یارب نظرتو برنگردد        برگشتن روزگار، سهل است

پیشرفت و موانع پیشرفت ایران : وبسایت شخصی محمدعلی اثنی عشری

  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم
  • کولبری و دستفروشی معضل نیست ! نیاز جامعه است. مدیریت کارآمد و ساماندهی میخواهد.
  • محمدعلی اثنی عشری : تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

    تعامل گسترده با کشورها و مردم جهان به نوعی همان جهانی شدن است . بسیارخوب ...اما حتماً مسئولین محترم و مردم میدانند که تحقق این رهنمود و راهبرد ؛ ملزوماتی دارد که مشغول تنظیم نظرات خود در این خصوص هستم

یخ زدن 4 کولبر جوان زیر بهمن + عکس دردناک

نوشته شده توسط محمدعلی اثنی عشری on . نوشته شده در اجتماعی

ماجرای یخ زدن کولبرها زیر برف و بهمن عکسهای دردناک از جنازه یخ زده کولبرها کولبری در روستای بیوران علیا سقوط بهمن علت یخ زدن 16 کولبر جا مانده زیر برف

کولبری یکی از مشاغل سخت مردم روستاهای اطراف غرب کشور می باشد متاسفانه روز گذشته خبر کشته شدن 4 کولبر کرد زیر خرباری از برف رسانه ای شد . در ادامه سایت سفیدک جزئیات ماجرا را برای  شما مخاطبین گرامی گرداوری کرده است .

نجات کولبرانیخ زدن 4 کولبر جوان زیر بهمن + عکس دردناک

 کولبری چیست؟

ابتدا برای آن دسته از افرادی که نمی دانند کولبری چیست توضیحات مختصری را در نظر گرفته ایم . کولبری در واقع قاچاق اجناس می باشد فرق نمی کند هر وسیله ای مثل یخچال , سیگار , وسایل ماشین و …  قاچاق برهای اصلی اجناس خود را به جوانان روستاهای مرزی میدهند تا با پای پیاده از میان کوه و دشت وارد خاک ایران کنند . در قبالش دستمزدهای ناچیزی بین 100 تا 150 هزارتومان دریافت می کنند .

 

یخ زدن 4 کولبر جوان زیر بهمن + عکس دردناکیخ زدن 4 کولبر جوان زیر بهمن + عکس دردناک

 یخ زدن 4 کولبر زیر برف

باتوجه به اینکه در این چند روز اخیر سامانه سرما وارد کشور شد برف و یخ بندان طبق معمول روستاهای اطراف کردستان را در بر گرفت . روستای بیوران علیا اکثر جوانان این اهالی کولبری می کنند روز شنبه  16  جوان از اهالی روستا تصمیم می گیرند اجناس قاچاق را کولبری کنند . اما متاسفانه بارش شدید برف , یخ بندان و در نهایت سقوط بهمن هر 16 نفر را زیر توده ای از برف دفن کرد .

 

یخ زدن 4 کولبر جوان زیر بهمن + عکس دردناکیخ زدن 4 کولبر جوان زیر بهمن + عکس دردناک

 

اهالی روستا به همراه حلال احمر توانستند اکثر جوانان کولبر را نجات دهند اما متاسفانه 4 نفر از آنها مفقود شدند . فردای روز حادثه با استفاده از تجهیزات حلال احمر موفق به کشف اجساد کولبرها شدند . محمد حمزه زاده 21 سال سن , هیوا ابراهیمی 22 سال سن , شیرزاد عبداللهی 27 سال سن و علی محمد نژاد 18 سال سن پایان تلخی داشتند .

 

یخ زدن 4 کولبر زیر برفیخ زدن 4 کولبر جوان زیر بهمن + عکس دردناک

 

صحبتهای کوبنده نماینده مهاباد در مجلس

متاسفانه طی این دو روز اخیر بر اثر ریزش بهمن 4 نفر از جوانان این مرز و بوم را از دست دادیم این حادثه در صورتی رخ داد که با بی توجهی رسانه ها همراه بود .

 

کولبری یخچال

 

کولبرها از روی ناچاری و فقر مجبور هستند اجناس سنگین با بیش از 300 کیلو وزن را از مناطق صعب العبور به خاطر تنها 100 هزارتومان جا به جا کنند .

این اتفاقات در حالی رخ می دهد که قاچاقچیان اصلی تنها با یک تلفن هزاران تن اجناس غیر قانونی را وارد کشور می کنند .

Share this post

Submit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

قیمت روزانه طلا و ارز

 

جدول قیمت روزانه ارز