق لوازم آرایشی ایران را در اختیار دارد که به مانند بیشتر کالاهای ساخته شده در این کشور، کیفیت بسیار پایینی دارند.
وی در واکنش به وجود لوازم آرایشی ایرانی در بازار می‌گوید: من سالهاست شغلم فروش لوازم آرايشي است اما محصولات ايراني در اين حوزه نديده‌ام و اگر هم وجود داشته باشد به احتمال زیاد خانم‌های ایرانی از آنها استقبال نخواهند کرد. در ميان محصولات آرايشي جنس قاچاق هم بسيار وجود دارد.
یکی دیگر از فروشندگان اين نوع اقلام نیز درباره لوازم آرایشی تولید شده در ایران می‌گوید: اگر منظور از لوازم آرایشی، اقلام آرايشي پر مصرف ويژه بانوان است، اصلا چنین چیزی در بازار وجود ندارد؛ ولی در مورد كرم‌ها برخي شرکت‌های ایرانی هستند که در زمینه تولید انواع کرم به موفقیت‌هایی دست یافته‌اند و محصولات آنها در کنار محصولات مشابه خارجی، مشتریان خاص خود را دارد. اما اگر واقعيت توليدات ايراني را بخواهيد نزدیک به 80 درصد لوازم آرایشی موجود در بازار برندهای تقلبی ساخت کشورهای ترکیه، تایلند و چین است؛ محصولاتی که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود و به فروش می‌رسد.
کدام گروه سنی جهت لوازم خدمات بهداشتی و آرایشی بیشتر هزینه می‌کنند؟
بر اساس پژوهش‌هاي انجام شده (به نقل از سلامت آنلاين)، بیشترین هزینه مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی به میزان ۱۴ هزار و ۵۴۷ تومان متعلق به گروه سنی «۱۹-۲۴» سال است. در کمال تعجب ، باید بگوییم که دومین رده سنی پرمصرف لوازم آرایشی و بهداشتی، گروه سنی «۱۵-۲۴» سال است که متوسط هزینه اين گروه برای خرید چنین کالا و خدماتی ۱۴ هزار و ۴۷۱ تومان است. گروه سنی پرمصرف بعدی ، گروه سنی «۱۵-۱۸» سال است که ۱۳ هزار و ۴۰۴ تومان از درآمد خود را هزینه خرید کالاها و خدمات آرایشی و بهداشتی می‌کند.
تاكيد بيش از حد جامعه بر زيبايي!
يك روان‌شناس اجتماعي در زمينه چرايي مصرف بالاي لوازم آرايش در ايران به ايمنا گفت: آرايش يك نماد براي مصرف‌كننده و بيننده است چرا كه اساسا صورت تابلوي مشخصي است كه بيانگر سن، طبقه اجتماعي، سلامتي افراد است. اغلب افراد با ظاهر خود وارد يك تعامل اجتماعي مي‌شوند و اين مسئله براي آنها بايد به نحوي باشد كه در اين تعامل اجتماعي موفق باشند. اين موفقيت از احساس مثبت خود شخص و بيننده مشخص مي‌شود.
احسان كاظمي در رابطه با افرادي كه به آرايش زياد علاقمندند مي‌گويد: معمولا كساني‌كه داراي شخصيت نمايشي هستند يا از خودشيفتگي رنج مي‌برند و يا افرادي كه دچار وسواس مصرف هستند با افراط در اين زمينه خود را اغنا مي‌‌كنند. افراد خودشيفته براي ديده شدن تلاش بيشتري مي‌كنند و اين مسئله نقابي است براي خوب نشان دادن خود. براي مثال افراد افسرده با زيباتر كردن خود قصد سرپوش گذاشتن بر مشكلات فكري و روحي خود را دارند.
اين پژوهشگر اجتماعي با اشاره به تاكيد بيش از حد جامعه بر زيبايي مي‌گويد: در كشور ما صدا و سيما به جاي فرهنگ‌سازي فرهنگ سوزي مي‌كند! و با تمام تاكيداتي كه در جامعه مبني بر حجاب و استفاده از پوشش مناسب مي‌كند عملا خود اصرار بسياري بر زيبا بودن مجريان و بازيگرانش دارد! و تمام اين نيروها با امتياز زيبايي پذيرش مي‌شوند. در اين حال است كه جوانان به اهرم‌هاي فرهنگي جامعه همچون مسجد، دانشگاه و مسجد و تمام آموزه‌هاي مثبت فرهنگي بدبين مي‌شوند.
اعتماد به نفس پايين عامل مصرف بيش از حد!
به گفته اين روان‌شناس متاسفانه درصد بالايي از زنان جامعه ما فارغ از پايگاه تحصيلي، اقتصادي و اجتماعي‌شان از اعتماد به نفس پاييني برخوردارند. زنان جامعه ما تصوير بدنشان را عامل كليدي موفقيت اجتماعي يا زناشويي خود مي‌دانند و تصوير بدن تاثير مستقيمي بر سيستم تعادلي انسان و علي‌الخصوص زنان دارد. يكي از ترس‌هايي كه باعث كاهش گرايش زنان از فرزندآوري است ترس از خراب شدن اندام و مخدوش شدن تصوير بدنشان است. ترس عادي شدن دومين ترسي است كه زنان از آن واهمه دارند و برايشان فاجعه‌آميز است. به گفته كاظمي اين نوع زنان براي اينكه از عادي شدن براي طرف مقابلشان واهمه دارند مدام مجبورند در روابط عاطفي‌شان جلوه‌هاي بصري خود را تغيير دهند.
به گفته كاظمي در مغز مردان كورتكس بينايي قوي‌تر از كورتكس شنوايي است و اين مسئله در مردان يك امر فيزيولوژيك است و اين امر باعث شده كه برخي زنان از اين امر فيزيولوژيك چنين برداشتي دارند كه مدام بايد در حال تغيير چهره باشند و به خاطر عادي نشدن چهره خود دست به آرايش‌هاي نامتعارف، اعمال جراحي زيبايي و تغييرات چهره و رنگ مو مي‌زنند.
 
تاریخ ایجاد در 27 شهریور 1397 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: اجتماعی
نمایش از 27 شهریور 1397 بازدید: 345

شب گذشته برای ماساژ درمانی جهت آشنایی از تبار رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس به ماساژور ی از دانش آموختگان دانشگاه تهران تلفن زدم تا برای آن رزمنده مصدوم و مجروح وقتی بگیرم گفت :
شرمنده ، تا آخرم محرم وقتم پره !! چون بسیاری از مداحان ...وقت گرفته اند ...گفتم حتما پول خوبی هم میدهند ...گفت آره خداییش
                                        << بمیرم برای مظلومیت امام حسین !!>>

 

  (1)

1- چرا؟ غالبا بجای حل مسایل , ولو اینکه حل آن  مشگل باشد به سراغ « پاک کردن صورت مسئله میرویم !!؟؟ بخصوص در مورد معضلات و ناهنجاریهای فراوان اجتماعی!! مدتی است بفکر گشودن بابی برای طرح موضوع همباشی مکتوب , بویژه برای حل مشکلات جوانان و میان سالان بودم و علی رغم سهل و آسان بودن آن در باورهای دینی ما بقدری موضوع را در ظاهر وبرای مردم عادی پیچیده و سخت کرده ایم که حتی نوشتن و گفتن در این خصوص بسیار مشگل آفرین ونکوهیده است !! وتناقضهای فراوانی که درقشرهای مختلف و مکانهای متعدد وجود دارد , خودمان جزو قبیحات , ممنوعیتها و به اصطلاح عامیانه « لا پوشانی روی آورده ایم !

بامثالی جاری و ساری در کشور شروع میکنم :

ازقدیم الایام در عرف و شرع و فرهنگ عمومی جامعه گفته شده که پزشگان زن و مرد به جنس مخالف محرمند و کم نیستند حتی پزشگان مردی که در چامعه دکتر زنانند...اما نمیدانم چرا؟ مثلا ماساژ درمانی توسط زنان ,که متخصص  متخصصین اینکارند و علی رغم اینکه اصولا ماساژ در مانی جزو رشته های دانشگاهی و مفید بودن بارها گفته و نوشته شده است ,همواره مورد هجمه بعضی از تند رو ها قرار گرفته است: بدون اینکه فعلا اظهار نظری در اینخصوص داشته باشم حداقل یک مقال موافقین و دیگری از مخالفین ماساژ درمانی بویژه توسط زنان برای مردان را منتشر میکنم ودر پایان , نظر شخصی خود را اظهار میدارم :

2 - اینکه در شریعت محمدی (ص) موضوع را سهل و ساده کرده تا حدی که دربعضی از موارد به دختران و زنان ظلم میشودشکی نیست !

این ساده کردن موضوع مخصوص اسلام و مسلمانها نبوده و همانطور که همه میدانند ازحدود هشت میلیارد نفر جمعیت کنونی جهان  حدود دو میلیارد آن مسلمانند ٌ در حالیکه در غیرمسلمانها هم همباشی های علنی و یا یواشکی بین زنان و مردان و دختران و پسران فراوان است.

در بسیاری از کشورها وفق آدای و رسوم و فرهنگ خود این موضوع را درصورتیکه به عنف نباشد , حل کرده اند و در قوانین حاکم خودشان مواد همباشی رضایتمندانه پیش بینی و حل شده است . اما در کشور ما آنقدر این موضوع را پیچیده وسخت کرده ایم که گهگاه مسایل متعدد و فراوان مردم و کشور مردم کاملا به حاشیه رانده شده است!

3 – سوال؟؟ مگر پزشگان , علی رغم اینکه متاها و دارا هسر و فرزند میباشند مودام و تقریبا همه روزه با جنس مخالف , سرو کار ندارند ...چنانچه ماساژ هم برای درمان باشد آیا همین حکم راندارد؟؟ و سئوال بعدی ؟ چرا زنان رسمی افراد استثنائاً و حکومت های امثال کشور ما ماساژدر مانی توسط جنس مخالف را نکوهیده میدانند؟؟ و هر روزی به مراکزی ازمکانهای ماساژدرمانی حمله میکنند و بگیرو ببند راه می اندازند ؟؟ مردم عادی که در حال حاضر در ایران «« خرجشان بیشتر از دخلشان است »» مگر پول اضافی دارند تا بعنوان تلذذ و تفریح و تنوع , تن به چنین هزینه هایی بدهند؟؟ ایضاً در بحث مبارزه با منکرات ؟؟

 

4 – انواع داروهای شیمیایی آنهم از نوع خارجی آن وبرای سالهای متمادی مجاز است اما چنانچه استخوان آسیب دیده یا عضله ای گرفته و قفل شده و درمان آن توسط روشهای بومی و قدیمی یا جدید و امروزی مثل ماساژدرمانی غیر مجاز میباشد؟؟!!

5 – چقدر؟؟ به مامورانی که برای اینکار گمارده شده اند ! اطمینان هست که خود باج نگیرند و خود مشتری تحمیلی این خدمات نشوند ؟؟

خالی از لط نیست که این مطلب کاملا مستند وموثق را قبل از مطالعه ادامه مطلب بخوانید: این لینک : 

اینجا کلیک کنید

6 – بنظر میرسد , هنوز نپذیرفته ایم که در بانوان و دختران هم گرایشها و توانمندیهای متعدد وجود دارد اما جسارتا نه تنها این واقعیت را درک نمیکنند و یا نمی خواهند بفهمند !! و فکرمیکنند حفظ و گرمی خانواده به اینست که تمام همّ و غمّ مردها متوجه همسر و فرزندان شود .در حالیکه مردان انعطاف پذیرترند و تن به هرکاری میدهند ...روزی دست دخترم را گرفته و بر بام پشتبان رفتیم و چون اواخر تحصیلات او در رشته مهندسی معماری بود و تصادفاً بقدری هوای تهران صاف و تمیز بود که از منزل ما واقع در خیابان دولت ( شهید کلاهدوز – پاسداران ) تا بهشت زهرا تقریبا بطور شفاف دیده میشد.

به او گفتم :

«« از اینجا ( خیابان شهید کلاهدوز واقع در پاسداران تهران تا بهشت زهرا و حرم حضرت عبدالعضیم ) همش ساختمان و پل و جداول کنارخیابانها وتاسیسات مختلف است , درسته ؟؟ گفت بلی بابا : گفتم چنانچه حتی یک آجرپیدا کردی که زنی روی آجرگذاشته است , به تو مدال میدهم !! همانگونه که از اینجا ,

« خانه ما , تا پایین شهرتهران مردان وزنان زیادی دررشته های مختلف کاری هستند و می بینی  که حتی یکنفر از آنها را مردی نه زاده است و شیرنداده و ...پس هرکسی را بهر کاری ساخته اند ...» همانگونه که نیازهای مردان و زنان گهگاه متفاوت و گوناگون است و این نیازهارا هرگز یکنفر نمیتواند تامین کند و لاجرم هرکسی در هر کاری تبحر دارد و مثلا زنی می پذیرد که همسر او مثلا مکانیک است و لاغیر: و فقط میتواند اتومبیل خانم را در صورت نیاز تعمیر کند , مرد هم می پذیرد که مثلا همسرش کارمند فلان اداره هست و با رفت آمد و معطلی های در راه و ترافیک حدود ده ساعت در روز در گیر است !! و علی القاعده نباید توقعاتی داشته باشد که همچون کدبانوها تمام  روزها غذاهای متنوع , کارهای منزل و ...داشته باشد و ازطرفی گرفتگی عضلات , کوفتگی بدن و ...تقریبا برای مردی که شغل او مکانیکی است , تقریبا؛ طبیعی است ؛ اما همه میدانیم که غالب زنان با ماساژدرمانی بخصوص چنانچه ماساژور , زن باشد بشدت مخالفت میکنند !! بعبارتی حاضرند شوهرشان , انواع و اقسام داروهای شیمیایی با صدها عوارض بد و خطر ناک را بخورند اما به ماساژ درمان مراجعه نکند!! قدیما زنان ما درشالیزار , حوزه دامداری , باغداری , قالی و گلیم بافی و ...کارمیکردند...اما حالا چی؟!!

چون غالبا ریشه بسیاری از ناهنجاریهای اجتماعی را بیکاری مردان و زنان میدانم فلذا در این مورد هم نظرم بر اشتغال بانوان است و صد البته بگونه ای که هنجارهای اجتماعی , فرهنگ و تمدن ایرانی و رضا ورغبت ماساژگیرنده و ماساژور در آن لحاظ شده باشد را کاملاً ضروری میدانم .

 ادامه دارد...

قوزدرماني در منزل

 ماساژدرماني در منزل و ماساژ توسط جنس مخالف/ ليپوماساژ توسط مجري خانم براي مراجعان آقا

متاسفانه او نيز با يک توجيه غيرمنطقي مي‌گويد: ماساژورهاي ما فقط در مواردي که آقا مسن باشد، براي جنس مخالف ماساژ انجام مي‌دهند.

پايگاه خبري تحليلي «پارس»- سارا سروش- نسل‌هاي‌ پيش از ما به خاک سپرده‌اند خاطرات گرمابه و خزينه هايي که در آن‌ها دستان قوي دلاک، مي‌افتاد به جانِ کت و کول‌ها تا خستگي بگيرد از رگ هايي که خون در آن به کندي جريان داشت. چه حال خوبي داشت شنيدن صداي «تقه» استخوان‌هاي‌ پير که به فشار آرنجِ دلاک جان تازه مي‌گرفتند.نسل آن دلاک‌ها حالا کنج خانه اي، در فراق ماهيچه‌هاي‌ کرخت و استخوان‌هاي‌ خشکيده؛ پير مي‌شوند و مردمان ِ از کت و کول افتاده براي درمان درد يا رفع خستگي از تن شان، ماساژورهاي حرفه‌اي‌ را به دلاک‌هاي‌ قديمي ترجيح مي‌دهند و همين بازار ماساژ درماني و ريلکسي(آرامش بخش) را داغ کرده است. همين بازار مطلوب و پُر سود باعث شده است تا عده‌اي‌ به طمع کسب سود، مشتريان را به بازي بگيرند. ماجرا به آگهي‌هاي‌ اينترنتي و کاغذي مربوط است که در آن‌ها انجام انواع ماساژهاي تايلندي، سوئدي و... توسط ماساژور متبحر در منزل تبليغ مي‌شود. تمام مشخصات ذکر شده، در اين آگهي‌ها به يک شماره تلفن اعتباري خلاصه مي‌شود.پرونده پيش رو بازار ماساژهاي خانگي و خلاف عرف را بررسي کرده است.

 
تاریخ ایجاد در 10 شهریور 1397 نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری
ROOT» دسته: اجتماعی
نمایش از 10 شهریور 1397 بازدید: 543

روایتی متفاوت از پرسه دختران فراری در ترمینال غرب

«مددجویی که از شهرستانی کوچک با پای خودش به مرکز ما آمد به ما التماس می‌کرد او را به شهرش برنگردانیم. بعد از اینکه به مادرش زنگ زدم. باورم نمی‌شد، اما مادرش به خاطر فقر اقتصادی راضی بود دخترش همین‌جا بماند.»
فرار دختران به تهران «۱۲ درصد افزایش یافته است» ۰۲/مهر/۱۳۹۵
به گزارش تجارت آنلاین از ایران، گروه هدف ما شامل دختران فرار، افراد بی‌خانمان، کودکان کار و معتادان است. ما چهار مددکاریم که در شیفت‌های کاری‌مان  که ۸ تا ۳ بعد از ظهر و ۳ تا ۱۰ شب  است، ۳ بار در محوطه پایانه غرب، سالن‌ها و نمازخانه گشت می‌زنیم و موارد را شناسایی می‌کنیم. برخی هم خودمعرفند و خودشان به ما مراجعه می‌کنند تا به کمپ یا مراکز مناسب معرفی‌شان کنیم. تعدادی از موارد را هم راننده‌ها، تعاونی‌ها یا گشت انتظامات سالن، شناسایی می‌کنند.
 مددکاران از تجربه‌های کاملاً متفاوت در پایانه غرب می‌گویند؛ مثلا فرار دختری که خانواده بسیار مرفهی داشته. او در مسیر مدرسه با یک کارگر جوشکار آشنا می‌شود و باهم تصمیم به فرار می‌گیرند. پدر و مادر تحصیلکرده دختر برای پی‌گیری به مرکز مداخله بحران مراجعه می‌کنند و کمک می‌خواهند. آنها به مددکاران می‌گویند که دخترشان به یکی از روستاهای همدان گریخته. مددکاران می‌گویند دلیل این فرار نداشتن ارتباط موثر عاطفی والدین بوده.
 

صفحه1 از7

<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 بعدی > پایان >>
برای حمایت از ما امتیاز دهید
جوملا یک نرم افزار رایگان کد باز است که تحت قانون GNU/GPL کار می کند.